Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

AMD Ryzen 7 3750H – wydajność oraz specyfikacja

AMD Ryzen 7 3750H to świeżo zapowiedziana propozycja czerwonych do laptopów, która ma zrewolucjonizować rynek i umożliwić budowanie lekkich, tanich, ale niezwykle wytrzymałych komputerów.

AMD Ryzen 7 3750H to model o bardzo wydajnym i mocnym iGPU. Radeon Vega 10 wraz z możliwością obsługi ośmiu wątków i taktowaniem w trybie turbo sięgającym nawet 4,0 GHz ma być przepisem na sukces dla czerwonych na rynku laptopów. To niezwykle wydajne układy, które przeznaczone mają być do gamingowych komputerów przenośnych.

AMD Ryzen 7 3750H – specyfikacja

AMD Ryzen 7 3750H – zastosowanie

Samo AMD mówi wprost, że te procesory są skierowane dla graczy, którzy cenią sobie wysoką wydajność, mobilność i komfort rozgrywki. Układy o nieco innym iGPU pojawiły się już nawet w sprzedaży w notebookach Asus TUF Gaming FX705. Nie bez znaczenia jest również silny układ graficzny, który zawiera aż 10 rdzeni. Rozgrywka jest płynna nawet na najwyższych detalach w najnowszych grach PC.

Z pewnością również nada się do pracy w biurze czy w domu. Bez przeszkód poradzimy sobie z odtwarzaniem filmów, przeglądaniem Internetu czy korzystaniem z pakietów biurowych – nawet jednocześnie.

Ponieważ jednak mówimy o laptopach i procesorze mobilnym, nie polecamy tego rozwiązania osobom, którym zależy na szybkim czasie przetwarzania obliczeń numerycznych, symulacji czy uruchamianiu maszyn wirtualnych. Jednak jako konsola, komputer z tym procesorem powinien sprawdzić się idealnie. Warto jednak poczekać jeszcze chwilę. Dla AMD Ryzen 7 3750H cena laptopów z tym układem jest jeszcze nieznana. Choć Asus już zaprezentował swoje propozycje, to jednak nie wiemy, ile będzie kosztować zestaw z dokładnie tym układem i tym iGPU.

AMD Ryzen 7 3750H – wydajność

AMD Ryzen 7 3750H to nowinka na rynku laptopów. Nie zostały jeszcze przeprowadzone żadne testy wydajności. Możemy jedynie przypuszczać, jak będzie zachowywał się układ w porównaniu do modeli niebieskich. Czekamy z niecierpliwością na testy AMD Ryzen 7 3750H. Benchmarki powinny pojawić się już wkrótce.

AMD Ryzen 7 3750H – porównanie z innymi modelami

Ciężko również dokonać rzetelnego porównania, nie posiadając wiedzy dotyczącej wydajności opisywanego procesora. Możemy jedynie przedstawić różnice w parametrach technicznych.

Dochodzimy do bardzo ciekawych wniosków. Porównanie AMD Ryzen 7 3750H vs 3700U nie pokazuje wielkich różnic w szybkości taktowania czy liczby rdzeni. Różnica polega jedynie na energooszczędności tego drugiego, choć nie możemy zapominać o nieco wydajniejszej jednostce graficznej. Drugi pojedynek opisywany tu procesor stoczył z modelem niebieskich, który jest na rynku już od prawie roku. Liczymy tu chociażby na przewagę cenową procesorów AMD, bo patrząc na parametry, wygrywa zdecydowanie Intel.

AMD Ryzen 7 3750H – w jakich laptopach?

Poza Asusem na razie nie wiadomo, gdzie będziemy mogli spotkać najnowszy procesor od AMD. Chwilowo najczęściej dostępnym układem jest największy konkurent Ryzena 7 3750H. Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój wypadków.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.