Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Bloodstained: Ritual of the Night – wymagania sprzętowe

Inti Creates przygotowuje grę z gatunku metroidvania. Czy znane są już wymagania sprzętowe?

Bloodstained, bo o tej produkcji mowa, opracowywana jest przez twórcę kultowej serii Castlevania Koji Igarashiego. Spodziewać można się więc inspiracji tym legendarnym już cyklem gier, a także zastosowaniu wielu podobnych mechanik.

Bloodstained: Ritual of the Night – informacje ogólne o grze

Nowy tytuł powstaje dzięki kampanii crowdfundingowej. Jak pokazują pierwsze opublikowane materiały, do czynienia będziemy mieć z grą przedstawioną w widoku 2.5D.

 • Producent – Inti Creates
 • Wydawca – 505 Games
 • Data premiery – 2019 rok
 • Tryb gry – single player i multiplayer

Bloodstained: Ritual of the Night – fabuła, mechanika, detale

Twórca postawił na połączenie horroru z klimatami fantasy. W grze wcielimy się w postać młodej dziewczyny imieniem Miriam - rzucona na nią klątwa sprawiła, że część jej ciała zamieniła się w kryształ. Historia rozpoczyna się w wielkim zamku, który został opanowany przez siły zła. Odpowiada za to dawny przyjaciel Miriam, który przez klątwę został zamieniony w potężnego potwora. Głównym celem bohaterki jest dotarcie do niego i uratowanie swojego życia.

Jak już wspomnieliśmy, rozgrywka jest przedstawiona w widoku 2.5D. Przygotowany świat wyróżnia się otwartą strukturą – możemy więc liczyć na swobodną eksplorację, w trakcie której przyjdzie nam wykonywać masę zróżnicowanych zadań, a także walczyć z hordami potworów. W grze będziemy musieli skupić się również na rozwoju kierowanej postaci. Odpowiedni dobór zdolności okaże się kluczowy w późniejszych etapach gry.

Spore znaczenie mają także pozyskiwane surowce i przedmioty. Przy ich pomocy, będziemy mogli między innymi odblokowywać rozmaite artefakty. Odwołania do Castelvanii są widoczne nie tylko w mechanice gry, ale również w ponurym klimacie, który ma być podtrzymywany przez całą rozgrywkę. Do tego należy dodać również rysunkową oprawę graficzną, która powinna przypaść do gustu fanom tego cyklu.

Warto nadmienić, że gra zaoferuje trzy tryby gry. Mowa tu o kampanii fabularnej dla pojedynczego gracza, trybie kooperacji (dla maksymalnie dwóch osób), a także pojedynkach jeden na jednego z innymi graczami.

https://images.morele.net/news/2021/12/12083/12083_2184530762804378_fc1dd9f58f_b.jpg

Bloodstained: Ritual of the Night – wymagania sprzętowe

Konkretna data premiery gry nie została jeszcze potwierdzona. Mimo to, producenci przedstawili już oficjalne wymagania sprzętowe, których spełnienie pozwoli na obsługę gry na niskich, średnich lub wysokich detalach graficznych.

Bloodstained: Ritual of the Night – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz/AMD FX-4350 4.2 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 760/AMD Radeon R9 280X lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Bloodstained: Ritual of the Night – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5-4590 3.3 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti/3 GB AMD Radeon R9 280X lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Bloodstained: Ritual of the Night – jaki komputer do gry?

Choć nie mamy do czynienia z grą w pełni trójwymiarową, jej obsługa wymagać będzie posłużenia się naprawdę solidnym sprzętem – zwłaszcza w przypadku uruchomienia średnich lub wysokich detali graficznych. Niezbędny okaże się procesor dysponujący czterema fizycznymi rdzeniami i wysokim taktowaniem,  a także gamingowa karta graficzna (najlepiej z 4 GB pamięci własnej).

Do tego warto dodać również pamięć RAM typu DDR4, o taktowaniu co najmniej 2133 MHz. Komputery na tym poziomie zakupimy za około 3 tysiące złotych.

Bloodstained: Ritual of the Night – jaki laptop do gry?

Uruchomienie gry okaże się możliwe przy użyciu konfiguracji biznesowych i multimedialnych – muszą one jednak być wyposażone w przyzwoity procesor (najlepiej czterordzeniowy) oraz dedykowaną kartę graficzną. Chcąc jednak cieszyć się z pełnej oprawy graficznej, musimy postawić na laptop gamingowy. Warto celować w modele z procesorem na poziomie i7-7700HQ oraz kartą graficzną z 4 GB pamięci własnej, na przykład GeForce GTX 1050 Ti.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.