Udostępnij
Skomentuj

Euro Coach Simulator – wymagania sprzętowe

Twórcy popularnych symulatora ciężarówki przygotowują podobną produkcją, traktująca o prowadzeniu autobusu.

Mowa o autokarach turystycznych, które są wykorzystywane do rozwożenia osób. Czeskie studio SCS Software, znane przede wszystkim z serii Euro Truck Simulator, postanowiło zająć się również tematem przewoźników, pozwalając graczom na świadczenie usług transportowych na bardzo zróżnicowanych obszarach.

Polecane komputery gamingowe

Euro Coach Simulator – informacje ogólne o grze

Data premiery gry nie została jeszcze potwierdzona, jednak mimo tego, o nowej produkcji wiemy całkiem sporo. Niestety, w przypadku wymagań sprzętowych nadal musimy posługiwać się wyłącznie pogłoskami.

  • Producent – SCS Software
  • Data premiery – jeszcze nie została ogłoszona
  • Tryb gry – single player

Euro Coach Simulator – fabuła, mechanika, detale

Na wstępie należy podkreślić dwie istotne kwestie. Po pierwsze, gra skupi się na trasach europejskich. Po drugie, wykorzystane zostaną mapy pochodzące ze wspomnianej już gry Euro Truck Simulator 2.

Wszystko to sprawia, że gracze mogą liczyć na wiernie odwzorowane trasy, przepełnione różnego rodzaju detalami, które mają ogromny wpływ na komfort rozgrywki, a także jej realizm – to on bowiem będzie najważniejszym elementem gry. Dla twórców kluczowe jest skuteczne przełożenie prawdziwych tras, tak aby gracze mogli poczuć się jak prawdziwi kierowcy autobusów. Nie będzie tu więc mowy o żadnych uproszczeniach czy przekłamaniach. Euro Coach Simulator, jak sama nazwa wskazuje, ma być pełnoprawnym symulatorem.

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się główny tryb gry. Jest to bowiem swego rodzaju kariera, w ramach której rozpoczynamy jako szeregowi pracownicy firmy transportowej. Wcielamy się więc w rolę kierowców, którzy rozwożą osoby i ładunki na wybranych trasach. Z czasem możemy oczywiście awansować, a na koniec zostać nawet właścicielami własnej firmy transportowej.

Kolejnym istotnym elementem gry jest możliwość poszerzania swojej floty o kolejne autobusy – znajdzie się tu wiele pojazdów licencjonowanych, które zostały odwzorowane w sposób niezwykle dokładny. Choć mowa jest o symulatorze, twórcy starają się, aby ich gra znalazła uznanie w oczach nie tylko zapaleńców. Z tego też względu podczas jazdy ujrzymy liczne efekty, na przykład w postaci zmieniających się warunków atmosferycznych.

Euro Coach Simulator – wymagania sprzętowe

Jak już wspominaliśmy, nie dysponujemy jeszcze żadnymi informacjami odnośnie tego, jaki sprzęt będzie potrzebny do obsługi gry. Twórcy potwierdzili jednak, że jest ona tworzona na tym samym silniku, co Euro Truck Simulator 2. Możemy więc spodziewać się, że wymagania będą prezentować się podobnie, jak w przypadku najnowszych dodatków do tej serii.

Euro Coach Simulator – potencjalne minimalne wymagania gry

Euro Coach Simulator – potencjalne rekomendowane wymagania gry

  • Procesor: Quad Core 3.0 GHz
  • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 760 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10

Euro Coach Simulator - jaki komputer do gry?

Analizując inne produkcje studia SCS Software, łatwo można dojść do wniosku, że ich nowa gra będzie wymagała przede wszystkim bardzo wydajnego układu CPU. Do uruchomienia gry zapewne wystarczy model dwurdzeniowy, jednak płynną rozgrywkę na najwyższym poziomie zapewnią jedynie procesory czterordzeniowe. Co ważne, twórcy najpewniej zaplanują liczne rozszerzenia, obejmujące między innymi nowe trasy. Ich instalacja i obsługa jeszcze bardziej obciąży komputer, dlatego warto kupować podzespoły z myślą o przyszłych dodatkach. To samo tyczy się pamięci RAM.

Warto podkreślić, że obsługa średnich i wysokich detali zapewne będzie wymagała wykorzystania gamingowej karty graficznej, choć nie musi być to jednostka z najwyższej półki.

Euro Coach Simulator – jaki laptop do gry?

W tym przypadku sytuacja wygląda bardzo podobnie. Inwestować należy przede wszystkim w wydajny procesor, najlepiej czterordzeniowy oraz sporą ilość szybkiej pamięci RAM. Dzięki temu możemy być pewni płynnej, atrakcyjnej dla oka rozgrywki.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.