Udostępnij
Skomentuj

Czy warto kupować fotele gamingowe ze skóry syntetycznej?

Zastanowimy się, czy fotel ze sztucznej skóry dla gracza jest dobrym pomysłem.

Jaki fotel gamingowy wybrać?

To, że niektórym czas przed komputerem mija na graniu, a więc na rozrywce i przyjemności, nie oznacza, że powinno się bagatelizować kwestię wygody i komfortu. Szczególnie, jeśli owy czas nie oznacza kilkunastu minut, a długie godziny. Fotele dla graczy stworzone są z myślą właśnie o siedzeniu przed komputerem przez dłuższy czas, dlatego ich charakterystyka różni się nieco od klasycznych foteli biurowych czy tych przeznaczonych do biurka dla ucznia.

Polecane fotele gamingowe

Co sprawia, że fotele gamingowe są wyjątkowe?

 • Ergonomia – tworzone są z myślą o zachowaniu naturalnych krzywizn ciała, odciążania miejsc, które mogą być obciążone w wyniku różnych pozycji siedzenia, podbierania punktów  które tego wymagają
 • Kubełkowa konstrukcja – dla zapewnienia maksymalnej wygody i komfortu
 • Oryginalny wygląd – z pewnością nie można ich nazwać „zwykłymi”. Atrakcyjny, czasem wymyślny design przywodzi na myśl świat gier komputerowych, dlatego idealnie dopasowuje się do formy spędzania czasu
 • Dodatkowe funkcje – regulowane podłokietniki, zagłówek, dodatkowe podparcie odcinka lędźwiowego, regulacja oparcia to tylko niektóre z udogodnień, które oferują fotele gamingowe
 • Mnogość tworzyw, parametrów, cen – oferta foteli gamingowych jest tak bogata, że bez problemu każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Warto wiedzieć!

Na cenę fotela gamingowego składa się zarówno marka, jak i funkcje czy materiał, z jakiego jest zrobiony. Dlatego warto porównywać ze sobą różne modele i producentów. Z pewnością też trzeba zachować ostrożność przy wyborze najtańszych foteli – często niska cena idzie w parze z jakością i pominięciem niektórych norm, co może się odbić na zdrowiu podczas dłuższego siedzenia przed komputerem.

Fotele gamingowe ze skóry syntetycznej

Bardzo często wygląd, a co za tym idzie – także materiał, z którego zrobiony jest fotel, są pierwszym, na co zwraca się uwagę i co wpływa na decyzję o zakupie. I dobrze, bo to właśnie ergonomia, funkcje i materiał są tutaj najistotniejsze. Dlaczego właśnie tworzywo? Każdy doskonale wie, co dzieje się z meblami – tapicerką na krzesłach, kanapie czy fotelu – kiedy są długo eksploatowane. Dlatego też fotel gamingowy, na którym spędza się kilka godzin, powinien być stworzony z odpowiedniego materiału. Producenci przygotowanie są na niemal każde oczekiwania, ale nie oznacza to, że każdy wybór będzie dobry. Skóra naturalna jest bardzo droga, z kolei materiał może się szybko brudzić i wycierać. Chcąc zakupić fotel, który będzie się cechował nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale i wytrzymałością oraz łatwym utrzymaniem w czystości, warto postawić na fotel ze skóry ekologicznej. Jakie są jego zalety, a jakie wady?

Zalety i wady foteli gamingowych ze skóry syntetycznej

Zalety

 • Tańszy niż ze skóry naturalnej (choć nie jest to reguła, dostępne są zarówno budżetowe, jak i droższe modele)
 • Łatwy do utrzymania w czystości
 • Elegancki i stylowy
 • Dostępny w wielu kolorach
 • Zrobiony ze sztucznych włókien, bez udziału zwierząt

Wady

 • „Podróbka” skóry, co nie dla każdego jest do przyjęci
 • Nieprzepuszczalność powietrza
 • Nie jest tak trwały, jak skóra naturalna
 • Zbyt cienki materiał może się szybko przedzierać/li>
 • Zbyt „toporny” wygląd

Jak widać, wad jest tak samo dużo, co zalet, jednak trzeba przyznać, że fotel obrotowy ze skóry syntetycznej, przeznaczony dla graczy, posiadający wszystkie cechy odpowiednio skonstruowanego fotela gamingowego, z pewnością będzie robił duże wrażenie

Uwaga!

Fotel gamingowy nie musi służyć wyłącznie graczom. Choć wyróżnia go wygląd, bez problemu znajdą się też nieco łagodniejsze, bardziej uniwersalne modele, które doskonale sprawdzą się w biurze czy w pokoju ucznia. Co najważniejsze – będą wygodne i komfortowe, dzięki czemu przesiadywanie przed komputerem czy przy biurku nie będzie miało negatywnych skutków zdrowotnych.

Fotele gamingowe ze skóry syntetycznej czy ze skóry ekologicznej?

Mogłoby się wydawać, że to to samo, jednak nie do końca. Tutaj jednak trzeba zaufać fachowcy w sklepie, bo samemu może być problem z odróżnieniem. Skóra ekologiczna, choć także jest sztuczna, jest – jakkolwiek paradoksalnie to brzmi – bardziej naturalna od skóry syntetycznej. Może się charakteryzować lepszą przepuszczalnością powietrza, być nieco cieńsza, ale przez to bardziej przyjazna np. podczas upałów. Z kolei skóra syntetyczna może być grubsza, ale nieco bardziej elastyczna i wytrzymała. Najczęściej jednak te dwa terminy są używane na przemian, dlatego najlepiej samemu dotknąć fotel i porównać różne modele. Warto także sprawdzać, jakie  poszczególne fotele ze skóry syntetycznej opinie posiadają – być może to pomoże rozwiać wątpliwości i wybrać lepszy model.

Czy warto kupić fotel dla gracza ze skóry syntetycznej?

Zdecydowanie tak – wygląda bardziej stylowo i ciekawie, a przede wszystkim jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości, co jest szczególnie ważne, jeśli gracz lubi jeść lub pić podczas rozgrywek. Także po czasie każdy mocno eksploatowany mebel wymaga czyszczenia, co w przypadku fotela ze skóry syntetycznej będzie szybkie i proste – wystarczy wilgotna szmatka, a nawet nawilżane chusteczki dla dzieci.

Udostępnij
3,5
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:30
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.