Udostępnij
Skomentuj

Full HD czy HD Ready? Jaki standard rozdzielczości wybrać?

Standard rozdzielczości ekranu to czynnik wpływający na wybór telewizora. Co lepsze – Full HD czy HD Ready?

Telewizory to sprzęt o dużym zróżnicowaniu technicznym. Dzięki temu z łatwością możemy wybrać urządzenie, które sprosta naszym oczekiwaniom. Szukając optymalnego modelu, nie sposób nie zwrócić uwagi na jeden z najważniejszych czynników, który przesądza o jakości obrazu, jakim jest standard rozdzielczości ekranu. Jaki telewizor: Full HD czy HD Ready wybrać?

Polecone telewizory Full HD

Rozdzielczość HD Ready – czym się charakteryzuje?

Rozdzielczość HD Ready (1280x720) wyświetla obraz o dobrych parametrach. Przy 30-calowej przekątnej matrycy oferuje zagęszczenie około 49 pikseli na jeden cal. Nie jest to imponująca wartość, dlatego obecnie najczęściej spotyka się ją w odbiornikach z najniższej półki cenowej, których cena nie przekracza 1000 złotych. W jakich okolicznościach opcja ta będzie odpowiednia?

Telewizor HD Ready to rozwiązanie polecane osobom, które szukają odbiornika służącego głównie do oglądania programów telewizyjnych nadawanych drogą kablową. Zagwarantuje bowiem wystarczającą jakość obrazu.

Rozdzielczość Full HD – czym się charakteryzuje?

W porównaniu z HD Ready rozdzielczość Full HD gwarantuje lepszą jakość obrazu i jest standardem w telewizorach ze średniej półki cenowej. Pozwala na komfortowe oglądanie cyfrowych stacji telewizyjnych nadających programy w standardzie Full HD. W tym przypadku nie musimy jednak ograniczać się wyłącznie do stacji telewizyjnych. Szeroka dostępność filmów w tym standardzie sprawia, że z łatwością możemy urządzić sobie wieczór filmowy. Na pewno będziemy zadowoleni z jakości obrazu, jaki zapewnia telewizor Full HD.

Co lepsze: Full HD czy HD Ready?

To, na jaką opcję się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od indywidualnego zapotrzebowania. Telewizor o rozdzielczości HD Ready dobrze sprawdzi się, jeśli:

  • nie mamy wygórowanych oczekiwań względem obrazu,
  • nie chcemy przeznaczać na zakup telewizora zbyt dużej kwoty,
  • oglądamy głównie telewizję kablową.

Z kolei telewizor w rozdzielczości Full HD będzie dobrym wyborem, gdy:

  • zależy nam na obrazie o wysokiej jakości – w porównaniu z odbiornikami HD Ready telewizory Full HD zapewniają lepsze wrażenia, a to dzięki wierniejszemu odwzorowaniu kolorów i detali, które pojawiają się na ekranie,
  • telewizor ma nam służyć także do oglądania filmów, a nie jedynie programów telewizyjnych nadawanych drogą kablową,
  • na zakup możemy przeznaczyć więcej niż 1000 złotych,
  • chcemy mieć wiele możliwości wyboru sprzętu – telewizory Full HD charakteryzują się bowiem sporym zróżnicowaniem produktowym. Z łatwością znajdziemy urządzenia, które będą w stanie obsłużyć konsolę do gier czy też odtwarzacz DVD.

Full HD czy HD Ready do konsoli?

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na tym, by móc podłączyć do telewizora konsolę do gier i cieszyć się bardzo dobrą jakością, powinniśmy wybrać model oferujący rozdzielczość w standardzie co najmniej Full HD. Obecnie jednak coraz większą popularnością cieszą się telewizory 4K UHD. Oferują one najlepszą jakość obrazu i doskonale sprawdzają się podczas grania na konsoli.

Podsumowując, telewizory Full HD gwarantują lepszą jakość obrazu, zaś modele HD Ready powoli odchodzą do lamusa, tym bardziej że coraz większą popularnością cieszy się jeszcze bardziej zaawansowany technicznie sprzęt 4K UHD. Jednak to, na którą opcję się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.