Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Gryf łamany - ćwiczenia, waga. Jaki wybrać? Gryf prosty czy łamany?

Gryf łamany, jest to sztanga, która posiada powyginane pręty, stosowane podczas ćwiczeń na biceps oraz triceps.

Wśród gryfów łamanych wyróżnia się gryfy mocno oraz lekko złamane, w których zastosowany został tzw. zmienny kąt nachylenia, co doskonale przekłada się to na zróżnicowaną pracę mięśni.

Warty uwagi jest fakt, z im bardziej gryf jest "złamany", tym intensywniej pracują mięśnie, tym lepsze i szybsze efekty możemy zaobserwować. Wówczas kiedy pręt pozostaje powyginany, ćwiczenia pozostają dużo łatwiejsze, a działają bardzo intensywnie. Wygięcie, czyli złamanie gryfu, oscyluje pod kątem 45 oraz 30 stopni od jego osi, a ponadto powoduje znacznie zintensyfikowaną pracę,  przede wszystkim, głowy mięśnia.

Ćwiczenia z zastosowaniem gryfu łamanego

Jak się okazuje, z gryfem łamanym możemy ćwiczyć na wiele sposobów, między innymi:

  • uginając ramiona ze sztangą,
  • prostując ramiona z gryfem zza głowy w pozycji stojącej,
  • prostując ramiona z gryfem zza głowy w pozycji leżącej,
  • wypychając sztangę wąsko,
  • przyciągając sztangę do brody stojąc,
  • wymachując sztangę przed siebie w pozycji stojącej,
  • prostując ramiona przy użyciu drążka wyciągu górnego
  • uginając ramiona z użyciem drążka wyciągu dolnego.

Oczywiście przed rozpoczęciem każdej aktywności należy odpowiednio przygotować ciało do pracy poprzez rozgrzewkę. Jest to warunek konieczny do osiągnięcia spektakularnych rezultatów bez  wystąpienia kontuzji, urazów oraz dolegliwości bólowych.

Polecane gryfy

Waga gryfu łamanego

Mówiąc o specyfikacji wagowej gryfu łamanego, warto skupić się na podstawowych przelicznikach oraz wartościach towarzyszących tego rodzaju sprzętom. Mianowicie, przy wadze 8,72 kg, maksymalne obciążenie wynosić może 320 kg, z kompletem zacisków sprężynowych (2 x po 220g).

Gryf prosty

Sztanga prosta jest uważana za niedoścignioną królową treningu siłowego, przede wszystkim ze względu na jej niecodzienną uniwersalność, a także przez to, iż przy jej użyciu możemy wykonać niezliczoną ilość różnych ćwiczeń, angażujących niemalże wszystkie partie mięśniowe. Poza tym pozostaje poręczna i łatwa w użyciu.

Sztanga tego typu zdecydowanie sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników, przy najróżniejszych obciążeniach, podczas ćwiczeń klatki piersiowej, pleców oraz barków. Z kolei z gryfem łamanym współpracować można  w kontekście bicepsów, przedramion lub tricepsów.

Wnioskując możemy stwierdzić, że sztanga prosta jest dużo wszechstronniejszą, natomiast gryf łamany ukierunkowany jest na jeden rodzaj ćwiczeń angażujących konkretne rejony mięśni.

Nie mniej jednak czasami nie liczy się ilość, a jakość - a tutaj gryf łamany może pochwalić się doskonałymi osiągami, zwłaszcza w kontekście szybkości i widoczności efektów regularnych oraz sumiennych treningów, połączonych z odpowiednio skomponowaną dietą oraz suplementacją.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.