Udostępnij
Skomentuj

Astral Chain – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją dla fanów cyberpunkowego klimatu. Poznaj wszystkie szczegóły gry.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Astral Chain – informacje ogólne

Świat science-fiction to integralna część historii gier video. Tym razem mamy do czynienia z zupełnie nową produkcją, która stawia na dynamiczną akcję. Czy Astral Chain spełni oczekiwania graczy? Oto najważniejsze szczegóły na temat tej produkcji.

  • Producent: PlatinumGames
  • Wydawca: Nintendo
  • Polski wydawca: ConQuest Entertainment a.s.
  • Data premiery: 30 sierpnia 2019
  • Platforma: Nintendo Switch
  • Tryby gry: singleplayer/multiplayer
  • Ograniczenia wiekowe: Od 16 lat

Za produkcję Astral Chain odpowiada Platinum Games, a wydawcą jest Nintendo. Polską dystrybucją zajęła się firma ConQuest Entertainment a.s. Premiera gry zaplanowana jest na 30 sierpnia 2019 roku. Mamy do czynienia z tytułem ekskluzywnym, który ukaże się wyłącznie na Nintendo Switch. Możemy bawić się zarówno w pojedynkę, jak również w trybie multiplayer. 

Warto wiedzieć!

Z uwagi na elementy przemocy zawarte w rozgrywce, Astral Chain został przeznaczony dla graczy, którzy ukończyli 16 lat. Informacje o ograniczeniach wiekowych gier znajdziemy w lewym dolnym rogu opakowań. Na odwrocie pudełek możemy zapoznać się ze szczegółami o tematyce treści niecenzuralnych. To z pewnością ułatwi rozsądne zakupy. 

Astral Chain – fabuła, mechanika, detale

Akcja gry osadzona została w roku 2043, w metropolii o nazwie Arka. Spokojne życie mieszkańców zamienia się w koszmar po uderzeniu meteorytu. Skutkiem kataklizmu jest otwarcie bram do innego wymiaru, z którego przybywają krwiożercze potwory. Do walki z nimi powołano specjalny oddział policji. Jednym z funkcjonariuszy jest nasz bohater, który rusza ku wielkiej i niebezpiecznej przygodzie, aby ocalić świat. 

Będziemy, więc rywalizować z mnóstwem bestii. Gra umożliwia nam pomoc jednego z robotów, pochodzącego ze wspomnianego innego wymiaru. Każdy z nich charakteryzuje się innymi umiejętnościami, co sprawia, że rozgrywka jest bardzo różnorodna. Bohater i robot połączeni są tytułowym łańcuchem astralnym, który może stanowić groźną broń. Gra nie skupia się wyłącznie na walce, lecz oferuje również bardzo ciekawe śledztwa. 

Grafika prezentuje się nadzwyczaj atrakcyjnie. Postacie zostały zaprojektowane z dużą dozą estetyki, podobnie jak wszystkie dostępne w grze lokacje. Twórcy przywiązali bardzo dużą wagę do szczegółów. Widać to głównie podczas walki oraz eksploracji świata. Na dużą uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa, która doskonale buduje klimat i zachęca do poznawania dalszych etapów zabawy. 

Astral Chain – wymagania sprzętowe

Jak już wcześniej wspominaliśmy, produkcja dostępna jest wyłącznie na konsolę Nintendo Switch. Aby zagrać, musimy oczywiście posiadaćkonsolę. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które mogą stanowczo poprawić jakość rozgrywki. W poniższej tabeli przedstawiliśmy wszystkie najważniejsze cechy konsoli oraz ich porównanie z innymi sprzętami.

Możliwości techniczne Nintendo Switch odbiegają od pozostałych sprzętów. Mimo tego konsola japońskiego producenta cieszy się bardzo dobrą sprzedażą. Powodem tej sytuacji z pewnością jest bardzo bogata biblioteka gier ekskluzywnych. To od zawsze największa zaleta konsol Nintendo, a Astral Chain jest kolejną tego typu produkcją. Gra będzie dużo bardziej atrakcyjna, jeżeli zamienimy kontroler złożony z Joy-Conów na Nintendo Switch Pro Controller. Dzięki temu sterowanie bohaterem stanie się czystą przyjemnością. To niezwykle ergonomiczny sprzęt, który znakomicie układa się w dłoniach.  

Uwaga!

Nintendo Switch to jedyna konsola, która oprócz tradycyjnej stacjonarnej zabawy, oferuje tryb przenośny. Wystarczy wyciągnąć ekran ze stacji dokującej i podłączyć do niego joy-cony. W ten sposób bardzo szybko zamieniamy sprzęt stacjonarny w urządzenie, które może nam towarzyszyć w podróży. W pełni naładowana bateria z powodzeniem wystarczy na kilka godzin.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.