Udostępnij
Skomentuj

Cities: Skylines – Industries – wymagania sprzętowe i ważne informacje

Colossal Order i Paradox Interactvie nie przestają rozwijać Cities: Skylines. Właśnie powstał nowy dodatek.

Po rozszerzeniach traktujących między innymi o nocy, porze zimowej, transporcie oraz różnych katastrofach, przyszła pora na przemysł. W dodatku nazwanym Industries, gracze będą mogli tworzyć kolejne, specjalne dzielnice i stawiać w nich budynki mające pomóc rozwinąć miasto.

Polecane karty graficzne

Cities: Skylines – Industries – informacje ogólne o grze

Oczywiście dodatek nie zmienia podstaw rozgrywki. Nadal jest to gra o budowaniu metropolii i dbaniu o dobrobyt jej mieszkańców. Twórcy co jakiś czas wypuszczają kolejne DLC, które rozszerzają możliwości produkcji. Podobnie jest w przypadku Industries.

 • Producent – Colossal Order
 • Wydawca – Paradox Interactive
 • Data premiery – 23 października 2018 roku
 • Tryb gry – single player

Już podstawowa wersja gry odniosła ogromny sukces i otrzymała bardzo wysokie oceny recenzentów. Wielkie zainteresowanie graczy przełożyło się na sukces sprzedażowy. Dzięki temu gra pojawiła się na konsolach wraz z różnymi dodatkami. Co prawda Cities: Skylines – Industries jeszcze nie pojawiło się na PlayStation i Xbox, ale możemy się tego niebawem spodziewać. Twórcy starają się dotrzeć do jak najszerszego grona graczy. Jeżeli sterowanie padem nie stanowi dla Ciebie problemu, warto zainteresować się wersją konsolową. Pecetową wersję Cities: Skylines – Industries możemy zakupić w serwisie G2A lub na platformie Steam.

Cities: Skylines – Industries – fabuła, mechanika, detale

Jak już wspomnieliśmy, dodatek skupia się na przemyśle. Pozwala on na tworzenie wyspecjalizowanych dzielnic, w których dominować ma przemysł górniczy, rafineryjny, rolniczy lub leśny. To od nas zależy, na czym zostanie oparta gospodarka naszego miasta.

Poza stworzeniem dzielnic, musimy zadbać o to, aby powstały tam specjalne budynki typowe dla wybranych gałęzi przemysłu (np. warsztaty i fabryki). Są one kluczowe dla ogólnego rozwoju – zarówno dzielnicy, jak i całego miasta. Jeśli zadbamy o to, aby obszary te w odpowiedni sposób pracowały, po pewnym czasie rozwiną się, dając dostęp do nowych ulepszeń, które znacząco wpłyną na rozwój przemysłowy metropolii.

Na tym jednak nowości się nie kończą. Dodatek Industries przynosi ze sobą bowiem aż pięć nowych map, na których możemy rozpocząć rozgrywkę. Do tego dochodzą również mechanizmy odpowiedzialne za eksport i import wytworzonych towarów, rozwój kwestii związanych z transportem i usługami pocztowym, a także nowe przepisy.

Rozszerzenie Industries jest kolejnym etapem rozwoju gry, która na rynku pojawiła się w 2015 roku. Od tamtego czasu, zyskała ona mnóstwo oddanych fanów, tworzących zapierające w dech piersiach metropolie, które możemy podziwiać w Warsztacie Steam oraz w serwisach streamingowych. Co więcej, gra udostępnia wiele innych, darmowych dodatków, które tworzone są również przez graczy. Wspomnieć należy tu między innymi o mapach, scenariuszach, budynkach, transporcie i wielu, wielu innych elementach, dzięki którym gra nabiera kolorytu.

Warto podkreślić, że omówiony wyżej dodatek nie wpływa na wymagania sprzętowe gry. Dlatego też, jeśli do tej pory jej obsługa nie sprawiała Wam problemów, po zainstalowaniu rozszerzenia Industries nic się w tej materii nie zmieni.

Cities: Skylines – Industries – wymagania sprzętowe

Oczywiście należy podkreślić, że przedstawiony dodatek jest niesamodzielny – wymaga więc zainstalowania podstawowej gry. Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, nadal prezentuje się ona bardzo realistycznie, pozwalając graczom odkryć między innymi tętniące życiem metropolie i spokojniejsze przedmieścia.

Cities: Skylines – Industriesminimalne wymagania gry

Minimalne wymagania Cities: Skylines – Industries nie są wysokie. Gra uruchomi się nawet na słabszych pecetach. Należy zwrócić uwagę na ilość modyfikacji zainstalowanych w grze. Produkcja słynie z atrakcyjnych dodatków tworzonych przez graczy, które spowalniają jej działanie.

 • Procesor: Intel Core 2 Duo 3.0 GHz/AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz
 • Karta graficzna: 512 MB, GeForce GTX 260/AMD Radeon HD 5670 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 4 GB
 • System operacyjny: Windows XP/Vista7/8/10 64-bit

Cities: Skylines – Industriesrekomendowane wymagania gry

Oto zalecane wymagania sprzętowe gry. Średniej klasy karta graficzna, 6 GB pamięci RAM oraz dosyć szybki procesor z pewnością pozwolą cieszyć się wysokiej jakości grafiką i szybkością animacji.

 • Procesor: Intel Core i5-3470 3.2 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660/AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 8/10 64-bit

Cities: Skylines – Industries – jaki komputer do gry?

Wymagania gry Colossal Order rosną w przeciągu rozgrywki, dlatego powyższe wartości należy traktować jako „startowe”. Żeby uruchomić grę, potrzebny nam będzie przyzwoity układ CPU oraz co najmniej 4 GB pamięci RAM. Ze znacznie większymi wymaganiami zmierzymy się wówczas, gdy w naszym mieście pojawi się kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy mieszkańców. Jego rozbudowa i obsługa wszystkich elementów będzie wymagała znacznie większej mocy obliczeniowej.

Najbardziej obciążany jest procesor, dlatego warto postawić na modele czterordzeniowe, wyróżniające się wysokim taktowaniem. Do tego warto dodać przynajmniej 8 GB pamięci RAM typu DDR4. Karta graficzna nadal nie musi być z wysokiej półki – jednostki z 2 GB pamięci własnej okażą się w zupełności wystarczające.

Cities: Skylines – Industries – jaki laptop do gry?

Sytuacja wygląda identycznie, jak w przypadku komputerów stacjonarnych. Wymagania gry rosną za sprawą powiększania się miasta. Chcąc zapewnić sobie zawsze płynną i stabilną rozgrywkę, powinniśmy celować w konfiguracje wyposażone w bardzo wydajny procesor (najlepiej czterordzeniowy) i szybką pamięć RAM typu DDR4 (8 GB to niezbędne minimum).

Warto podkreślić, że sama gra nie zajmuje zbyt dużo miejsca na dysku. Zmienia się to jednak wtedy, gdy instalujemy kolejne dodatki – zarówno te oficjalne, jak i przygotowane przez samych graczy.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Dyski SSD - Pady - Fotele gamingowe - Biurka gamingowe

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 21:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.