Udostępnij
Skomentuj

DJI Mavic Air 2 – recenzja, dane techniczne. Czy warto?

Firma DJI wypuściła na rynek drugą wersję swojego popularnego drona. Sprawdzamy jego specyfikację oraz obsługiwane funkcje.

DJI Air 2 to dron o kompaktowych wymiarach, przygotowany zarówno do użytku hobbystycznego, jak i komercyjnego. Opinie na temat pierwszej edycji sprzęty były zgodne – dron wyróżniał się wysoką jakością wykonania oraz wieloma zaawansowanymi funkcjami dodatkowymi. Do tego dochodziła więcej niż solidna kamera i stosunkowo prosta obsługa.

DJI Mavic Air 2  - specyfikacja techniczna

Jak podkreśla producent, dron DJI Mavic Air 2 ma zapewnić obsługę wielu najnowszych technologii, które nie tylko zwiększają jakość nagrań, ale również wygodę użycia. Zanim jednak przejdziemy do opisywania budowy sprzętu, a także najważniejszych funkcji, warto przyjrzeć się temu, jak wygląda specyfikacja Mavic Air 2. Pozwoli określić możliwości drona.

 

Warto wiedzieć!

Dron występuje na rynku również w wersji DJI Mavic Air 2 Fly More Combo, w której, poza standardowym wyposażenie, znaleźć można także 3 baterie, adapter, hub ładujący, etui oraz zestaw filtrów ND.

DJI Mavic Air 2 – design

Dron wyróżnia się bardzo minimalistycznym, eleganckim designem. Szara obudowa już na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie – wszystkie elementy zostały spasowane bardzo dobrze, toteż brak tu wrażenia „taniości”. Użyte materiały sprawiają natomiast, że DJI Mavic Air 2 okaże się bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Inwestycja w ten sprzęt okaże się naprawdę długoterminowa.

Pod uwagę należy wziąć oczywiście to, jak mały jest dron Mavic Air 2. Wymiary wskazują na urządzenie kompaktowe, które zmieści się wszędzie – do torby podróżnej, walizki, a nawet plecaka. Zwłaszcza że ramiona i śmigła Mavic Air 2 są składane. Spore znaczenie ma także waga Mavic Air 2, wynosząca zaledwie 570 g.

Kolejną zaletą sprzętu jest dostępność specjalnego uchwytu, w którym możemy zamontować smartfona. W ten sposób zyskujemy podgląd na obraz rejestrowany przez kamerę. Wspomnieć warto również o tym, że wyposażenie drona DJI Mavic Air 2 jest bardzo bogate. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się na model Fly More Combo.

DJI Mavic Air 2 – kamera

Druga edycja drona Mavic Air może zyskać uznanie klientów między innymi za sprawą profesjonalnej kamery, która została w nim umieszczona. Pozwala ona bowiem na nagrywanie w jakości 4K, w 60 klatkach na sekundę. Jest to gwarancja bardzo wysokiej jakości nagrań. Wysokiej klasy kamera Mavic Air 2 to jednak nie wszystko. Ogromne znaczenie mają tu również wszelkie funkcje, tryby oraz technologie wpływające na to, jak wyglądać będą tworzone przez nas filmy.

  •       Tryb Ultra HD HDR – obraz z wykorzystaniem szerokiego zakresu tonalnego jest rejestrowany w 30 klatkach na sekundę.
  •       Płaski tryb kolorów D-Cinelike – gwarantuje szersze możliwości w postprodukcji dzięki zapisywanie większej ilości danych.
  •       Kodek HEVC (H.265).
  •       3-osiowa stabilizacja.
  •       Sensor Quad Bayer – wspiera technologię HDR, co przekłada się na lepsze detale jasnych i ciemnych barw.

To jednak nie wszystko, ponieważ również aparat Mavic Air 2 zapewnia wysoką jakość działania. Poza rozdzielczością wynoszącą 8000x6000, użytkownicy mogą liczyć na dostosowanie kadrów dzięki technologii SmartPhoto, tryb HDR, zaawansowany tryb inteligentnego rozpoznawania środowiska, a także system HyperLight, który poprawia jakość zdjęć wykonanych przy słabym oświetleniu.

