Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – wymagania sprzętowe

Ta niezwykle popularna seria z gatunku jRPG ponownie umożliwi graczowi podróż pełną niesamowitych przygód.

Przeniesienie gry z konsoli 3DS na blaszaki i PS4 zajęło twórcom ponad rok, jednak jak pokazują recenzje, warto było czekać. Gracze kolejny raz mogą zanurzyć się w świecie fantasy i poznać nowe, ciekawe przygody. Kolejną grupą odbiorców są posiadacze Nintendo Switch.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – informacje ogólne o grze

Za przygotowanie kolejnej odsłony cyklu odpowiada oczywiście firma Square Enix, która ponownie współpracowała ze studiem Orca. Warto przekonać się, co tym razem przygotowali twórcy, a także jakie komputer okaże się odpowiednie do obsługi gry.

  • Producent – Square Enix/Eidos
  • Wydawca – Square Enix/Eidos
  • Data premiery na PS4 i PC – 4 września 2018 roku
  • Data premiery na Nintendo Switch – 27 września 2019 roku
  • Tryb gry – single player

Zarówno produkcja, jak i dystrybucja gry to owoce pracy studia Square Enix oraz Eidos. Gra zaliczyła udaną premierę na PS4 i PC, więc na wrzesień 2019 roku zaplanowano premierę na Nintendo Switch.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – fabuła, mechanika, detale

Fabuła rozgrywa się w krainie Lotozetasia. Na początku poznajemy historię wioski Ishi – wcielamy się w postać jej mieszkańca. Gdy osiąga on pełnoletność (szesnasty rok życia), na jego ręce pojawia się znamię ostrzegające przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Jednocześnie wskazuje ono, że chłopiec jest kolejnym wcieleniem dawnego bohatera, którego poczynania pozwoliły w przeszłości uratować świat przed zagładą.

Wszystko to zmusza go do wyruszenia w podróż, która pozwoli mu odkryć jego prawdziwe przeznaczenie, a przy okazji ponownie ocalić świat. Twórcy postarali się o przygotowanie rozległej krainy, która ma charakter otwarty. Gra w dużej mierze opiera się więc na eksploracji kolejnych lokacji. W trakcie wędrówki wykonujemy rozmaite misje główne oraz poboczne, a także wchodzimy w interakcje z postaciami niezależnymi.

Oczywiście w grze ogromne znaczenie ma także walka, która rozgrywana jest w trybie turowym. Po pokonaniu przeciwników i wykonaniu zadań, otrzymujemy punkty doświadczenia, które pozwalają nam rozwijać postać. Wszystko opiera się więc na zasadach typowych dla gier typu jRPG. Dbać musimy również o kompletowanie broni i innych elementów ekwipunku, które okażą się przydatne zarówno podczas walki, jak i poza nią.

Warto wiedzieć!

O sile gry ma decydować przygotowany świat. W trakcie rozgrywki zwiedzimy nie tylko miejsca wyróżniające się atrakcyjną roślinnością, ale również tereny górskie oraz pustynie. Zarówno grafika, jak i muzyka prezentuje się znakomicie. Gra oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza i ma zapewnić długą, atrakcyjną przygodę.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – wymagania sprzętowe

Produkcja została przygotowana przy użyciu silnika Unreal Engine 4. Pozwolił on opracować kolorową oprawę graficzną, która, podobnie jak w przypadku wielu japońskich produkcji, ma mocno komiksowy charakter. Całość prezentuje się naprawdę dobrze, wymaga jednak wykorzystania wydajnego sprzętu.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – jaki komputer do gry?

Uruchomienie gry nawet na niskich detalach wymaga wykorzystania więcej niż przyzwoitych podzespołów. Prawdziwe problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy zależy nam na poznaniu pełnego potencjału przygotowanej oprawy graficznej. Potrzebujemy bowiem co najmniej czterordzeniowego procesora oraz bardzo wydajnej, gamingowej jednostki GPU. Wszystko to sprawia, że na komputer, który obsłuży grę na wysokich detalach, należy wydać co najmniej 3 tysiące złotych.

Uwaga!

Jeśli nasz komputer nie spełni minimalnych wymagań gry, warto zdecydować się na wersję konsolową. Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age to gra, która pojawiła się również na PS4, a już niebawem trafi również do posiadaczy Nintendo Switch. Będziemy mogli zdecydować się na wygodną zabawę z kontrolerem w dłoniach lub rozrywkę przenośną.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – jaki laptop do gry?

Jeszcze więcej będzie nas kosztował laptop. W tym przypadku warto postawić na nowe układy Intela – np. i7-7700HQ lub i7-8750H oraz kartę graficzną na poziomie co najmniej modelu GeForce GTX 1060. Dobrze sprawdzą się także najnowsze karty AMD Radeon RX. To warunki, które z pewnością zapewnią płynną rozgrywkę.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:40
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.