Udostępnij
Skomentuj

Beholder 2 – wymagania sprzętowe. Jak wygląda rozgrywka? Warto kupić?

Studio Warm Lamp Games przygotowuje kontynuację gry przygodowej, traktującej o państwie autorytarnym. Oto nasz poradnik!

Podobnie jak w pierwszej części, gracze mają okazję wejść do świata kreowanego na wzór powieści George’a Orwella, Aldousa Huxleya i innych pisarzy skupiających się na tej tematyce. Całość jest utrzymana w oprawie 2.5D.

Beholder 2 – informacje ogólne o grze

Warto podkreślić, że twórcy nie zdecydowali się na wprowadzenie radykalnych zmian względem bardzo ciepło przyjętej części pierwszej, która na rynku pojawiła się w 2016 roku. Jej sukces sprawił, że szybko zostały stworzone także wersje konsolowe. Beholder 2 pojawił się na PlayStation, Xbox.

 • Producent – Warm Lamp Games
 • Wydawca – Alawar Entertainment
 • Data premiery – grudzień 2018 roku (od 18 lipca 2018 roku zamknięta Beta)
 • Tryb gry – single player

Polecane karty graficzne

Beholder 2 – fabuła, mechanika, detale

Premiera Beholder 2 była bardzo wyczekiwana, zwłaszcza wśród fanów pierwszej części tej produkcji. W grze wcielamy się w postać pracownika ministerstwa w autorytarnym rządzie. Naszym zadaniem nie będzie jednak jego obalenie, a awansowanie po kolejnych szczeblach kariery. Na końcu czeka na nas stanowisko premiera.

O tym, w jaki sposób dotrzemy do celu, decydujemy tylko my. Możemy postawić na opcję dłuższą, związaną z pilnym wykonywaniem wszelkich zleconych nam obowiązków lub wziąć udział w rozgrywce rodem z serialu House of Cards, w ramach której eliminujemy kolejnych konkurentów w drodze na szczyt. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w grze przyjdzie nam podejmować wiele decyzji, które zaważą nie tylko o naszych losach.

Twórcy skupili się przede wszystkim na odwzorowaniu specyfiki państwa autorytarnego. Obywatele żyją według ściśle określonych reguł, a nagięcie lub złamanie niektórych z nich może skończyć się nawet śmiercią. Dość pesymistyczny klimat jest podkreślany za sprawą sprytnie przygotowanej oprawy graficznej.

Walka o wpływy realizowana jest głównie za sprawą śledzenia i podsłuchiwania współpracowników ministerstwa. W ten sposób zdobywamy na nich haki, które możemy wykorzystać, by utorować sobie drogę do awansu. Gracze dostaną możliwość szantażowania swojej ofiary, a nawet złożenia na nią donosu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzę ku temu, aby wcielić się w postać moralnie dobrą, która pomaga swoim kolegom po fachu. Oczywiście cały czas musimy dbać również o siebie, ponieważ działania zabronione mogą być bardzo surowo karane.

Warto wspomnieć, że w omawianej produkcji pojawiły się napisy w języku polskim. Spolszczenie Beholder 2 to bardzo miły gest ze strony wydawcy.

Beholder 2 – wymagania sprzętowe

Opracowana oprawa graficzna ma mroczny charakter. Została przygotowana w mocno komiksowym stylu, który jednak bardzo dobrze oddaje klimat państwa autorytarnego. Rozgrywka jest przedstawiona w widoku 2D, choć zdarzają się elementy opracowane w trójwymiarze. Oficjalne wymagania nie są specjalnie wysokie, jednak nie oznacza to, że gra może zostać uruchomiona na każdym sprzęcie.

Beholder 2 – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz/AMD FX 8120 3.1 GHz
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 630/AMD Radeon HD 6570 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 3 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Beholder 2 – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i7 920 2.7 GHz/AMD Phenom II 945 3.0 GHz
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660/AMD Radeon R9-270 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 3 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Jak widzimy, minimalne wymagania sprzętowe Beholder 2 są bardzo niskie. Te rekomendowane stawiają już naszym pecetom nieco większe warunki. Ostatecznie, większość pecetów i laptopów nie będzie miało problemów z uruchomieniem gry. Warto pamiętać, że Beholder 2 uruchomimy również na konsolach.

Beholder 2 – jaki komputer do gry?

Analizując powyższe wartości, można dojść do wniosku, że najważniejszym podzespołem podczas obsługi omawianej gry będzie procesor. Z niskimi i średnimi detalami graficznymi bez problemu poradzą sobie układy dwurdzeniowe, jednak w przypadku uruchomienia detali wysokich, warto skorzystać z procesora dysponującego czterema fizycznymi rdzeniami i wysokim taktowaniem. Do tego wystarczy dodać przyzwoitą kartę graficzną z 2 GB pamięci własnej i kości RAM typu DDR4.

Beholder 2 – jaki laptop do gry?

2500-3000 złotych to wystarczający budżet, by zakupić laptop, który zagwarantuje stabilną obsługę dzieła studia Warm Lamp Games. Warto celować w konfiguracje z procesorem o taktowaniu turbo w okolicach 3 GHz, 8 GB pamięci RAM DDR4 i kartą graficzną ze średniej półki jakościowej – polecane modele to GeForce 940MX oraz MX150.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Dyski SSD - Pady - Nintendo Switch - Fotele gamingowe

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:56
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.