Udostępnij
Skomentuj

Brick Rigs – wymagania sprzętowe

Lukas Rustemeyer przygotowuje zaawansowany symulator konstrukcyjny. Jaki komputer pozwoli na jego obsługę?

Produkcja kierowana jest przede wszystkim do miłośników budowania rozmaitych maszyn. Zapewni dostęp do ogromnej liczby części w postaci klocków.

Polecane karty graficzne

Brick Rigs – informacje ogólne o grze

Premiera gry została zapowiedziana dopiero na rok 2020, jednak już od dwóch lat jest ona dostępna w ramach tak zwanego wczesnego dostępu. Dzięki temu cały czas cieszy się ona sporym zainteresowaniem graczy, zwłaszcza że zbiera bardzo pozytywne recenzje.

  • Producent – Lukas Rustemeyer
  • Wydawca – Lukas Rustemeyer
  • Data premiery – 2020 rok (wczesny dostęp od 7 listopada 2016 roku)
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Brick Rigs – fabuła, mechanika, detale

Rozgrywka opiera się przede wszystkim na budowaniu (choć nie jest to jedyny jej element). Do dyspozycji otrzymujemy ogromną liczbę klocków, z których możemy stworzyć samochody, helikoptery, wozy strażackie, czołgi, pociągi, wyrzutnie rakiet, maszyny budowlane i wiele, wiele innymi. Cieszyć możemy się sporą swobodą konstrukcyjną, dlatego tylko od nas zależy, jak w ostatecznym rozrachunku będzie wyglądał tworzony przez nas pojazd.

To jednak nie wszystko, ponieważ nasze machiny możemy od razu przetestować. I nie ogranicza się to wyłącznie do ich uruchomienia. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby udać się na krótką przejażdżkę lub przelot, zorganizować małe wyścigi, przeprowadzić crash testy czy też sprawdzić, co stanie się, gdy naszą maszynę wysadzimy. Gra pozwala na wypróbowanie i zniszczenie każdego, nawet najdrobniejszego elementu, dlatego możemy popuścić wodze fantazji.

Co ważne, Brick Rigs obsługuje również tryb multiplayer, za sprawą którego gracze prezentują swoje maszyny, a także biorą udział w rozmaitych wyścigach, zawodach i pojedynkach, kończących się często zniszczeniem biorących w nich udział pojazdów.

Warto podkreślić, że gra dysponuje zaawansowanym silnikiem fizycznym. Maszyny zachowują się bardzo realistycznie, a w przypadku eksplozji, rozpadają się na drobne elementy. Do tego wszystkiego dochodzi atrakcyjna, kolorowa oprawa graficzna.

Brick Rigs – wymagania sprzętowe

O sporej popularności gry decyduje nie tylko jej mechanika i silnik fizyczny, ale również stosunkowo niskie wymagania, dzięki którym swoimi umiejętnościami konstrukcyjnymi może pochwalić się wiele graczy, także osoby, które dysponują sprzętem wiekowym lub niedostosowanym do obsługi gier komputerowych.

Brick Rigs – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Dual Core 2.4 GHz
  • Karta graficzna: 1 GB pamięci i obsługa DirectX 10
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dostępne miejsce na dysku: 2 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Brick Rigs – jaki komputer do gry?

Oczywiście warto pamiętać o tym, że przedstawione wyżej wymagania zapewne ulegną zmianie do czasu premiery. Obecnie jednak gra może zostać uruchomiona nawet na dość wiekowych komputerach.

Najważniejszym podzespołem w tym przypadku wydaje się procesor. Do obsługi minimalnym detali graficznych wystarczający okaże się model dwurdzeniowy, wyróżniający się taktowaniem na poziomie co najmniej 2.4 GHz. Jeśli jednak zależy komuś na poznaniu pełnej szczegółowości przygotowanej oprawy graficznej i utrzymaniu wysokiej liczby klatek na sekundę, musi zainwestować w układ czterordzeniowy, najlepiej nowej generacji. Zapewni to stabilną grę, bez spadków płynności.

Jeśli chodzi o kartę graficzną, sytuacja wygląda bardzo podobnie. Uruchomienie gry okaże się możliwe przy wykorzystaniu przeciętnej jednostki dedykowanej, natomiast na obsługę wysokich detali pozwolą karty z co najmniej 2 GB pamięci własnej. Do tego warto dołożyć pamięć RAM typu DDR4 (najlepiej 8 GB RAM).

Brick Rigs – jaki laptop do gry?

W konstruktora zabawić mogą się także posiadacze laptopów biurowych i konfiguracji służących do standardowego użytku domowego (surfowanie po sieci, oglądanie filmów etc.). Dopiero obsługa wysokich detali graficznych będzie wymagać większej mocy obliczeniowej. Dobrze sprawdzą się konfiguracje za około 3 tysiące złotych, wyposażone w procesor AMD Ryzen lub procesor Intel siódmej bądź ósmej generacji, 8 GB pamięci RAM oraz dedykowaną kartę graficzną z co najmniej 2 GB pamięci własnej (np. Nvidia GeForce 940MX).

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:49
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.