Udostępnij
Skomentuj

Gry do 100 zł na PC – top 10 najlepszych gier

Przedstawiamy rankingi najpopularniejszych gier komputerowych w przedziale cenowym do 100 złotych.

Poszukując nowych, ciekawych produkcji, warto kierować się m.in. opiniami innych graczy, którzy często potrafią wskazać prawdziwe perełki. W ten sposób jesteśmy w stanie znaleźć gry komputerowe gwarantujące wiele godzin niezapomnianej rozrywki.

Polecane gry PC do 100 zł

Gdzie jednak szukać takich tytułów? Na większości sklepów internetowych występuje zakładka „opinie”, gdzie posiadacze poszczególnej gry mogą wyrazić swoje zadowolenie bądź dezaprobatę z zakupionego produktu. Oprócz tego, bardzo pomocne bywają na przykład rozmaite zestawienia, które w serwisie Morele.net pojawiają się na okrągło.

Jakie gry na PC do 100 zł wybrać?

Na początek, podczas szukania gry dla siebie, warto wziąć pod uwagę właśnie wspomniane wyżej, aktualne rankingi. System Morele.net generuje zestawienia na bieżąco w sposób automatyczny, biorąc pod uwagę szczegółowe dane sprzedażowe. W ten sposób określić można, które gry są przez graczy wybierane najchętniej. Na tej właśnie podstawie powstaje kompletna lista.

Okaże się ona bardzo pomocna, ponieważ określenie trendów rynkowych pozwala na wyróżnienie produkcji wartych uwagi. Skoro bowiem dany tytuł przez długi czas utrzymuje się na szczytach list sprzedaży, oznacza to, że jest w stanie zaoferować coś interesującego – wciągającą fabułę, przyjemny gameplay, ładną oprawę graficzną etc.

Warto podkreślić, że rankingi są na bieżąco aktualizowane, dlatego użytkownicy zawsze dysponują świeżymi informacjami na temat tego, co aktualnie znajduje się na topie. Zestawienia przygotowywane są w dwóch wersjach. Jedna obejmuje gry pudełkowe, a druga cyfrowe.

Obie formy dystrybucji mają swoich zwolenników i przeciwników. W przypadku pudełek, do dyspozycji otrzymujemy fizyczny nośnik, który staje się naszą własnością. Pudełka dla wielu graczy to również element wystroju, stanowią bowiem doskonałą ozdobę szafek lub półek – producenci często dołączają do nich także dodatki w postaci instrukcji, poradników czy też map.

Nie da się jednak ukryć, że obecnie dystrybucja cyfrowa wydaje się dominująca. Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Zwrócić uwagę należy przede wszystkim na niskie koszty sprzedaży i dostarczania gier. Wpływa to między innymi na obniżenie cen, na czym oczywiście zyskują gracze. Dla wielu z nich argumentem decydującym jest to, że z gry cyfrowej można skorzystać natychmiast. Po sfinalizowaniu zamówienia i zaksięgowaniu płatności, na podany adres e-mail otrzymujemy kod, który należy następnie aktywować na wybranej platformie: Steam, Origin, Uplay, GOG, Battle.net lub Rockstar Games Social Club.

Po tym wszystkim gra jest natychmiast pobierana i instalowana. Mamy do niej dostęp również na innych komputerach, wystarczy zalogować się do platformy. Niezależnie od tego, jakich gier szukacie, na stronie Morele.net dostępne są rankingi dotyczące zarówno produktów pudełkowych, jak i cyfrowych.

W wyborze gry na PC do 100zł dla siebie warto zapoznać się z opisami dotyczącymi każdej poszczególnej pozycji, która nas zainteresuje, by zapoznać się z fabułą, zasadami gry, a nawet szatą graficzną. Nie każdy rodzaj gry będzie dla danego użytkownika tak samo satysfakcjonujący jak dla innego. Warto też zwrócić uwagę, jakie wymagania ma konkretna gra – czy komputer, który posiadamy bez problemu poradzi sobie z jej obsługą, czy nie będzie się ona zacinać, i czy jakość obrazu będzie odpowiednia.

Ranking gier na PC do 100 zł – wersje pudełkowe

Budżet w wysokości 100 złotych okaże się w zupełności wystarczający, by zakupić wiele ciekawych gier typu AAA – zarówno mocno wiekowych, jak i tych, które swoje premiery miały stosunkowo niedawno. Spośród tytułów cieszących się sporą popularnością wymienić można takie gry jak Battlefield 1, Star Wars: Battlefront II oraz Pillars of Eternity II – Deadfire.

Oczywiście to zaledwie niewielka część oferty gier pudełkowych, które zamykają się w przedziale cenowym do 100 złotych. Tworzone rankingi analizują produkcje strategiczne, akcji, przygodowe, zręcznościowe, RPG i wiele, wiele innych. Znaleźć w nich można zarówno dzieła przygotowywane specjalnie dla dorosłych graczy, jak i tych młodszych oraz dzieci.

Ranking gier na PC do 100 zł – wersje cyfrowe

W ten sposób przechodzimy do znacznie szerszej kategorii, w której znaleźć można ponad 3 tysiące gier. Największą zaletą edycji cyfrowej jest to, że tego typu produkcje występują w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dysponując kwotą 100 złotych, możemy więc zakupić jedną, „dużą” grę (jak np. State of Decay, Elite: Dangerous lub Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall), ale również kilka bądź kilkanaście tańszych pozycji. W katalogu dostępne są bowiem tytuły za kilka złotych. Jest to więc doskonała okazja do tego, aby zaopatrzyć się w sporych rozmiarów zestaw.

Oczywiście w publikowanych zestawieniach znaleźć można gry z różnych kategorii. Zmieniające się dane sprzedażowe powodują spadki i awanse w rankingach, dlatego też osoby szukające ciekawych tytułów zawsze mają dostęp do aktualnych informacji. Do tego wszystkiego dochodzą rozbudowane opisy gier oraz opinie innych użytkowników sklepu.

 
Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.