Udostępnij
Skomentuj

AMD Ryzen 3 3200U – wydajność oraz specyfikacja

AMD Ryzen 3 3200U to propozycja czerwonych, która ukazała się w pierwszym kwartale 2019 roku. Choć nie zaskakuje wydajnością czy szybkością, to może być ciekawą alternatywą do komputerów przenośnych konwertowalnych.

AMD Ryzen 3 3200U to najsłabszy z proponowanych procesorów do laptopów z serii Picasso. Wyposażony jedynie w dwa rdzenie i technologię Hyper-Threading, może nie spełnić wymagań wielu użytkowników, którzy szukają wysokiej wydajności. Wygląda jednak na to, że Ryzen 3 3200U ma nieco inne zastosowanie – ma być stosunkowo szybki i umożliwić swobodną, niewymagającą pracę na komputerach konwertowalnych – lekkich, ultracienkich i energooszczędnych.

Polecane procesory AMD

AMD Ryzen 3 3200U – specyfikacja

AMD Ryzen 3 3200U – zastosowanie

Jeśli szukamy procesora do obliczeń numerycznych, przeprowadzania symulacji czy grania w gry na najwyższych detalach – to z pewnością AMD Ryzen 3 3200U nie jest odpowiednim modelem do takich zastosowań. Po prawdzie to jego parametry są niewiele większe od części bardzo wydajnych tabletów. I tak właśnie musimy spoglądać na ten model.

To szybki i wydajny procesor do codziennej pracy, przeglądania Internetu, oglądania filmów czy odbierania maili. Choć niektóre, starsze gry powinny się na nim uruchomić, to jednak warto powiedzieć sobie wprost, że nie jest to komponent do laptopów gamingowych.

Sugeruje to nawet wbudowana jednostka graficzna, której częstotliwość choć wynosi 1,20 GHz, to dysponuje jedynie trzema rdzeniami.

AMD Ryzen 3 3200U – wydajność

Dla AMD Ryzen 3 3200U benchmark Cinebench pokazuje jedynie 138 punktów w trybie Single-Core i 344 punkty w Multi-Core. Jest to bardzo niski wynik, choć zrozumiały, jeśli znamy zastosowanie tego procesora. To model bardzo podobny do Athlona 300U, który miał podobne osiągi.

Wydajność Ryzena 3 3200U czyniki go doskonałym komponentem do pierwszych laptopów do nauki, do standardowych, domowych zastosowań czy przeglądania Internetu. By jednak dokładnie ocenić jego wydajność na tle innych, podobnych modeli czekamy na opublikowanie testów wydajnościowych. W tym celu najpierw musi rozpocząć się sprzedaż laptopów z tym procesorem.

Liczymy jeszcze na jedną zaletę AMD Ryzen 3 3200U – cenę. O ile będzie tak atrakcyjna, jak przyzwyczaił nas do tego AMD, to układ może odnieść całkiem spory sukces. W końcu użytkowników, którzy nie wymagają od komputerów dużej mocy obliczeniowej, jest coraz więcej.

AMD Ryzen 3 3200U – porównanie z innymi modelami

Warto zobaczyć, jak wygląda różnica między tym modelem a innym, nieco starszym – 2200U. Sprawdźmy też, czy faktycznie nie ma różnicy między opisywanym tu układem a Athlonem 300U.

Jak widać, wszystkie procesory są w sumie do siebie podobne. Jedynym wyjątkiem może być ewentualnie 2200U, który jest nieco słabszy od pozostałych modeli. Co jednak ciekawe, faktycznie Ryzen 3 3200U i Athlon 300U wyglądają dość bliźniaczo. Podobne parametry osiąga również Intel ze swoim układem wydanym rok temu.

AMD Ryzen 3 3200U – w jakich laptopach?

Nowe procesory z serii Picasso, w tym także Ryzen 3 3200U, będą napędzać laptopy od HP. Dla opisywanego tu modelu przeznaczony jest niewielka obudowa, bo jedynie mieszcząca 14-calowy ekran. Tym bardziej potwierdza to zastosowanie tego modelu i fakt, że producent zrozumiał przesłanie od AMD. Poza procesorem laptop będzie wyposażony w 12 GB pamięci RAM, co zapewni mu szybkość działania. Czekamy na możliwość zakupu sprzętu, by móc go przetestować i sprawdzić, jak radzi sobie z konkretnym typem oprogramowania.

Udostępnij
4,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.