Udostępnij
Skomentuj

Hitman 3 - wymagania sprzętowe. Jaki PC kupić?

Hitman 3 to najnowsza część słynnej serii skradanek o Agencie 47. Jakie ma wymagania i czy jest warta uwagi?

Ogólne informacje o grze Hitman 3

Właściwie niemożliwe jest jednoznaczne wskazanie, jakie są najlepsze gry na PC. Wiele zależy od subiektywnych opinii graczy, sentymentu związanego z konkretnym tytułem czy nawet preferencji co do gatunku. Jesteś fanem skradanek i nad efektowne strzelaniny i akcje w stylu Johna Wicka przedkładasz dyskrecję, planowanie i niewidzialność? Lubisz poszukiwać najlepszego z wielu dostępnych rozwiązań? Jeśli tak, Hitman 3 (na grafikach promocyjnych zapisywany jako Hitman III) to doskonały tytuł dla Ciebie.

Wydany 20 stycznia 2021 roku najnowszy produkt IO Interactive to zwieńczenie zapoczątkowanej pięć lat wcześniej trylogii World of Assassination, będącej reaktywacją serii. Choć nowa gra wykorzystuje ten sam numer co Hitman 3 Contracts z 2004 roku, nie stanowi jej reedycji ani wznowienia. Tytuł dostępny jest na konsole PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, Google Stadia oraz Nintendo Switch. Wszystkie te wersje są dokładnie takie same jak Hitman 3 PC.

Hitman 3 – fabuła i gameplay

Hitman 3 jest kontynuacją fabuły dwóch poprzednich części gry, wieńczącą trylogię cenioną przez fanów serii. Agent 47, zawodowy zabójca z charakterystycznym kodem kreskowym wytatuowanym na potylicy, i jego opiekunka, Diana Burnwood, łączą siły z przyjacielem głównego bohatera z dzieciństwa, Lucasem Greyem. Celem współpracy jest zniszczenie Providence, grupy wywierającej wpływ na globalną politykę, wojskowość i ekonomię.

Podczas gdy 47 i Grey szukają zemsty za wykorzystywanie ich obu jako sklonowanych, poddanych praniu mózgu zabójców, Diana poszukuje mordercy jej rodziców, nieświadoma, że jest nim ​​47. Fabuła tradycyjnie dla serii wymaga od bohatera działań w lokacjach rozmieszczonych po całym świecie. W Hitman 3 są to Dubaj, Dartmoor w Wielkiej Brytanii, Berlin, chińskie miasto Chongqing, region Mendoza w Argentynie oraz rumuńska część Karpat.

Choć gra należy do skradanek, podchodzi do założeń gatunku nieco inaczej niż Thief czy Dishonored. Agent 47, zamiast skradać się w cieniu czy kanałach, często działa w świetle dziennym i tłumie ludzi, polegając na pozyskiwanych od postaci niezależnych – poprzez ich ogłuszanie oraz chowanie ciał – przebraniach gwarantujących mu dostęp do poszczególnych stref mapy. Nie inaczej jest w Hitman 3. Gameplay kontynuuje więc trend zapoczątkowany już w 2000 roku przez pierwszą część gry.

Poszczególne mapy są bardzo rozległe, mieszcząc nawet kilkaset postaci niezależnych i dzieląc się na mniej lub bardziej zamknięte strefy. Wniknięcie do niektórych z nich wymaga zdobycia przebrania czy karty kodowej. Nieodłącznym elementem każdej misji jest więc bardzo szczegółowe rozpoznanie. Obejmuje ono lokalizację celów oraz czynności, jakie podejmują, podsłuchiwanie rozmów, z których wynikają podpowiedzi i sposoby podejścia do zadania, a także miejsca niedostępne czy drogi ucieczki.

Z tego też powodu nie istnieje jeden, najlepszy sposób na przejście każdej misji. Choć gra jest stosunkowo krótka, zakłada wielokrotne przechodzenie tych samych dróg i dokładność w badaniu poszczególnych lokacji. Hitman 3 szczegółowo punktuje poczynania Agenta 47, premiując dyskrecję dokonywanych zabójstw i minimalizację liczby ofiar. Zdobyte punkty mogą być wykorzystane do odblokowania startowych lokacji, przebrań i broni w ramach każdej misji, motywując do ich wielokrotnego powtarzania.

Osoby szukające ułatwień lub chcące poeksperymentować w ramach misji znajdą w Hitman 3 kody PC. Do ich uruchomienia niezbędne jest zainstalowanie jednego z kilku dostępnych w internecie trainerów. Po uruchomieniu gry dostępne stają się takie opcje jak nieśmiertelność, nieskończona amunicja, poprawiona celność, mniejszy odrzut czy szybki ogień, zdecydowanie ułatwiające otwarte i agresywne podejście do rozgrywki w Hitman 3. Kody nie działają jednak z każdą wersją gry, toteż jeśli chcesz z nich skorzystać, sprawdź zgodność trainera z numerem kompilacji.

