Udostępnij
Skomentuj

AMD RYZEN 3 1200 - wydajność oraz specyfikacja

AMD Ryzen 3 1200 to całkiem dobrej klasy procesor do większości zastosowań domowych. Cztery rdzenie, dość wysokie taktowanie i niska cena sprawiają, że jest to świetna propozycja dla mało wymagających użytkowników.

Ryzen 3 1200 został wypuszczony na rynek w pierwszym kwartale 2017 roku jako jeden z niskobudżetowych procesorów o parametrach wystarczających do komputerów o zastosowaniach domowych. Z pewnością wygrywa również ceną. AMD życzy sobie za ten układ niecałe 400 złotych.  Warto również wspomnieć o tym, że dla AMD Ryzen 3 1200 OC jest możliwe i to całkiem na niezłym poziomie. Przy dobrym chłodzeniu płyty głównej i jednostki centralnej możemy pozwolić sobie nawet na taktowanie rzędu 4 GHz.

Polecane procesory AMD

AMD Ryzen 3 1200 – specyfikacja

AMD Ryzen 3 1200 – zastosowanie

Z pewnością AMD Ryzen 3 1200 poradzi sobie z obsługą większości oprogramowania, które możemy spotkać w komputerach domowych. Nie będziemy mieć problemów przy pracy na pakietach biurowych, oglądaniu filmów czy przeglądaniu Internetu.

Większość graczy również powinna być zadowolona – wysokie taktowanie umożliwia swobodną rozgrywkę w większość najnowszych pozycji. Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest to procesor dla profesjonalnych graczy. Próba uruchomienia gry, streamingu i jeszcze jednego procesu sprawi, że nasza wydajność dość mocno spadnie.

Sama cena tego układu sugeruje, że jest to raczej niskobudżetowa propozycja dla niezbyt wymagających osób, które nie chcą wydawać miliona monet na zbudowanie dobrego zestawu do codziennej pracy. Z pewnością również nie jest to pozycja, która usatysfakcjonowałaby grafików czy architektów. Mamy zbyt mało rdzeni do dyspozycji, by praca była wydajna.

AMD Ryzen 3 1200 – wydajność

Dla AMD Ryzen 3 1200 benchmark Cinebench R15 pokazuje, że w rankingu Single-Core procesor plasuje się tuż obok Pentiuma G3420 i Intel Core i3-4360T. W Multi-Core układ dorównuje całkiem popularnemu i5-4460.

Z zakupu powinni być zadowoleni również gracze. Płynną rozgrywkę zaobserwujemy przy takich grach komputerowych jak:

  • Battlefiled 1,
  • GTA V,
  • Owerwatch.

Problemy jednak możemy zauważyć przy najnowszych grach z 2019 roku, które wymagają więcej niż 4 rdzeni do maksymalnych ustawień rozgrywki. Dla AMD Ryzen 3 1200 testy pokazały, że odpalenie chociażby World War Z na wysokich detalach może nie być możliwe.

AMD Ryzen 3 1200 – porównanie z innymi modelami

AMD Ryzen 3 1200 to ta sama półka cenowa i wydajnościowa co droższe Pentiumy lub tańsze Core i3. Szczególnie pasjonująco może przedstawiać się pojedynek Ryzen 3 1200 vs G4560. Czy warto wybierać procesor AMD, a może jednak starej klasy Pentium jest wystarczający?

Wyniki przedstawiają się interesująco. Okazuje się, że w trybie Single-Core lepszy jest Pentium, choć przy pracy wielordzeniowej polecamy jednak AMD. Porównanie Ryzen 3 1200 vs i3 8100 również wskazuje na lepsze osiągi modelu od niebieskich. Za tę różnicę musimy jednak zapłacić ponad 100 złotych więcej, a nie wszyscy użytkownicy zauważą różnicę w wydajności. W tej samej cenie co i3-8100 otrzymamy natomiast innego przedstawiciela AMD. Ryzen 3 1200 vs Ryzen 3 2200G również nie pozostawia złudzeń, że omawiany tu model jest nieco gorszy, ale przecież został wypuszczony na rynek rok wcześniej. To wszystko wskazuje jasno, że układ 1200 jest procesorem o bardzo atrakcyjnej cenie, ale osiągach, które zadowolą niezbyt wymagających użytkowników.

AMD Ryzen 3 1200 – w jakich komputerach?

Ponieważ główną zaletą tego procesora jest jego cena, postaramy się złożyć zestaw za maksymalnie 2,5 tysiąca złotych, który jednocześnie udźwignie większość gier i pracę przy pakietach biurowych. Dobrą płytą główną jest Asus ROG STRIX B350-F GAMING za nieco ponad 500 złotych. Karta graficzna Sapphire Radeon RX 560 Pulse 4 GB również nie jest sporym wydatkiem, a bez problemu poradzi sobie ze stawianymi przed sprzętem wymaganiami.

Nie możemy zapomnieć również o pamięci RAM GeIL DDR4 16 GB i dysku SSD ADATA SU800 256 GB. Złożymy z nimi całkiem porządny zestaw, który nie spowoduje bankructwa naszego domowego budżetu, a wystarczy nam na dłuższy czas bezawaryjnej pracy.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:53
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.