Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Against the Wall – wymagania sprzętowe

Michael P. Consoli przygotowuje ciekawą grę zręcznościową, która polega na wspinaniu się po murze.

Oferowana rozgrywka nie będzie jednak tak łatwa, jak może się wydawać, ponieważ zdobywanie kolejnych metrów ma okazać się nie lada wyzwaniem. Choć premiera gry nie została jeszcze ogłoszona, dysponujemy już pierwszymi informacjami na jej temat.

Against the Wall – informacje ogólne o grze

Produkcja jest przygotowywana w oparciu o tryb single player. Jej głównymi atutami mają być ciekawe podejście do rozgrywki, a także konieczność posłużenia się umiejętnościami zręcznościowymi.

 • Producent – Michael P. Consoli
 • Data premiery – nie została jeszcze ogłoszona
 • Tryb gry – single player

Against the Wall – fabuła, mechanika, detale

Warto podkreślić, że gra tworzona jest przez jedną osobę. Ma zaoferować atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną i ciekawą rozgrywkę, którą będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Świat gry składa się z ogromnej (tworzącej wrażenie nieskończonej) białej ściany, na powierzchni której rosną rośliny, a nawet funkcjonują całe cywilizacje.

Ściana stworzona jest z cięgieł – jeśli chcemy poruszać się po powierzchni ściany, musimy wykorzystać je do przygotowania schodów, ścieżek etc. Wszystko to wymaga zaś odpowiedniej zręczności. W grze wcielamy się w mieszkańca wioski, który spadł ze swojej części ściany i wylądował wiele kilometrów niżej. Chcąc wrócić do domu, musi się wspinać, wykorzystując wspomniane cegły. Zadanie nie jest jednak łatwe – czyha na niego bowiem wiele niebezpieczeństw, przez które może spaść jeszcze niżej.

Jak już wspomnieliśmy, wędrujemy poprzez manipulowanie cegłami, które wysuwamy ze ściany i umieszczamy w innych miejscach. Co jednak istotne, w grze znajdziemy nie tylko białe cegły. Elementy w innych kolorach wyróżniają się konkretną specyfiką, która wpływa na rozgrywkę. Wykorzystać możemy chociażby cegły pozwalające na wysokie skoki lub takie, których użyć możemy tylko przez pewien czas.

Pnąc się w górę, odwiedzamy różne zabudowania, zwierzęta i potwory, a także rozmaite mechanizmy, które zostały przygotowane przez innych mieszkańców. O końcowym sukcesie decyduje więc nie tylko umiejętne korzystanie z cegieł, ale również radzenie sobie z wszystkimi zagrożeniami.

Against the Wall – wymagania sprzętowe

Gra nie jest podobna do produkcji, które obecnie pojawiają się na rynku. O jej sile decyduje nie tylko rozgrywka, ale również ciekawa, nico dziwaczna oprawa graficzna, która na pewno przykuje uwagę sporej liczby graczy. Obecnie nie znamy jeszcze wymagań sprzętowych gry, jednak można przypuszczać, iż nie będą one specjalnie rygorystyczne.

Against the Wall – przypuszczalne minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 2.5 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GT 540M lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Against the Wall – przypuszczalne rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i5 3.0 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 460 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10

Against the Wall – jaki komputer do gry?

Chcąc liczyć na płynną grę przy zachowaniu wysokiej liczby klatek na sekundę, musimy zaopatrzyć się w wydajny procesor, najlepiej czterordzeniowy. Trzeba jednak przyznać, że z obsługą gry zapewne poradzą sobie również modele słabsze, także niskonapięciowe. Wpływ na stabilność rozgrywki będzie miała też pamięć RAM. Warto decydować się na kości typu DDR4, o częstotliwości taktowania co najmniej 2133 MHz.

Choć w przypadku tego typu gier często wystarczająca okazuje się zintegrowana jednostka graficzna, modele dedykowane zapewnią jednak większą stabilność, zwłaszcza w przypadku obsługi średnich i wysokich detali graficznych.

Against the Wall – jaki laptop do gry?

Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych, wszystko wskazuje na to, że grę uruchomimy nie tylko na konfiguracjach typowo gamingowych, ale również na laptopach do pracy biurowej czy też przystosowanych do standardowego użytku domowego. Chcąc jednak mieć pewność uzyskania wysokiej liczby klatek, należy zainwestować w szybki procesor i co najmniej przyzwoitą kartę graficzną. Do tego warto dodać 8 GB pamięci RAM typu DDR4.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.