Udostępnij
Skomentuj

AMD Ryzen 7 3750H – wydajność oraz specyfikacja

AMD Ryzen 7 3750H to świeżo zapowiedziana propozycja czerwonych do laptopów, która ma zrewolucjonizować rynek i umożliwić budowanie lekkich, tanich, ale niezwykle wytrzymałych komputerów.

AMD Ryzen 7 3750H to model o bardzo wydajnym i mocnym iGPU. Radeon Vega 10 wraz z możliwością obsługi ośmiu wątków i taktowaniem w trybie turbo sięgającym nawet 4,0 GHz ma być przepisem na sukces dla czerwonych na rynku laptopów. To niezwykle wydajne układy, które przeznaczone mają być do gamingowych komputerów przenośnych.

Polecane procesory AMD

AMD Ryzen 7 3750H – specyfikacja

AMD Ryzen 7 3750H – zastosowanie

Samo AMD mówi wprost, że te procesory są skierowane dla graczy, którzy cenią sobie wysoką wydajność, mobilność i komfort rozgrywki. Układy o nieco innym iGPU pojawiły się już nawet w sprzedaży w notebookach Asus TUF Gaming FX705. Nie bez znaczenia jest również silny układ graficzny, który zawiera aż 10 rdzeni. Rozgrywka jest płynna nawet na najwyższych detalach w najnowszych grach PC.

Z pewnością również nada się do pracy w biurze czy w domu. Bez przeszkód poradzimy sobie z odtwarzaniem filmów, przeglądaniem Internetu czy korzystaniem z pakietów biurowych – nawet jednocześnie.

Ponieważ jednak mówimy o laptopach i procesorze mobilnym, nie polecamy tego rozwiązania osobom, którym zależy na szybkim czasie przetwarzania obliczeń numerycznych, symulacji czy uruchamianiu maszyn wirtualnych. Jednak jako konsola, komputer z tym procesorem powinien sprawdzić się idealnie. Warto jednak poczekać jeszcze chwilę. Dla AMD Ryzen 7 3750H cena laptopów z tym układem jest jeszcze nieznana. Choć Asus już zaprezentował swoje propozycje, to jednak nie wiemy, ile będzie kosztować zestaw z dokładnie tym układem i tym iGPU.

AMD Ryzen 7 3750H – wydajność

AMD Ryzen 7 3750H to nowinka na rynku laptopów. Nie zostały jeszcze przeprowadzone żadne testy wydajności. Możemy jedynie przypuszczać, jak będzie zachowywał się układ w porównaniu do modeli niebieskich. Czekamy z niecierpliwością na testy AMD Ryzen 7 3750H. Benchmarki powinny pojawić się już wkrótce.

AMD Ryzen 7 3750H – porównanie z innymi modelami

Ciężko również dokonać rzetelnego porównania, nie posiadając wiedzy dotyczącej wydajności opisywanego procesora. Możemy jedynie przedstawić różnice w parametrach technicznych.

Dochodzimy do bardzo ciekawych wniosków. Porównanie AMD Ryzen 7 3750H vs 3700U nie pokazuje wielkich różnic w szybkości taktowania czy liczby rdzeni. Różnica polega jedynie na energooszczędności tego drugiego, choć nie możemy zapominać o nieco wydajniejszej jednostce graficznej. Drugi pojedynek opisywany tu procesor stoczył z modelem niebieskich, który jest na rynku już od prawie roku. Liczymy tu chociażby na przewagę cenową procesorów AMD, bo patrząc na parametry, wygrywa zdecydowanie Intel.

AMD Ryzen 7 3750H – w jakich laptopach?

Poza Asusem na razie nie wiadomo, gdzie będziemy mogli spotkać najnowszy procesor od AMD. Chwilowo najczęściej dostępnym układem jest największy konkurent Ryzena 7 3750H. Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój wypadków.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.