Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Dane techniczne procesora Intel Core i5 11600. Co warto wiedzieć?

W niniejszym poradniku sprawdzimy, czy procesor Intel Core i5 11600 zaoferuje nam komfortową pracę i rozrywkę.

Spis treści:

  1. Co wiemy o procesorach Intel Core i5 11600?
  2. Specyfikacja procesora Intel Core i5 11600
  3. Taktowanie procesora Intel Core i5 11600
  4. Kiedy premiera nowego procesora Intel Core i5 11600?
  5. procesor Intel Core i5 11600 z innymi modelami" href="#porownanie_procesor_intel_core_i5_11600_z_innymi_modelami">Porównanie procesor Intel Core i5 11600 z innymi modelami

Nowa generacja procesorów Intela przyniesie wiele interesujących modeli. Nadszedł czas, aby bliżej przyjrzeć się układowi i5 11600. Już na pierwszy rzut oka specyfikacja prezentuje się całkiem nieźle, dlatego warto ją przeanalizować i zastanowić się, czy układ znajdzie zastosowanie na pokładzie komputera. Poznaj szczegółowe informacje.

Co wiemy o procesorach Intel Core i5 11600?

Poznaliśmy już pierwsze nieoficjalne informacje na temat wydajności Intel Core i5 11600. Jeżeli się potwierdzą, możemy liczyć, że na rynku pojawi się model dostosowany do potrzeb szerokiego grona klientów. Nie wykluczone, że zainteresują się nim również gracze, choć na szczegółowe testy przy poszczególnych tytułach należy jeszcze poczekać.

Warto jednak nadmienić, że Intel za każdym razem przy swoich nowych układach proponuje rozwiązania technologiczne, które powinny zapewnić komfort użytkowania przez najbliższe lata. Nie inaczej jest tym razem, co widać w specyfikacji. Warto dokładnie ją przeanalizować oraz czekać na dzień, w którym ukaże się pierwsza recenzja Intel Core i5 11600. Szczegółowe informacje poznamy już niebawem.

Specyfikacja procesora Intel Core i5 11600

Już przed premierą w sieci pojawiła się nieoficjalna specyfikacja i5 11600. Jednak wiele wskazuje na to, że informacje udzielone przez obserwatorów rynku znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Parametry wyglądają nad wyraz interesująco. Warto przyjrzeć się szczegółom technicznym.

Nowy procesor Intel Core i5 reprezentuje generację Rocket Lake i został opracowany przy litografii 14 nm. Konstrukcja obejmuje 6 rdzeni oraz 12 wątków. W trybie bazowym taktowanie sięga 2,8 GHz. Nie wiemy jednak, jaki wynik uzyskamy w trybie turbo. Ponadto nowy układ wyposażono w pamięć L3 na poziomie 12 MB, a także kontroler pamięci DDR4-3200. Istotny element stanowi również współczynnik TDP na poziomie 65 W.

Polecane procesory Intel

Gracze powinni zwrócić uwagę na zintegrowaną jednostkę graficzną Intel Iris Xe Graphics 32. Ponadto układ nie dysponuje odblokowanym mnożnikiem. Nie da się ukryć, że procesor i5 11600 na papierze prezentuje się bardzo atrakcyjnie i z pewnością dobrze sprawdzi się przy wielu różnych zastosowaniach. Na pewno warto czekać na premierę oraz pierwsze informacje na temat wydajności przy poszczególnych grach i programach. Aby to sprawdzić, niezbędny będzie fachowy test Intel Core i5 11600. Wówczas będziemy mogli podjąć rozsądną decyzję zakupową.

Taktowanie procesora Intel Core i5 11600

Każdy procesor odpowiada zarówno za proste zadania, jak i bardzo skomplikowane operacje. Wiele procesów zachodzi w ciągu sekundy, a szybkość tych działań zależy właśnie od częstotliwości taktowania. Im wynik ten jest lepszy, tym komfort korzystania z komputera wzrasta. Wiele wskazuje na to, że w przypadku Intel Core i5 11600 opinie entuzjastów technologii będą nad wyraz pozytywne.

Wspominaliśmy już, że w trybie bazowym częstotliwość taktowania sięgnie 2,8 GHz. Niebawem zapewne poznamy również wynik w trybie turbo. Nadal jednak mamy do czynienia z jednostką o 6 rdzeniach i 12 wątkach. Trudno zatem powiedzieć, czy te parametry i5 11600 wystarczą, aby móc cieszyć się rozgrywką bez spadków animacji przy najnowszych grach na rynku. Pamiętajmy, że ważne będzie również wsparcie odpowiedniej karty graficznej oraz wysokiego zasobu pamięci RAM. Ponadto ci najbardziej wymagający gracze wybiorą zapewne układy linii i7 oraz i9. Podobnie postąpią użytkownicy profesjonalnych programów graficznych.

Jednak i5 11600 znajdzie szerokie zastosowanie. Sprawdzi się idealnie przy wielu funkcjach rozrywkowych, perfekcyjnie poradzi sobie z oprogramowaniem biurowym i pozwoli na bezkompromisową wygodę przy wszystkich podstawowych zastosowaniach. Jeżeli Twój starszy procesor nie radzi sobie z powierzonymi mu zadaniami, omawiany model może być strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie warto rozważyć jego zakup. Ponadto w szerokiej ofercie producenta znaleźć można również procesor Intel Core i5 do laptopa. Asortyment modeli jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Na pewno każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Kiedy premiera nowego procesora Intel Core i5 11600?

Coraz więcej entuzjastów nowinek technologicznych zastanawia się, kiedy nowe procesory jedenastej generacji pojawią się na sklepowych półkach. Niewątpliwie będzie to bardzo ważna data, gdyż w naszych komputerach pojawią się jednostki, które zapewnią nam wygodę pracy i rozrywki przez kolejne lata. Ponadto możemy liczyć na wiele nowoczesnych technologii, co przełoży się na znakomitą wydajność.

Oczekiwana premiera Intel Core i5 11600 nastąpi już w marcu. Warto więc czekać na szczegółowe informacje i już dziś zastanowić się nad zakupem jednego z wielu modeli, które pojawią się wraz z kolejną generacją.

Porównanie procesor Intel Core i5 11600 z innymi modelami

Jedenasta generacja przyniesie nam różne modele idealnie dostosowane do potrzeb klientów o zróżnicowanych wymaganiach. Omawiany układ reprezentuje jednak średnią półkę. Cena Intel Core i5 11600 prawdopodobnie wyniesie około 250 euro. Nieco drożej zapłacimy za modele i5 11600K oraz i5 11600KF, które prawdopodobnie zaoferują wyższe taktowanie. Ich specyfikacja jest podobna. Każdy ma odblokowany mnożnik, jednak ten drugi nie oferuje zintegrowanej jednostki graficznej.

Na długiej liście nie zabraknie również procesorów do zastosowań profesjonalnych, a także niedrogich układów przeznaczonych do pracy biurowej i podstawowych czynności. Nie ulega więc wątpliwości, że każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do osobistych potrzeb. Wybierz swój model i ciesz się wygodą użytkowania na co dzień.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:53
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.