Udostępnij
Skomentuj

Co zawiera Microsoft Office? Co znajduje się w pakiecie?

Nie wyobrażamy sobie pracy w biurze bez Worda i Excela. Warto poznać możliwości i zawartość pakietu Office.

Pakiet Microsoft Office 365 to następca klasycznego pakietu Office znanego nam od lat. Jest on nowoczesnym wydaniem dostosowanym do dynamicznego środowiska pracy. Stawia na zbieranie danych w chmurze, jest to nowa odsłona podejścia do działania w grupie, w zespole.

Co jest w pakiecie Microsoft Office?

W pakiecie Microsoft Office 365 znajdziesz znane już wcześniej aplikacje, takie jak edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel czy program do tworzenia prezentacji multimedialnych PowerPoint oraz menedżer informacji osobistych i poczty elektronicznej Outlook. Jednak nowością są OneDrive i Microsoft Teams. OneDrive to przestrzeń na pliki w chmurze. Jest to wirtualny dysk, w którym przechowywane są Twoje dokumenty. Microsoft Teams to usługa internetowa, która dzięki działaniu w chmurze pokazuje nowe oblicze pracy zespołowej. Nad jednym plikiem pracować może w jednej chwili kilka osób, możliwa jest również organizacja wirtualnych konferencji z moderatorem. Co jest istotne to fakt, że wszystkie narzędzia oferowane w pakiecie zsynchronizowane nie tylko ze sobą, lecz także z Twoim biurem i komputerami innych użytkowników.

Polecane pakiety Microsoft Office

Zacznijmy od porównania Microsoft Office 2019 i usługi Microsoft Office 365, gdyż są to dwa różniące się od siebie produkty. Microsoft 365 jest usługą subskrypcji, gwarantującą, że zawsze masz dostęp do aktualnych i najnowocześniejszych rozwiązań zwiększających produktywność. Firma oferuje różne plany usługi do użytku domowego i osobistego, a także dla małych i średnich firm, dużych przedsiębiorstw, szkół i uczelni oraz organizacji charytatywnych. Platforma to gwarancja, że aplikacje, z których korzystasz, są aktualne i zabezpieczone. Plan opłacać możesz raz do roku lub co miesiąc. Jednocześnie z subskrypcji rodzinnej może korzystać 6 osób i każda z nich ma możliwość pracy na swoim komputerze osobistym, tablecie oraz telefonie. Microsoft oferuje nam różne warianty pakietów, w zależności od tego kto i w jaki sposób będzie wykorzystywał system. Wyróżnia się: pakiet Microsoft office do domu, pakiet Microsoft office do biura, pakiet Microsoft office dla studentów, pakiet Microsoft office dla firm, pakiet Microsoft office dla małych firm, pakiet Microsoft Office dla nauczycieli. Dostępne są różne odmiany poszczególnych rozwiązań, które różnią się od siebie liczbą użytkowników.

Pakiet Office 2019 dostępny jest również w formie jednorazowego zakupu przypisanego do jednego komputera. Jednak jest to rozwiązanie bez dostępu do aktualizacji zabezpieczeń, nowych funkcji, uaktualnień do wersji głównych. Oprogramowanie możesz zainstalować tylko raz na komputerze PC lub Mac. Nie otrzymujesz przestrzeni w dysku online oraz pomocy technicznej.

Każdy pakiet to edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do tworzenia prezentacji multimedialnych PowePoint, menedżer informacji osobistych i poczty elektronicznej Outlook, program do sporządzania notatek OneNote, wirtualny dysk OneDrive oraz usługa do pracy w zespole oparta na działaniu w chmurze Teams.

Do czego przyda się Microsoft Office?

Microsoft Office przyda się właściwie każdemu. Zarówno w pracy, jak i w szkole. Teraz, kiedy większość uczniów ma nauczanie zdalne, to niezwykle ważne jest współdzielenie treści oraz współtworzenie zadań. Teams to nie tylko praca nad jednym plikiem w czasie rzeczywistym, lecz także czat, spotkania i rozmowy. Za pomocą czatu możesz wysyłać wiadomości i emoji, w wiadomościach prywatnych i tych skierowanych do grupy. Błyskawicznie czat zamienić możesz w konferencję. Pracować da się w parze, jak również w olbrzymiej grupie składającej się nawet z kilku tysięcy osób. Możliwe jest tworzenie klasycznych wideokonferencji, seminariów internetowych, wirtualnych warsztatów i spotkań. Jesteś w podróży lub masz słabe połączenie z internetem? Możesz wyłączyć kamerę i zostawić tylko swój awatar, co odciąży system.

