Udostępnij
Skomentuj

F1 2018 – wymagania sprzętowe

Zastanawiamy się, jaki komputer umożliwi płynną i stabilną obsługę nowej odsłony serii gier wyścigowych F1.

Studio Codemaster Software cały czas rozwija cykl symulatorów wyścigów Formuły 1. W sierpniu pojawiła się kolejna jego odsłona, oznaczona liczbą 2018. Zebrała ona wiele pozytywnych recenzji, dlatego warto sprawdzić, jaki sprzęt pozwoli na wkroczenie do rywalizacji.

Polecane karty graficzne

F1 2018 – ogólne informacje o grze

Jak utrzymują twórcy, produkcja ma w sposób skuteczny rozwinąć wszystkie najważniejsze mechaniki, a także wprowadzić kilka nowości. Dzięki temu wyścigi mają być jeszcze bardziej pasjonujące.

  • Producent – Codemaster Software
  • Wydawca – Codemaster Software
  • Data premiery – 24 sierpnia 2018 roku
  • Tryb gry – single player i multiplayer

F1 2018 – fabuła, mechanika, detale

Wzorem poprzednich odsłon, gracze otrzymali do dyspozycji tory i pojazdy na licencji Formuły 1. Zarówno bolidy, jak i zespoły zostały opracowane w sposób realistyczny – w grze pojawiły się więc maszyny i ludzie, których możemy obserwować na ekranach telewizorów.

Wyścigi odbywają się oczywiście na prawdziwych torach. Twórcy są chwaleni za ich wierne odwzorowanie. Dbałość o najmniejsze nawet detale sprawia, że możemy poczuć się jak prawdziwi kierowcy F1. Oczywiście wyścigi odbywają się na zasadach panujących w prawdziwych zmaganiach Formuły.

Edycja 2018 zapewnia dostęp do kilku trybów gry. Tym najważniejszym jest oczywiście tryb kariery, który wyróżnia się wysokim poziomem realizmu. Poza udziałem w testach, treningach, kwalifikacjach i samych wyścigach, gracze muszą skupić się również na serwisowaniu i rozwijaniu swojego bolidu. Co bardzo ważne, w grze panują te same zasady, co w prawdziwych wyścigach, dlatego musimy uważać, by podczas zwiększania wydajności bolidu nie złamać obowiązujących przepisów.

Zasady rozgrywki sprawiają, że gra F1 2018 kierowana jest przede wszystkim do fanów rzeczywistych zmagań. Dla graczy przywykłych do bardziej zręcznościowych gier, wysoki poziom realizmu może okazać się istotną barierą. Warto podkreślić, że w najnowszej odsłonie znalazł się również tryb multiplayer, a także klasyczne bolidy.

F1 2018 – wymagania sprzętowe

Twórcy położyli spory nacisk na szczegółowe odwzorowanie torów, a także pojazdów. Do tego dochodzą zmieniające się warunki atmosferyczne, które wpływają na zachowanie się bolidu na torze. Wszystko to przełożyło się na dość wysokie wymagania sprzętowe.

F1 2018 – minimalne wymagania gry

F1 2018 – minimalne rekomendowane gry

F1 2018 – jaki komputer do gry?

Analizując wymagania rekomendowane, łatwo można dojść do wniosku, że z obsługą wysokich detali graficznych poradzą sobie wyłącznie najlepsze maszyny gamingowe. Twórcy zalecają bowiem wykorzystanie najnowszych procesorów Intela lub procesorów AMD. Wymieniony układ Intel Core i5-8600K kosztuje obecnie ponad 1300 złotych – warto jednak podkreślić, że wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością (6 rdzeni, 6 wątków), dlatego z pewnością posłuży do obsługi również innych nowych gier.

Sporą mocą obliczeniową musi wyróżniać się także karta graficzna. Warto postawić na najnowsze chipsety Nvidii lub AMD. 3-4 GB pamięci własnej to wartości absolutnie koniecznie, by móc cieszyć się płynną rozgrywką.

F1 2018 – jaki laptop do gry?

Nie ma co ukrywać – wymagania sprzętowe wymuszają na graczach inwestycje w sprzęt typowo gamingowy. Podobnie jak w przypadku komputerów osobistych, warto postawić na najnowsze układy Intela lub AMD, a także super wydajne karty graficzne. Szczególnie polecane są jednostki na poziomie modelu GTX 1060, który w wersji dla laptopów dysponuje 6 GB pamięci GDDR5.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Pady - Kierownice - PlayStation - Xbox

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:24
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.