Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Apple iPhone 12 – dane techniczne, nowości. Czy warto?

Jeszcze nie opadł kurz po premierze iPhone’a 11, a już możemy przebierać w spekulacjach dotyczących modelu 12.

Jest ich dość sporo, choć często się nawzajem wykluczają. Wszystko jednak wskazuje na to, że iPhone 12 pojawi się na rynku w trzech wersjach – podstawowej, Pro oraz Pro Max. Mają one różnić się przede wszystkim wielkością.

Dane techniczne smartfona Apple iPhone 12

Do premiery jeszcze daleko, jednak bardzo prawdopodobne jest, że klienci po raz kolejni nie powinni liczyć na rewolucję. Producent ma bowiem skupić się przede wszystkim na zmianach w wyglądzie swojego smartfona. Warto zaznaczyć, że od pewnego czasu w sieci dostępna jest nieoficjalna specyfikacja podstawowego modelu iPhone 12. Prezentujemy ją poniżej.

Do czynienia możemy mieć z mocno podstawowym urządzeniem, które nie będzie się specjalnie różniło od modelu iPhone 11. Oczywiście istotny stanie się dobór konkretnych wariantów – zapewne będą różniły się one pod względem pamięci wewnętrznej. Do tego dochodzą modele Pro oraz Pro Max. Według plotek, pierwszy z nich ma wyróżniać się ekranem o przekątnej 6,4 cala, a drugi 6,7 cala. W sieci pojawiają się jednak głosy, że Apple postanowi wypuścić kilka wariantów swoich urządzeń.

I tak model podstawowy miałby być sprzedawany także w wersji 6,1-calowej, natomiast Pro także w 6,7-calowej. Na potwierdzenie tych rewelacji przyjdzie nam oczywiście poczekać (najpewniej do okolic marca).

Polecane smartfony Apple

Design smartfona Apple iPhone 12

Jak już zostało wspomniane, nowy iPhone może zmienić się pod względem wyglądu. Najnowsze doniesienia wskazują bowiem, że projektanci Cupertino zechcą powrócić do korzeni, dlatego zaproponują telefon wyróżniający się płaską ramką, na wzór modelu iPhone 4. Kolejne plotki głoszą, jakoby sensory Face ID miały zostać ukryte w ramce – według tych samych informacji w iPhonie 12 miałby powrócić system Touch ID.

Oczywiście wiarygodności tych rewelacji nie możemy jeszcze sprawdzić. Jak wskazują głosy klientów, powrót do klasyki, przynajmniej w ograniczonej formie, zostałby przyjęty bardzo ciepło. Pewną nadzieję zapewnia fakt, iż Apple zdecydowało się na podobny zabieg w przypadku nowych iPadów.

Wyświetlacz OLED w Apple iPhone 12

Najnowszy flagowiec Apple miałby również raz na zawsze pożegnać ekrany LCD, które zostałyby zamienione na OLED-y. Trzeba przyznać, że zmiana ta jest wyczekiwana od dawna, dlatego wiele wskazuje na to, że ta informacja się potwierdzi.

Klienci czekają również na oficjalne doniesienia na temat wspominanych już przekątnych ekranów. Rozbudowanie oferty o kilka wariantów z pewnością byłoby ciekawym posunięciem.

Co jeszcze wiemy o Apple iPhone 12?

Spekulacje publikowane w sieci są dosyć oszczędne jeśli chodzi o aparaty. Prawdopodobnie podstawowy model ma zostać wyposażony w trzy obiektywy, natomiast w wersji Pro być może pojawi się również sensor ToF z obsługą 3D. Zapewniłby on dokładniejsze skanowanie otoczenia, a także lepsze działania trybu portretowego i aplikacji korzystających z rozszerzonej rzeczywistości.

Kolejna plotka głosi, jakoby iPhone 12 miał być dostępny w wariantach z modemem 5G. Nie wiadomo jednak, czy dotyczyłoby to wszystkich modeli czy tylko tych najdroższych. W sieci znaleźć można również informacje na temat rzekomej częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz, lepszej baterii, a także niższej ceny. Są to jednak wyłącznie spekulacje, które często są ze sobą sprzeczne.

Kiedy możemy spodziewać się premiery smartfona Apple iPhone 12? Choć niektóre plotki wskazują na kwiecień bądź maj, bardziej prawdopodobny wydaje się termin po wakacjach. Na razie pozostaje nam czekać na pojawienie się kolejnych mniej lub bardziej potwierdzonych informacji.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.