Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Dual Universe – wymagania sprzętowe

Powstaje nowa gra MMO w klimatach science fiction. Czy znane są już jej wymagania sprzętowe?

Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Novaquark, dla którego jest to debiutancka produkcja. Nie możemy jednak powiedzieć, że mamy do czynienia z twórcami niedoświadczonymi. Firmę tworzą bowiem byli pracownicy między innymi Ubisoftu.

Dual Universe – informacje ogólne o grze

Pozycja będzie traktować o tematyce niezwykle popularnej w kulturze masowej. Mowa tu o wizji końca świata i podróżach międzygwiezdnych. Gracze dostaną okazję do poznania i zasiedlenia nowej, życiodajnej planety.

 • Producent – Novaquark
 • Wydawca – Novaquark
 • Data premiery – 2020 rok (wczesny dostęp od 29 listopada 2018 r.)
 • Tryb gry – massive online multiplayer

Komputer do gry Dual Universe

Komputery dla graczy

Dual Universe – fabuła, mechanika, detale

Historia opowiedziana w grze jest żywcem wyjęta z powieści science fiction. Przenosimy się do 2027 roku, kiedy to jeden z zaawansowanych teleskopów pozwolił na zarejestrowanie eksplozji gwiazdy IK Pegasi HR 8210. Oddalona od Ziemi o 150 lat świetlnych gwiazda określana jest mianem podwójnej, gdyż składających się na nią dwóch ciał nie da się oddzielić wizualnie.

Jej zniszczenie spowodowało wytworzenie tak zwanej gwiazdy neutronowej (zdegenerowanej) – ciała tego typu powstają w wyniku zniszczenia właśnie gwiazd podwójnych. Niestety, siła eksplozji spowodowała wystrzelenie jej w kierunku naszej planety. Ze względu na specyfikę obiektu, nie da się go w żaden sposób zatrzymać czy też zniszczyć. W związku z tym, Ziemię czeka zagłada. Jak obliczyli naukowcy, dojdzie do niej w roku 2537. Popchnęło to ludzkość do zdecydowanego rozwoju programu kosmicznego, rezultatem którego ma okazać się odnalezienie nowego domu dla gatunku ludzkiego.

Gracze wcielają się w członka jednej z wielu ekspedycji polegających na wysłaniu kolonistów w stronę planet zdatnych do zamieszkania. Rozgrywka rozpoczyna się po lądowaniu na nowej Ziemi. Naszym zadaniem będzie eksploracja planety i jej kolonizacja. Co ważne, gra ma nam pozostawić w tym względzie pełną swobodę – to od nas będzie zależało więc, czym zajmie się nasza postać. Możemy postawić na eksplorację, wykonywania określonych zadań czy też budownictwo. W Dual Universe zaimplementowany zostanie zaawansowany system, który pozwoli wznosić budynki, tworzyć pojazdy, wyposażenie i wiele, wiele innych.

Gra należy do gatunku MMO. Co ważne, wszyscy gracze mają bawić się na jednym, wspólnym serwerze. Co jeszcze ważniejsze, rozgrywka nie będzie odbywała się wyłącznie na jednej planecie. Przygoda rozpocznie się w dowolnym miejscu bardzo szerokiego uniwersum. W trakcie rozgrywki, planety będą zasiedlane i dostosowywane do potrzeb graczy. Tworzone mają być również frakcje na wzór takich produkcji jak Star Citizen czy EVE Online. Będą one rywalizować o kolejne terytoria, tworzyć własne floty, a także prowadzić politykę międzygwiezdną.

Gra ma stawiać ogromny nacisk na kwestie ekonomiczne i właśnie polityczne, które będą kreowane przez samych graczy. W efekcie, stworzone ma zostać nowe uniwersum, które skutecznie powalczy z przedstawicielami tego gatunku. Warto zaznaczyć, że w grze spore znaczenie będzie miała również walka – zarówno ta prowadzona na powierzchniach planet, jak i w kosmosie.

Dual Universe – wymagania sprzętowe

Gra obecnie znajduje się w decydującej fazie produkcji. Jak pokazuje gameplay Dual Universe, produkcja jest tworzona jest ze sporym rozmachem. Zapewni ona przede wszystkim sporą swobodę kształtowania przedstawionego świata. Mimo tego, że do premiery gry pozostało jeszcze sporo czasu, poznaliśmy już jej oficjalne wymagania.

Dual Universe  - minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5-4440 3.1 GHz/AMD A8-7600 3.1 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 960/AMD Radeon RX 550 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 10

Dual Universe  - rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz/AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz
 • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970/AMD Radeon RX 580 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • System operacyjny: Windows 10

Dual Universe  - jaki komputer do gry?

Wysokie wymagania sprzętowe wynikają oczywiście z wielkości gry i rozbudowanych mechanik, które ma ona zaoferować. Chcąc więc liczyć na płynną rozgrywkę, powinniśmy zainwestować przede wszystkim w szybki, przynajmniej czterordzeniowy procesor oraz w pamięć RAM. Kości 16 GB zapewne okażą się wystarczające, by utrzymać wysoką ilość klatek na sekundę. Uzupełnieniem specyfikacji powinna być gamingowa karta graficzna, najlepiej dysponująca 4 GB własnej pamięci, choć niektóre jednostki z 2 GB pamięci powinny zapewnić stabilną obsługę niskich i średnich detali graficznych.

Dual Universe  - jaki laptop do gry?

Urządzenia za mniej niż 3 tysiące złotych nie poradzą sobie z obsługą gry. Muszą one bowiem korzystać z najnowszych procesorów AMD Ryzen lub Intel Core (siódma lub ósma generacja). Zalecane są modele wyróżniające się zwiększoną liczbą fizycznych rdzeni (np. sześciordzeniowy i dwunastowątkowy Intel Core i7-8750H). Będą one w stanie wytrzymać ogromne obciążenie generowane podczas gry. Nie można oczywiście zapominać o pamięci RAM (najlepiej postawić na kości DDR4) i gamingowej karcie graficznej (zalecane są jednostki Radeon RX oraz GeForce GTX 10).

Dual Universe – opinie

Głosy graczy są mocno podzielone. Z jednej strony panuje spory entuzjazm wynikający z założeń rozgrywki, a także możliwości, jakie ma nam zapewnić, natomiast z drugiej wiele osób obawia się, że produkcja Dual Universe może ciągnąc się w nieskończoność, jak ma to miejsce chociażby w przypadku Star Citizen, a więc gry z tego samego nurtu.

Pokrzepiające jest z pewnością to, że twórcy przedstawili już przybliżoną datę premiery Dual Universe. Cena gry nie jest jeszcze znana – z pewnością zostanie ona ogłoszona bliżej oficjalnej premiery. Powinniśmy dowiedzieć się wtedy również tego, czy gra będzie wymagała opłacania abonamentu.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:39
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.