Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

AMD RYZEN 7 1700X – wydajność oraz specyfikacja

AMD Ryzen 7 1700X to odmiana bardzo popularnego modelu bez tej literki. Dzięki technologii XFR uzyskujemy jeszcze szybsze taktowanie przy ośmiordzeniowym procesorze, co daje nam bardzo dobre osiągi w większości zastosowań.

Procesor pojawił się na rynku w pierwszym kwartale 2017 roku i od razu zdobył sporą popularność. Posiada osiem rdzeni i technologię Hyper-Threding. Taktowanie bazowe o częstotliwości 3,40 GHz zadowoli nawet wybrednych graczy. Ne możemy także zapominać o możliwości podkręcenia turbo do 3,80 GHz, a w XFR nawet do 3,90 GHz.

AMD Ryzen 7 1700X – specyfikacja

AMD Ryzen 7 1700X – zastosowanie

AMD Ryzen 7 1700X jest ceniony przede wszystkim przez użytkowników, którzy potrzebują dużej wydajności przy pracy wielowątkowej. Najlepsze osiągi procesor osiąga przy obliczeniach numerycznych, uruchamianiu maszyn wirtualnych czy obróbce audio i wideo.

Nie mniej zadowoleni powinni być gracze. Według UserBenchmark Ryzen 7 1700X osiągnął 89% wydajności w tego rodzaju zastosowaniach. Daje mu to 45 pozycję wśród wszystkich dotychczas wypuszczonych na rynek procesorów.

Największą wadą tego procesora jest słaba wydajność w pracy jednowątkowej. Stąd model nie znajdzie większego zastosowania w domu przy pracy na pakiecie biurowym czy do przeglądania Internetu. Oczywiście nie zauważymy żadnych problemów z obsługą tego typu programów, ale większość wątków pozostanie cały czas nieużywana. Nie będziemy mieli okazji przekonać się o sile Ryzena 7.

AMD Ryzen 7 1700X – wydajność

AMD Ryzen 7 1700X nie jest już najmłodszym procesorem i trudno go porównywać do najnowszych Threadripperów czy i9. To jednak nie znaczy, że jego wydajność stoi na kiepskim poziomie. Bez trudu uruchomimy takie gry jak:

  • Wiedźmin 3,
  • Deus Ex: Mankind Divided,
  • Total War: Warhammer.

Wydajność procesora prezentuje się wówczas jedynie niewiele gorzej od Intel Core i7 szóstej generacji. Przy wymaganiach Ultra Ryzen również zaoferuje płynną rozgrywkę. Bez większych trudności powinien poradzić sobie również z nowszymi pozycjami – szczególnie po podkręceniu.

Dla AMD Ryzen 7 1700X benchmark Cinebench wskazuje siłę trybu Multi-Core, przyznając aż 1532 punkty. W porównaniu Ryzen 7 1700X vs i7 8700K, przewagę ma ten pierwszy i to o dobre 80 punktów. Niestety w trybie Single-Core, procesor uzyskuje jedynie przeciętne 155 punktów.

AMD Ryzen 7 1700X – porównanie z innymi modelami

AMD Ryzen 7 1700X wyprzedzał swój okres i bez problemu możemy znaleźć procesory tej samej klasy, ale nowsze, a tym samym droższe. Najlepszym przykładem jest porównanie Ryzen 7 1700X vs i5 8400. Trzy kwartały różnicy i choć Intel jest tańszy o 400 złotych, to w zamian uzyskujemy obsługę aż 10 wątków. Warto?

Prezentując wyżej wymienione modele 1700X jest najlepszy w trybie Multi-Core, choć pojedynek Ryzen 7 1700X vs Ryzen 5 2600X był bardzo zażarty. Ciekawie prezentuje się również porównanie Ryzen 7 1700X vs i5 8600K – cena Intela jest nieco wyższa od procesora czerwonych, choć osiągi w trybie Multi-Core są zdecydowanie lepsze. Z drugiej strony nie możemy nie zwrócić uwagi na mizerne parametry pracy jednowątkowej. Tutaj AMD się nie postarał. Nawet w porównaniu Ryzen 7 1700X vs Ryzen 5 2600 wygrywa ten drugi.

AMD Ryzen 7 1700X – w jakich komputerach?

Procesor ten jest idealną propozycją dla graczy, grafików i analityków, stąd warto złożyć porządnej klasy sprzęt. W cenie niewiele przekraczającej 4 tysiące złotych otrzymamy:

Nieco dopłacając, możemy zamienić kartę graficzną na Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix GLH 8GB i płytę główną na MSI X370 GAMING PRO CARBON. Koszt całkowity powinien zmieścić się w sześciu tysiącach złotych.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.