Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Garmin Fenix 5 - parametry i recenzja. Czy warto?

Czy smartwatch Garmin Fenix 5 jest godny uwagi? Jakie ma parametry i czy warto go kupić?

Smartwatche cieszą się umiarkowaną popularnością. W odczuciu wielu osób jest to zbędny gadżet, ale urządzenia takie, jak Garmin Fenix 5, mogą to zmienić. Ten inteligentny zegarek to jeden z flagowych modeli marki Garmin. Co takiego ma do zaoferowania?

Garmin Fenix 5 – parametry techniczne, cena

Zegarek Garmin Fenix 5 to jeden z ciekawszych, inteligentnych zegarków, które można znaleźć w sprzedaży. To urządzenie o przemyślanej funkcjonalności i dobrych parametrach, które przedstawiono w poniższej tabeli.

Garmin Fenix 5 to zegarek, który posiada wiele funkcji przydatnych podczas aktywności ruchowej. To urządzenie solidnie wykonane, przydatne i przyjemne dla oka. Najbardziej podstawowa wersja zegarka Fenix 5 kosztuje aktualnie mniej niż 2000 zł, co jest naprawdę dobrą okazją cenową. Za egzemplarz Sapphire trzeba dopłacić około 300 zł. Nie są to ceny zaporowe, jeśli chodzi o smartwatche o tak szerokiej funkcjonalności, ale nie są też na tyle niskie, by kupić ten zegarek w ciemno. 

Garmin Fenix 5 – wygląd, jakość wykonania

Zegarek Garmin Fenix 5 zwraca uwagę już samym swoim designem. To zegarek, który posiada szereg funkcji sportowych, a jednocześnie ma dość elegancki i uniwersalny wygląd. Z powodzeniem można nosić go na co dzień. Do najważniejszych cech, związanych z jego estetyką i jakością wykonania, należą:

 • Uniwersalna kolorystyka – standardowo koperta oraz pasek są dostępne w ciemnych i neutralnych kolorach. W najbardziej podstawowej wersji zegarka koperta jest srebrna, ale można kupić go też w wariancie Sapphire z czarną kopertą. Sam pasek jest również ciemny i bardzo uniwersalny. Jeśli chcemy, możemy dokupić dodatkowy pasek w bardziej wyrazistym kolorze (pomarańczowym, zielonym, czerwonym lub innym).
 • Solidna konstrukcja – zegarek charakteryzuje się stalową konstrukcją z elementami ze stali nierdzewnej oraz ze stalowym, kutym spodem koperty.
 • Wygodny rozmiar koperty – w modelu Garmin Fenix 5 mamy do czynienia z kopertą o rozmiarze 47 milimetrów. To wystarczający rozmiar, by umieścić w jego obrębie czytelny i funkcjonalny wyświetlacz.

Choć zegarek Garmin Fenix 5 ma dość spory rozmiar i czuć na ręce, to za sprawą niezwykle komfortowego paska jest to urządzenie, które nie powoduje dyskomfortu podczas długotrwałego użytkowania.

Garmin Fenix 5 – funkcjonalność

Smartwatch Garmin Fenix 5 zwraca uwagę szeroką funkcjonalnością sportową. Nie jest to prosty zegarek o kilku funkcjach smart, ale prawdziwy kombajn, jeśli chodzi o zastosowanie w terenie. Urządzenie wyposażono w ogrom funkcji dla większości najpopularniejszych dyscyplin sportowych:

 • Przydatne funkcje związane z ogólnym śledzeniem aktywności: licznik kroków, monitorowanie snu, spalane kalorie, pomiar dystansu, codzienny pomiar wysiłku oraz inne.
 • Funkcje przydatne na siłowni lub na zajęciach fitness: cardio worouts, treningi siłowe, automatyczne liczenie powtórzeń.
 • Zaawansowane funkcje treningowe i do analizy wyników: treningi interwałowe, plany treningów do pobrania, efekt treningu, monity dźwiękowe, historia aktywności.
 • Funkcje związane z tętnem: alerty, kalorie na podstawie tętna, pomiar czasu odpoczynku.
 • Przydatne funkcje dla biegacza: różne profile dla biegaczy, pomiar GPS, treningi biegowe, symulator wyścigu.
 • Funkcje przydatne podczas gry w golfa: cyfrowa tablica wyników, śledzenie statystyk, licznik dystansu.
 • Funkcje outdoorowe: różne profile aktywności ruchowej, nawigacja, pomiar prędkości pionowej.
 • Funkcje rowerowe: różne profile rowerowe, okrążenia, wyścig, alerty.
 • Funkcje pływackie: różne profile pływania, pomiar dystansu, pomiar spalanych kalorii, wykrywanie stylu pływania, dziennik ćwiczeń, treningi pływackie.

To tylko wybrane funkcje sportowe zegarka Garmin Fenix 5. To urządzenie, które zdecydowanie ułatwia treningi, planowanie treningów oraz analizę osiągnięć. Oczywiście można trenować bez tego typu ułatwień, ale zegarek Fenix 5 sprawia, że łatwiej szacować własne osiągnięcia sportowe, kontrolować różne parametry oraz dzielić się wynikami w aplikacjach sportowych.

Zegarek Garmin Fenix 5 jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Służą do tego wygodne przyciski.

Garmin Fenix 5 – zalety i wady

Zegarek Garmin Fenix 5 to urządzenie, które wydaje się dobrym wyborem. Jednak przy porównaniu z wyższymi modelami (na przykład Fenix 5 Plus) okazuje się, że wariant podstawowy ma nie tylko atuty, ale także pewne mankamenty. Jakie?

Garmin Fenix 5

Zalety

 • Ponadczasowy, uniwersalny design.
 • Możliwość dokupienia akcesoriów.
 • Ogrom funkcji sportowych.
 • Kompatybilność z większością smartfonów.
 • Wysoka wodoszczelność i odporność na uszkodzenia.
 • Łatwa obsługa.

Wady

 • Ciężar i grubość koperty – to nie jest zegarek dla osób, które nie lubią czuć zegarka na nadgarstku.
 • Brak Wi-Fi w wersji podstawowej.
 • Brak płatności Garmin Pay w wersji podstawowej.

Garmin Fenix 5 – podsumowanie. Czy warto kupić?

Zegarki sportowe to szeroka i ciekawa grupa urządzeń, w której znajdziemy coraz to bardziej nowatorskie rozwiązania. Część urządzeń ma dość pancerny design i faktycznie charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Takim zegarkiem jest, zdecydowanie, model Garmin Fenix 5. Podstawowa wersja tego zegarka nie kosztuje tak wiele, jak model 5 Plus, dlatego trudno oczekiwać, by były to zegarki o identycznej funkcjonalności. Mimo to brak Wi-Fi lub płatności Garmin Pay może trochę doskwierać tym, którzy są nastawieni na najnowocześniejsze rozwiązania i szukają zegarka, który sprawi, że nie trzeba będzie zabierać ze sobą smartfona na treningi.

Czy warto kupić zegarek Garmin Fenix 5? To trudna decyzja, gdyż w niewiele wyższej kwocie można dostać edycję Sapphire. Mimo to model podstawowy będzie bardzo dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują zegarka do zastosowań sportowych, a płatności Garmin Pay i tym podobne rozwiązania nie są im do niczego potrzebne.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:32
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.