Minimalne wymagania sprzętowe do Hitman 3

Już dość podstawowy komputer wystarczy, by uruchomiła się i działała gra Hitman 3. Wymagania minimalne są następujące:

 • Procesor: Intel Core i5-2500K 3,3GHz lub AMD Phenom II X4 940
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 80 GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870
 • System operacyjny: Windows 10 64 bity
 • Wersja DirectX: 12
 • Rozdzielczość ekranu: 720p lub lepsza

Polecane gry na PC

Rekomendowane wymagania do Hitman 3

Choć już podstawowa konfiguracja umożliwia cieszenie się grą Hitman 3, wymagania rekomendowane pozwalają uzyskać lepszą jakość grafiki, płynność i stabilność rozgrywki. Zalecana konfiguracja komputera to:

 • Procesor: Intel CPU Core i7-4790 4 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 80 GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 lub AMD Radeon RX Vega 56 8GB
 • System operacyjny: Windows 10 64 bity
 • Wersja DirectX: 12
 • Rozdzielczość ekranu: 720p lub lepsza

Plusy i minusy gry Hitman 3

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich części dość mieszany odbiór dotyczy również gry Hitman 3. Recenzje w branżowych pismach i serwisach są w zdecydowanej większości entuzjastyczne. Szczególnie chwalą niezwykle kunsztownie przygotowane lokacje i dopracowany do perfekcji gameplay Hitmana 3. Opinie graczy, o ile zgadzają się co do tych elementów z recenzjami, są jednak bardziej krytyczne względem długości gry oraz sposobu jej dystrybucji, co skutkuje obniżeniem średniej ocen w serwisach agregujących.

Najważniejsze zalety gry Hitman 3 to:

 • znakomicie poprowadzona, wciągająca fabuła,
 • kunsztownie wykonane, rozległe lokacje z licznymi NPC wykonującymi swoje własne aktywności,
 • niezwykle dopracowany gameplay,
 • szerokie możliwości interakcji z elementami świata,
 • nieliniowe podejście do sposobów realizacji zadań skutkujące niepowtarzalnością każdego podejścia do misji.

Do najczęściej ganionych elementów Hitman 3 należą przede wszystkim:

 • stosunek długości gry (średnio 8-10 godzin) do jej ceny,
 • sposób dystrybucji – fabuła sztucznie podzielona na trzy osobne części gry, nieróżniące się w ogóle pod względem technicznym,
 • miejsce dystrybucji – ciągle wzbudzające kontrowersje Epic Games Store.

Jaki komputer kupić do Hitman 3?

Choć gra jest też dostępna na konsole najnowszej generacji, nie ma ona zbyt wysokich wymagań sprzętowych i bez większych trudności działa nawet na blisko dziesięcioletnich komputerach. Szczególne znaczenie ma system, na którym instalujesz Hitman 3. Windows 10 jest konieczny ze względu na kompatybilność z DirectX 12. Nawet starsza, spełniająca wymagania maszyna poradzi sobie z Hitman 3. Windows 7 nie pozwoli jednak nawet uruchomić gry.

Spośród obecnie dostępnych komputerów stacjonarnych i laptopów nawet dość podstawowe konfiguracje wystarczą do czerpania radości z Hitman 3. Gra posiada jednak bardzo rozbudowane, długo wczytujące się lokacje, toteż warto rozważyć zainstalowanie jej na dysku SSD, który pozwoli znacznie skrócić czasy ładowania poszczególnych map. Ponieważ dostępny i aktualizowany jest poprzez platformę Epic Games, Hitman 3 wymaga ponadto szerokopasmowego podłączenia do internetu.

Czy warto kupić grę Hitman 3?

Szukając najlepszej skradankowej gry na PC czy konsolę nowej generacji, nie możesz przejść obojętnie obok Hitman 3. Premiera nowej części w styczniu 2021 wspaniale zwieńczyła cenioną przez graczy i recenzentów na całym świecie trylogię World of Assassination. Na tle swoich rywali tytuł wyróżnia się koniecznością działania w pełnym oświetleniu i tłumie, co wymusza nieco inne podejście do skradania i przebrań.

Pod względem technicznym i gameplayowym Hitman 3 nie różni się od dwóch poprzedzających go części, co trudno uznać za wadę, zwłaszcza w obliczu rozwiązań fabularnych. Wprowadziły one bowiem historię Agenta 47 na nowy poziom. Krytyka tytułu ze strony klientów skupiła się przede wszystkim na jego cenie, dystrybucji w Epic Games Store oraz dyskusyjnemu podziałowi na trzy stosunkowo krótkie części zawierające po kilka misji.

Wciągająca i przyjemna gra nie musi kipieć akcją i w szaleńczym tempie gnać do przodu wśród gradu pocisków, czego doskonałym przykładem jest Hitman 3. Ciekawostki poukrywane na mapach, niemal pełna dowolność w doborze sposobu likwidacji celów, liczne przebrania oraz niespieszna rozgrywka skupiona na dokładności i dyskrecji stanowią o sile całego cyklu. Agent 47 to jedna z tych postaci, które znać powinien każdy zapalony gracz, a najnowsza trylogia jest świetną sposobą do tego, by przymierzyć jego nienagannie skrojony garnitur.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 22:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.