Udostępnij
Skomentuj

Dakar 18 – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

We wrześniu na rynku pojawiła się gra nawiązującą do rajdu Dakar. Jakie komputery poradzą sobie z jej obsługą?

Mowa o dziele studia Bigmoon Entertainment, które w swoim portfolio posiada również takie produkcje jak Demons Age ora Police Simulator 18, która nadal jest przygotowywana. Tym razem twórcy postanowili zmierzyć się z grą wyścigową. Dakar 18 to dynamiczna rozgrywka z całą masą możliwości. Produkcja możliwe jak najlepiej stara się odzwierciedlić popularny rajd Dakar.

Dakar 18 – ogólne informacje o grze

Warto podkreślić, że studio Bigmoon Entertainment przygotowało ogromny świat o otwartej strukturze, a także różne tryby gry. Rozgrywkę prowadzić możemy w pojedynkę lub z innymi graczami.

  • Producent – Bigmoon Entertainment
  • Wydawca – Deep Silver/Koch Media
  • Data premiery – 25 września 2018 roku
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Mamy do czynienia z produkcją zarówno dla pojedynczego gracza, jak i rozgrywką wieloosobową. Oprócz trybu sieciowego możemy bawić się również w dwie osoby na podzielonym ekranie. To bardzo cieszy, gdyż wielu producentów wyścigów odchodzi od tej formy zabawy. Niestety w grze nie znajdziemy polskiego języka. Być może z czasem pojawi się spolszczenie Dakar 18. W tej chwili to jedynie spekulacje.

Polecane karty graficzne

Dakar 18 – fabuła, mechanika, detale

Jak można się spodziewać, gra pozwala nam stanąć na starcie słynnego rajdu Dakar. Do rywalizacji możemy dołączyć w pięciu kategoriach, związanych z pojazdami UTV, ciężarówkami, samochodami terenowymi, quadami oraz motocyklami. Zapewnia to nie tylko odpowiedni poziom realizmu, ale również ciekawe, zróżnicowane przeżycia w każdej kategorii.

Warto w tym miejscu podkreślić, że twórcy postarali się o zakup wielu licencji, dzięki czemu w grze pojawiły się prawdziwe samochody oraz kierowcy (między innymi Rafał Sonik). Jak już wspomnieliśmy, arena zmagań ma charakter otwarty, dlatego podczas wyścigu nie poruszamy się wyłącznie wyznaczonymi trasami. Co ciekawe, poszczególne odcinki zostały przygotowane w oparciu o zdjęcia satelitarne terenów, na których rozgrywany jest rajd. Zostały one więc przygotowane z zachowaniem wysokiego poziomu realizmu.

Tyczy się to także mechaniki gry oraz wszystkich czynników, które wpływają na to, jak zachowuje się nasz pojazd. Podczas wyścigu będziemy przemierzać zróżnicowany teren – do tego dochodzą zmienne warunki atmosferyczne. Sam teren zachowuje się bardzo realistycznie, dlatego może ulegać zmianom pod wpływem warunków lub naszego pojazdu. Skorzystać możemy również ze specjalnych informacji, które wskażą nam między innymi to, do jakich zmian doszło na trasie.

Ze względu na to, że Dakar 18 ma charakter symulacyjny, musimy przywiązywać sporą uwagę do tego, jak jedziemy i po jakim terenie się poruszamy. Tak rozbudowany świat sprawił, że niejedna recenzja Dakar 18 przynosi bardzo dobre oceny.

Dakar 18 – fabuła, mechanika, detale

Dakar 18 – wymagania sprzętowe

Wysoki poziom realizmu dotyczy także oprawy graficznej. Uwagę zwracają przede wszystkim modele pojazdów oraz wszelkie efekty związane chociażby ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Wszystko to sprawia, że do obsługi gry potrzebny będzie nam wydajny sprzęt.

Dakar 18 – minimalne wymagania gry

Minimalne wymagania Dakar 18 nie są bardzo wysokie. Powinniśmy zwrócić uwagę na konieczność posiadania dosyć dobrego procesora oraz karty graficznej ze średniej półki cenowej. Wymagany zasób pamięci RAM to 4 GB. Poniższa konfiguracja komputera pozwoli z powodzeniem uruchomić grę, lecz być może będziemy musieli obniżyć jakość detali.

Jeżeli nasz komputer nie spełnia tych wymagań warto rozważyć kupno Dakar 18 na PlayStation lub Xbox. W przypadku konsol możemy być spokojni o płynność animacji i dobrej jakości grafikę.

Dakar 18 – rekomendowane wymagania gry

Aby cieszyć się najwyższą jakością grafiki, nasz PC do Dakar 18 powinien być wyposażony w bardzo dobrą kartą graficzną, szybki procesor oraz zasób 8 GB pamięci RAM.

Dakar 18 – jaki komputer do gry?

Wrażenie robią wymagania stawiane dla wysokich detali graficznych. Dotyczy to zwłaszcza jednostki GPU. Chcąc więc odkryć pełnię potencjału gry, musimy zainwestować w kartę z najwyższej półki jakościowej – powinna ona dysponować aż 6 GB pamięci własnej.

Do tego musi dojść bardzo wydajny procesor czterordzeniowy. Polecane są modele gamingowe oraz wyróżniające się odblokowanym mnożnikiem. Oczywiście samo uruchomienie gry, bez uruchamiania wszystkich efektów, nie wymaga posiadania tak potężnej maszyny, jednak nadal musimy zwrócić uwagę na najważniejsze podzespoły.

Dakar 18 – jaki laptop do gry?

Podobnie jak w przypadku komputerów osobistych, także laptop musi wyróżniać się sporą mocą obliczeniową. Dobrym wyborem okażą się najnowsze procesory AMD Ryzen oraz procesory Intel Core (ósma generacja), na przykład i7-8750H, które bez problemu poradzą sobie z obsługą gry.

Ze względu na potrzebę wykorzystania kart graficznych z co najmniej 6 GB pamięci, na laptop, który poradzi sobie z obsługą wysokich detali, będziemy musieli wydać co najmniej 4500-5000 złotych.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:42
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.