Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Beware – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Zastanawiamy się nad potencjalnymi wymaganiami sprzętowymi gry Beware.

Produkcja należy do gatunki survival horror, który w ostatnim czasie jest bardzo popularny w branży. O jej atrakcyjności ma decydować przede wszystkim ciekawe podejście do rozgrywki oraz mroczny klimat komunistycznego państwa.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Beware – informacje ogólne o grze

Za opracowanie tytułu odpowiada Ondřej Švadlena, deweloper z Czech, który korzysta z finansowania crowdfundingowego. Premiera gry została zapowiedziana dopiero na rok 2020, jednak już teraz dysponujemy pewnymi informacjami na jej temat.

 • Producent – Ondřej Švadlena
 • Wydawca – Ondřej Švadlena
 • Data premiery – 2020 rok
 • Tryb gry – single player

Beware będzie oferować rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Chociaż gatunek horrorów posiada sporo przedstawicieli, to gra czeskiego producenta jest jedną z najbardziej oczekiwanych. Gra Beware z pewnością pojawi się na pecetach. Trudno dziś spekulować o wydaniu produkcji na innych platformach. Bardzo możliwe, że czas premiery gry pokryje się z pojawieniem się nowych konsol na rynku.

Beware – fabuła, mechanika, detale

Gra oferuje oryginalną rozgrywkę, choć trzeba uczciwie stwierdzić, że w wielu elementach korzysta ona z mechanik znanych z innych produkcji survivalowych. Gracze wcielą się w postać kierowcy samochodu, którego zadaniem jest zbieranie cennych informacji. W tym celu pokonuje on kolejne kilometry mrocznego, komunistycznego państwa. Klimat rodem z horroru jest podkreślany za sprawą przygotowanej oprawy graficznej.

Oczywiście gra nie opiera się wyłącznie na spokojnej jeździe samochodem. Podczas realizacji zleconego nam zadania, musimy walczyć o przetrwanie, ponieważ co rusz atakują nas inni kierowcy, próbujący nie dopuścić do tego, abyśmy osiągnęli cel podróży. Produkcja bardzo mocno odwołuje się do reżimu totalitarnego – stosowane represje autor odczuł na własnej skórze. Jego doświadczenia z dzieciństwa okazały się źródłem inspiracji podczas tworzenia gry.

Choć nasze życie cały czas jest zagrożone, w trakcie rozgrywki nie opuszczamy naszego pojazdu. Poza spokojną jazdą, przyjdzie nam wziąć udział w pościgach, a także w wielu innych wydarzeniach, w trakcie których liczyć będą się nasze umiejętności zręcznościowe. Warto podkreślić, że świat, po którym się poruszamy, ma charakter otwarty, dlatego to my decydujemy o obranej trasie.

Chcąc osiągnąć cel, musimy wypełnić masę zleconych nam zadań, których realizacja może przebiegać w bardzo zróżnicowany sposób. Przez cały czas towarzyszy nam unosząca się nad jezdnią mgła, która dodatkowo utrudnia zadanie.

Powyższe informacje to właściwie wszystko co wiemy na temat tej produkcji. Wciąż czekamy na kolejne screeny i zwiastuny. Gra może być zbliżona gatunkowo do popularnego Resident Evil. Gry zapowiedziane na długi czas przed premierą zawsze budzą gorące dyskusje.

Beware – fabuła, mechanika, detale

Mocną stroną tej niezależnej produkcji jest oczywiście mroczny klimat, potęgowany przez oprawę graficzną. Ze względu na fakt, że do premiery gry pozostało naprawdę sporo czasu, obecnie nie wiemy jeszcze, jakiego sprzętu będzie wymagać, by możliwa stała się płynna rozgrywka, bez nagłych spadków liczby klatek na sekundę. Posługiwać musimy się wyłącznie opublikowanymi materiałami oraz spekulacjami. To jednak wystarczy, by przygotować potencjalne wartości, które być może niedługo zostaną potwierdzone.

Beware – potencjalne minimalne wymagania gry

Minimalne wymagania gry Beware oszacowaliśmy na podstawie dotychczasowych materiałów. Wstępna konfiguracja nie przewiduje konieczności nabycia podzespołów z wysokiej półki. Średniej klasy procesor, niedroga karta graficzna oraz 4 GB pamięci RAM.

 • Procesor: Intel Core i3 3.0 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GT 630/AMD Radeon HD 6570 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Beware – potencjalne rekomendowane wymagania gry

Aby cieszyć się rozgrywką na najwyższym poziomie, będziemy musieli wyposażyć się w dosyć dobry komputer. Oczywiście, im wyższe parametry naszego sprzętu, tym rozgrywka będzie bardziej atrakcyjna.

 • Procesor: Intel Core i5 3.2 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660/AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Beware – jaki komputer do gry?

Chcąc liczyć na stabilną obsługę gry, konieczne będzie zapewne użycie co najmniej przyzwoitej karty graficznej, najlepiej o gamingowym charakterze. 2 GB pamięci własne to, wydaje się, wartość minimalna. Do tego powinien dojść oczywiście wydajny procesor – dwa rdzenie i wysoka częstotliwość taktowania powinna pozwolić na płynną grę na niskich i średnich detalach graficznych, natomiast zamontowanie układu czterordzeniowego zagwarantuje nam poznanie pełnej oprawy. Nie należy zapominać także o pamięci RAM – najlepiej sprawdzą się kości typu DDR4.

Beware – jaki laptop do gry?

Także w przypadku laptopów warto skupić się głównie na karcie graficznej. Modele ze średniej półki (np. GeForce MX150) nie powinny mieć problemów z obsługą gry na średnich detalach graficznych, choć większą stabilność zagwarantują nam jednostki typowo gamingowe. Do tego warto dodać czterordzeniowy procesor, na przykład z ósmej generacji Intela, oraz co najmniej 8 GB pamięci RAM typu DDR4. Za całość nie powinniśmy zapłacić więcej niż 3 tysiące złotych.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:35
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.