Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

AO Tennis 2 – wymagania sprzętowe. Jaki komputer do obsługi gry?

Wymagania sprzętowe gry AO Tennis 2 są już znane. Czy znacząco zmieniły się względem pierwszej części serii?

Jak sama nazwa wskazuje, gra skupia się na rozgrywkach Australian Open, a więc turnieju Wielkiego Szlema, który rozgrywany jest zazwyczaj w drugiej połowie stycznia. AO Tennis 2 PC ma zapewnić realistyczną rozgrywkę, a także możliwość wcielenia się w wiele tysięcy prawdziwych zawodników i zawodniczek.

Komputery dla graczy

AO Tennis 2 – informacje ogólne o grze

Za grę ponownie odpowiada studio Big Ant Studios. Warto nadmienić, że twórcy skupili się przede wszystkim na realizmie, toteż gracze mogą liczyć na zaawansowany system fizyki, rozbudowane animacje i przyjemną oprawę graficzną. Należy jednak pamiętać, że znacząco wpływa to na wymagania sprzętowe do gry AO Tennis 2.

  • Producent – Big Ant Studios
  • Wydawca – Bigben Interactive
  • Data premiery – 9 stycznia 2020 roku
  • Tryb gry – single player, multiplayer (Internet, podzielony lub wspólny ekran)

Uwaga!

Do czynienia mamy z grą sportową, toteż jest ona odpowiednia dla każdej grupy wiekowej. Co istotne, rozgrywka nie powinna zawierać żadnych obrazów bądź dźwięków, które mogłyby wystraszyć najmłodszych graczy. Tyczy się to zarówno edycji pecetowej, jak i przeznaczonych na konsole (AO Tennis 2 PS4, Xbox One, Nintendo Switch).

AO Tennis 2 – fabuła, mechanika, detale

Gra została przygotowana we współpracy z organizatorami turnieju Australian Open, związkiem Tennis Australia, dzięki czemu posiada ona pełną licencję. To zaś oznacza, że w AO Tennis 2 PC znajdziemy tysiące prawdziwych sportowców, znanych z rankingów WTA oraz ATP. Będzie to więc doskonała okazja do tego, aby wcielić się w Rogera Federera, Rafaela Nadala, Sabine Lisicki czy też w Marię Sharapową.

Gra AO Tennis 2 zaliczana jest do symulatorów. Jak już zostało wspomniane, twórcy postarali się o realistyczne odwzorowanie spotkań tenisowych. Rozgrywka nie ma więc charakteru zręcznościowego – o końcowym sukcesie zadecyduje więc nie tylko umiejętne sterowanie zawodnikiem, ale również jego parametry, zachowanie piłki, stan nawierzchni, a nawet warunki atmosferyczne.

Poza prawdziwymi tenisistami i tenisistkami, w AO Tennis 2 odwzorowanych zostało kilkaset kortów, na których co rok rozgrywane są spotkania w ramach turnieju Australian Open. Twórcy chwalą się również bardzo atrakcyjną oprawą graficzną. Żeby jednak poznać jej pełen potencjał, potrzebny będzie mocny komputer, na co wskazują wymagania sprzętowe do gry AO Tennis 2.

To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez Big Ant Studios. Gra jest kompatybilna z pierwszą odsłoną, dlatego możliwe jest przenoszenie zapisów gry. Do tego wszystkiego dochodzi także zaawansowany edytor, który pozwala dostosować rozgrywkę do własnych potrzeb. Siłą AO Tennis 2 PC mają być również tryby gry. Zabawa może skupić się na pojedynczych meczach singlowych i deblowych lub na rozbudowanym trybie kariery, w ramach którego sterujemy początkującym zawodnikiem, który buduje swoją renomę.

Warto wiedzieć!

W AO Tennis 2 nie zabrakło również trybu multiplayer. Pozwala nam on rozgrywać mecze w ramach połączenia lokalnego, na wspólnym bądź podzielonym ekranie, a także przez Internet. W ostatnich przypadku konieczne okaże się oczywiście przyzwoite połączenie sieciowe, które nie dopuści do powstawania „lagów”.

AO Tennis 2 – wymagania sprzętowe

Oprawa graficzna powstawała w oparciu o dokładną analizę tysięcy meczów rozgrywanych w ramach turnieju Australian Open. Pozwoliło to na przygotowanie realistycznych animacji, a także niezwykle zaawansowanego systemu fizyki. AO Tennis 2 PC zachwyca także modelami postaci i wiernie odwzorowanymi kortami – od głównych aren, na których rozgrywane są najważniejsze spotkania, po korty poboczne, okupowane przez zawodników i zawodniczki z dalszych miejsc rankingowych. Wszystko to sprawia, że wymagania sprzętowe do gry AO Tennis 2 są dość wysokie.

Warto podkreślić, że wymagania sprzętowe do gry AO Tennis 2 okażą się znaczące wówczas, gdy zechcemy poznać pełen potencjał oprawy graficznej. Produkcję uruchomimy natomiast na przeciętnym sprzęcie, który powinien być wyposażony w co najmniej dwurdzeniowy i czterowątkowy procesor o taktowaniu powyżej 3000 MHz. Do tego warto dodać przyzwoitą, dedykowaną kartę graficzną z 2 GB pamięci i 4 GB RAM (najlepiej typu DDR4).

Chcąc uruchomić AO Tennis 2 PC na średnich bądź wysokich detalach graficznych, potrzebny będzie przede wszystkim dobra jednostka GPU. Najlepiej model gamingowy, który wyróżnia się przynajmniej 4 GB pamięci własnej oraz wysokim taktowaniem. Przydatny okaże się również czterordzeniowy procesor i minimum 8 GB pamięci RAM. Warto zaznaczyć, że gra nie zajmuje zbyt wiele miejsca na dysku twardym.

AO Tennis 2 – cena

Na koniec warto jeszcze wskazać, ile graczom przyjdzie zapłacić za najnowszą odsłonę symulatora tenisowego. Co ważne, AO Tennis 2 dostępne jest zarówno na komputerach osobistych, jak i na konsolach do gier.

  • AO Tennis 2 PC – 180,24 - 214,99 zł
  • AO Tennis 2 PS4 - 227,24 – 252,49 zł
  • AO Tennis 2  Xbox One – 227,24 – 252,49 zł
  • AO Tennis 2 Nintendo Switch – 229,49 zł

Nie da się ukryć, że gra powinna zachęcić przede wszystkim miłośników tenisa. Ze względu na swój symulacyjny charakter, może nieco odstraszyć graczy przyzwyczajonych do produkcji zręcznościowych. Chociaż, z pewnością warto dać AO Tennis 2 szansę. Zwłaszcza że zapewnia wiele sposobów na zabawę.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Monitory - Myszki - Klawiatury

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:13
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.