Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Besiege – wymagania sprzętowe

Od kilku lat przygotowywana jest ciekawa gra traktująca o konstruowaniu maszyn oblężniczych. Co o niej wiemy?

Jest to projekt Spiderling Studios – firma od dłuższego czasu opracowuje tytuł o mocno symulacyjnym charakterze. Tematyka konstrukcyjna rzadko jest podejmowana w branży gamingowej, dlatego tym bardziej warto zainteresować się tą grą.

Besiege – informacje ogólne o grze

Co ważne, produkcja od stycznia 2015 roku jest dystrybuowana w tak zwanym wczesnym dostępie, który pozwala zapoznać się z grą na różnych etapach jej powstawania. Do tej pory zyskała ona mnóstwo pozytywnych recenzji, głównie ze względu na ciekawe podejście do rozgrywki.

  • Producent – Spiderling Studios
  • Wydawca – Spiderling Studios
  • Data premiery – jeszcze nie została ogłoszona (od 28 stycznia 2015 wczesny dostęp)
  • Tryb gry – single player i multiplayer

Besiege – fabuła, mechanika, detale

Gra pozwala na konstruowanie rozmaitych maszyn oblężniczych, które następnie są wykorzystywane na polu walki. Co ciekawe, ich opracowanie rozpoczynamy całkowicie od zera. Dzięki temu możemy stworzyć własną, unikatową broń, która pozwoli przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Warto podkreślić, że maszyny są tworzone w konkretnym celu. W grze dostajemy zadania polegające na przygotowaniu konstrukcji, które sprawdzą się w określonych sytuacjach i do wybranych działań. Mogą być one związane z niszczeniem drobnych lub większych budowli, a także eliminowaniem żywych przeciwników. Naszym zadaniem jest więc sprostać oczekiwaniom armii. Maszyny tworzymy poprzez wykorzystanie ogromnego zbioru części, które łączymy zgodnie z własnym projektem.

Siłą gry ma być swoboda konstrukcyjna. To od nas zależy, jak wyglądać będzie ostateczna broń. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, by realizować nawet najśmielsze projekty. Besiege oferuje dwa główne tryby gry. Pierwszy związany jest z realizacją wspomnianych zadań, natomiast drugi ma charakter znacznie swobodniejszy. Co ciekawe, tworzone przez nas maszyny nie muszą być stacjonarne. Udostępniane części pozwalają bowiem na stworzenie konstrukcji latających, a także wyróżniających się specyficznymi właściwościami.

Gra powinna przypaść do gustu przede wszystkim osobom lubującym się w konstruowaniu rozmaitych budowli i maszyn. Dzięki sporej swobodzie, możemy popuścić wodze fantazji i spędzić przed monitorem wiele godzin, w trakcie których będziemy tworzyć kolejne, coraz bardziej skomplikowane projekty.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/28424059_898018357024582_4146551082401558988_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=e162847a86ce53c37d28f96072906084&oe=5C870860

Besiege – wymagania sprzętowe

Kolejnym atutem gry jest to, że do obsługi nie wymaga szczególnie wydajnego sprzętu. Bez problemu zostanie uruchomiona nawet na maszynach mocno wiekowych, a także takich, które korzystają z podzespołów o niskiej mocy obliczeniowej. Mimo wszystko, przygotowana oprawa graficzna jest całkiem przyjemna. Na uwagę zasługują nie tylko szczegółowe, kolorowe modele pojazdów i maszyn, ale również zaawansowany silnik fizyki.

Besiege – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Dual Core 2.2 GHz
  • Karta graficzna: z 512 MB pamięci
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Dostępne miejsce na dysku: 1 GB
  • System operacyjny: Windows XP/7/8/10

Besiege – jaki komputer do gry?

Przedstawione wymagania są wręcz śmiesznie niskie. Z uruchomieniem gry poradzą sobie nawet tanie maszyny biurowe i przygotowane do standardowego użytku domowego, polegającego na obsłudze podstawowych programów. Nie musimy nawet montować dedykowanej karty graficznej – nowsze jednostki zintegrowane okażą się w zupełności wystarczające.

Oczywiście nieco wyższe wymagania są związane ze średnimi i wysokimi detalami graficznymi, jednak nawet tutaj proponowane wartości nie powinny nikogo zmartwić. Nadal możemy pozostać przy dwurdzeniowym układzie CPU – do tego warto dodać kolejne 2 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną z 1 GB pamięci własnej.

Besiege – jaki laptop do gry?

Laptopy za mniej niż 2 tysiące złotych pozwolą na płynną rozgrywkę, bez nagłych spadków liczby klatek na sekundę. Wymagania spełnią niskonapięciowe procesory oraz zintegrowane karty graficzne. Dobrym pomysłem okaże się zakup konfiguracji z pamięcią RAM typu DDR4. Warto zwrócić uwagę na fakt, że gra może zostać uruchomiona także na systemie operacyjnym Windows XP. Zajmuje ona również mało miejsca na dysku, choć przedstawiona wartość może się zwiększyć po instalacji dostępnych modów.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.