Sensor Mavic Air 2 to ½-calowy CMOS. Dla ułatwienia zabawy początkującym użytkownikom, producent zapewnił dostęp do wielu trybów automatycznych. Ich uruchomienie sprawi, że dron sam wykona odpowiedni lot i stworzy odpowiednie ujęcie. Możemy uruchomić również automatyczne śledzenie wybranego celu.

DJI Mavic Air 2 – zasięg

Analizując parametry Mavic Air 2, pod uwagę warto wziąć fakt, iż dron obsługuje dwie częstotliwości -2,4 GHz oraz 5,8 GHz. Co więcej, urządzenie samo się między nimi przełącza, dzięki czemu jest w stanie dobrać kanał mniej obciążony. W ten sposób użytkownicy mogą liczyć na wyższą i stabilniejszą jakość połączenia.

Technologia OcuSync 2.0 sprawia, że zasięg Mavic Air 2 jest naprawdę imponujący. Dron przesyła bowiem obraz z odległości nawet 6 kilometrów od aparatury sterującej. Pozwala to na tworzenie nagrań praktycznie bez ograniczeń. Sprzęt jest w stanie wnieść się na maksymalny pułapu wynoszący 5000 metrów. Maksymalny czas lotu wynosi natomiast 34 minuty, co pozwala pokonać dystans do 18,5 km. Są to jednak dane szacunkowe – wiele zależy bowiem od panujących warunków atmosferycznych. W przypadku mocnego wiatru, wartości te będą znacznie niższe.

DJI Mavic Air 2 – bateria

Dron został wyposażony w akumulator litowo-jonowy, którego pojemność wynosi 3500 mAh. Przekłada się to na wspomniane 34 minuty lotu. Warto podkreślić, że wartość ta wzięła się z testu, który został przeprowadzony przez producenta w środowisku wolnym od zakłóceń, z wykorzystaniem smartfona działającego w systemie Android.

Choć bateria Mavic Air 2 pozwala na dość długi lot, warto pamiętać przy tym także o zmiennych warunkach pogodowych, a także sposobie użycia drona. Maksymalna prędkość Mavic Air 2 wynieść może nawet 68,4 km/h.

DJI Mavic Air 2 – cena

Premiera Mavic Air 2 miała miejsce pod koniec kwietnia. Obecnie dron jest dostępny sprzedaży. Warto w tym miejscu podkreślić, że wysoka jakość wykonania sprzętu, a także wszelkie zastosowane technologie sprawiły, że trzeba za niego zapłacić sporo, co dla niektórych może okazać się istotną przeszkodą przed jego zakupem. Zwłaszcza dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z dronami.

Cena DJI Mavic Air 2 wynosi bowiem 3999 złotych. Mówimy tu jednak o modelu podstawowym. Wersja Fly More Combo kosztuje 4999 złotych,  a Mavic Air 2 Pro (m.in. pojemniejsza bateria) od 5699 do 6149 złotych.

 

 

DJI Mavic Air 2 - czy warto?

Producent zadbał o to, aby posługiwanie się dronem było bardzo proste. Sterowanie kamerą Mavic Air 2 odbywać się za sprawą bardzo wygodnego pilota lub przy użyciu gestów. Do tego wszystkiego dochodzą liczne funkcje i opcje, o których nie było jeszcze mowy. Wymienić można na przykład start z ręki Mavic Air 2, łączność Wi-Fi i GPS, czujniki bezpieczeństwa, edytor DJI Mimo czy też doskonały zoom Mavic Air 2.

Uwaga!

Funkcjonalność drona rozszerza również specjalna aplikacja DJI Assistant 2 Mavic Air, którą możemy zainstalować na komputerach z systemem Windows lub MacOS. Zapewnia ona dostęp do wielu ciekawych funkcji.

Opinie o Mavic Air 2 są zgodne – mamy do czynienia z dronem wysokiej jakości, który obsługuje mnóstwo najnowszych technologii. Do tego dochodzi więcej niż dobra kamera, prosta obsługa i bardzo wytrzymała, lekka obudowa. Jeśli więc wysoka cena Was nie odstrasza, dron Air 2 jest wart Waszego zainteresowania.

0

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.