Arkusz kalkulacyjny Excel to wbrew pozorom niezwykle zaawansowany technicznie system. Służy do obliczeń matematycznych, pilnowania domowego budżetu i skomplikowanych obliczeń oraz kalkulacji z wykorzystaniem dużej liczby wbudowanych narzędzi i funkcji. Excel to również narzędzie do graficznej prezentacji danych liczbowych. Warto zaznaczyć, że wykorzystywany jest przez firmy do sporządzania ofert, rocznych sprawozdań i bilansów. Excel to ponad 200 różnych funkcji, obejmujących nie tylko podstawy matematyki, logiki oraz statystyki, lecz także operacje dokonywane na tekstach czy dużych bazach danych. Jest to narzędzie wykorzystywane przez finansistów oraz brokerów.

W ramach usługi pakiet Microsoft Office 2020 masz również możliwość korzystania z Exchange, czyli synchronizacji poczty, kalendarza i kontaktów na wszystkich urządzaniach. Dzięki temu, odbierając maile na komputerze czy telefonie, masz dostęp do tych samych wiadomości. Ponadto spotkania umówione przez maila automatycznie przypisywane są do Twojego kalendarza. Planer możesz podzielić na służbowy oraz rodzinny, dlatego niektóre wydarzenia możesz udostępniać innym użytkownikom, aby wiedzieli, co w danej chwili robisz. Dodatkowo możesz wysyłać zaproszenia innym korzystającym, by współdzielili z Tobą daną aktywność.

OneDrive to aplikacja, która umożliwia proste i bezpieczne udostępnianie plików. Możesz je podglądać i edytować nawet z poziomu przeglądarki, bez konieczności ściągania dokumentów na swoje urządzenie. OneDrive to dysk wirtualny, na którym możesz nie tylko przechowywać dane, lecz także udostępniać je innym. Każdy plik może mieć nadane inne uprawnienie dostępu. Ciekawą funkcją jest praca nad jednym plikiem, np. tekstowym w Wordzie, przez kilku użytkowników. Masz możliwość edycji, komentowania oraz akceptowania proponowanych zmian w dokumencie.

Ile kosztuje pakiet Microsoft Office?

W zależności od wybranego pakietu, koszt będzie się różnił. Chcesz kupić pakiet Microsoft office? Cena zależy od liczby użytkowników i stopnia zaawansowania aplikacji. Office do użytku domowego zaczyna się już od 60 zł, zaś office edukacyjny czasami udostępniany jest całkowicie bezpłatnie przez szkoły. Koszt usługi proffesional to prawie 2500 zł.

Pakiet Microsoft office 2016 zawierał takie aplikacje jak: Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Jednak obecnie odchodzi się od tej wersji oprogramowanie, a bardziej popularna staje się usługa Microsoft 365, która daje dostęp do najnowszych wersji poszczególnych programów. Najchętniej wybieraną wersją jest subskrypcja, z której możesz zrezygnować w każdej chwili. Abonament opłacić możesz z góry na cały rok lub płacić mniejsze kwoty co miesiąc. Warto sprawdzić, czy instytucja, do której jesteś przypisany, jak uczelnia czy szkoła, nie oferuje darmowego planu dla Ciebie.

Czy warto kupić pakiet Microsoft Office?

Po lekturze powyższego artykuły chyba nie musisz się już dłużej zastanawiać nad odpowiedzią na to pytanie. Tak, zdecydowanie warto kupić pakiet Microsoft Office 2020. Doskonale sprawdzi się on firmom, uczniom i nauczycielom. Co ważne, dostępny jest także pakiet Microsoft Office na maca, w pełnej jego wersji.

Microsoft Office to synonim bezpieczeństwa. Masz gwarancję, że wszystkie Twoje pliki i dokumenty przechowywane w chmurze są całkowicie bezpieczne. Nawet jeżeli Twój komputer trafi w niepowołane ręce, nie musisz się o nie obawiać. Dodatkowo, w przypadku uszkodzenia lub zgubienia urządzenia, dotrzesz do swoich dokumentów z poziomu chmury z każdego innego komputera. Możesz ustawiać uwierzytelnianie nawet kilkuetapowe, jeżeli bardzo obawiasz się o swoje pliki.

Pakiet Microsoft office do pobrania jest ze strony Microsoftu. Po opłaceniu licencji możesz go ściągnąć. Utworzone zostanie dedykowanie Tobie konto z przypisanym kluczem dostępu. Następnie utworzyć musisz konto administratora Microsoft, gdzie będziesz mógł zarządzać innymi nowymi użytkownikami w ramach Twojego pakietu. Każdy z użytkowników w zależności od wybranego pakietu może indywidualnie pobierać poszczególne aplikacje oprogramowania pakietu Microsoft Office.

Udostępnij
5,0
1 ocena
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Dobrze zrozumiałem że odpowiedź brzmi że nie warto ?
Specjalista Morele | 09:01
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.