Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

60 Parsecs! – wymagania sprzętowe

18 września na rynku pojawiła się kolejna gra niezależnego polskiego studia Robot Gentleman.

Twórcy znani są między innymi z produkcji 60 Seconds!, która opowiadała o losach rodziny starającej się przetrwać po w wybuchu bomby atomowej. 60 Parsecs! to z kolei strategia rozgrywająca się w kosmosie.

60 Parsecs! – informacje ogólne o grze

Rozgrywka została przedstawiona w 2D i jak pokazują opublikowane materiały, wyróżnia się dość komiksową oprawą graficzną oraz sporą dawką humoru. Po kilku dniach od premiery gra mogła pochwalić się bardzo pozytywnymi opiniami graczy.

  • Producent – Robot Gentleman Studios
  • Wydawca – Robot Gentleman Studios
  • Data premiery – 18 września 2018 roku
  • Tryb gry – single player

60 Parsecs! – fabuła, mechanika, detale

Fabuła gry wydaje się dość prosta. Opowiada ona o alternatywnych czasach zimnej wojny, a dokładniej  o latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Rywalizacja między mocarstwami odbywa się nie tylko na Ziemi, ale również w kosmosie. W grze wcielamy się w grupę astronautów, która wykonuje zadania na stacji kosmicznej. Ulega ona jednak zniszczeniu, a astronauci są zmuszeni udać się na statek.

W tym momencie rozpoczyna się gra. Naszym celem jest powrót na Ziemię. Żeby to osiągnąć, musimy jednak nie tylko zadbać o dotarcie statkiem do celu, ale również o przeżycie załogi. Ogromne znacznie dla przetrwania ma wyposażenie astronautów, które składa się rzeczy zabranych przez nich w ostatnich 60 sekundach przed katastrofą (mechanika ta jest znana ze wspomnianej już gry 60 Seconds!). Zanim więc nasi bohaterowie znajdą się na statku, musimy zadbać o to, aby w swoje ręce pochwycili jak najpotrzebniejszy ekwipunek.

Co ważne, przy każdym podejściu, zawartość jest generowana losowo, dlatego nigdy nie wiemy, jakie przedmioty znajdziemy na stacji. Gdy już znajdziemy się na statku, musimy wykazać się umiejętnościami zarządzania zasobami. Mowa tu przede wszystkim o pożywieniu, wodzie oraz paliwie. Podczas rozgrywki dbamy więc o to, aby astronauci byli w stanie przetrwać, a także staramy się wrócić na Ziemię. Przestrzeń kosmiczna, po której poruszamy się również jest generowana proceduralnie. Wszystko to sprawia, że każda rozgrywka jest inna.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22196175_121220178564195_8550464074382391093_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=ced9717b89daf282aed0ad04550b4f01&oe=5C510A8F

60 Parsecs! – wymagania sprzętowe

Gra wyróżnia się dość prostą, komiksową oprawą graficzną, która jednak może się podobać. Szczególnie interesująco prezentują się modele postaci. Warto w tym miejscu nadmienić, że gra nie potrzebuje do obsługi sprzętu z najwyższej półki, co jednak nie oznacza, że może ona zostać uruchomiona na byle czym.

60 Parsecs! – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Intel Core i5-2430M 2.4 GHz
  • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GT 540M lub lepsza
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dostępne miejsce na dysku: 3 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

60 Parsecs! – jaki komputer do gry?

Chcąc cieszyć się płynną rozgrywką, powinniśmy pomyśleć przede wszystkim o odpowiednim procesorze. Choć w przypadku uruchomienia niskich detali graficznych, możemy posłużyć się układami mocno wiekowymi, tak większa szczegółowość sprawi, że wymagania znacznie wzrosną. Oczywiście nie oznacza to, że musimy na siłę inwestować w modele gamingowe. Wystarczający okażę się solidny procesor dwurdzeniowy o taktowaniu około 3.0 GHz. Do tego warto dodać 4 GB pamięci RAM, choć większe zabezpieczenie zapewni nam wartość dwa razy wyższa.

Jeśli chodzi o kartę graficzną, nie musi być to jednostka najwyższych lotów. Z obsługą gry bez problemu poradzą sobie modele ze średniej półki jakościowej, niekoniecznie o profilu gamingowym.

60 Parsecs! – jaki laptop do gry?

W najnowszą produkcję Robot Gentleman Studios możemy zagrać także na laptopach biurowych i dostosowanych do typowego użytku domowego. Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych, warto zwrócić uwagę na moc procesora (dobrze sprawdzą się nawet układy niskonapięciowe) oraz odpowiednią ilość pamięci RAM. Do tego należy dodać dedykowaną kartę graficzną, choć z obsługą niskich detali graficznych powinny poradzić sobie także niektóre jednostki zintegrowane.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.