Wymiana towaru z wadą fabryczną (Wymiana ekspresowa)

Naszym Klientom oferujemy możliwość skorzystania z przyśpieszonej procedury wymiany wadliwego towaru z wadą fabryczną. 

W celu skorzystania z tej opcji, należy przesłać nam zgłoszenie (NIE DOTYCZY uszkodzenia mechanicznego lub braku kompletności towaru) w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od daty otrzymania towaru.

Dla wyjaśnienia:

*Wada fabryczna towaru – dot. sytuacji gdy Twoje urządzenie przy próbie uruchomienia - nie włącza się/nie działa lub funkcjonuje nieprawidłowo.

*Uszkodzenie mechaniczne towaru – dot. sytuacji gdy po otwarciu towaru okazuje się że towar jest uszkodzony fizycznie.


Co robić?

1. Zgłoszenie wymiany należy poprzedzić zgłoszeniem tzw. RMA, po zalogowaniu się na stronie sklepu Morele.net przez opcję Wymiana towaru z wadą fabryczną) w zakładce "Zwróć/reklamuj produkt" - dokładny opis TUTAJ.

2. Dalsze instrukcje postępowania z reklamowanym towarem przesłane zostaną drogą mailową.

Sklep w standardowym przypadku wydaje dyspozycję wymiany towaru na nowy, w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania towaru przez Dział Obsługi Reklamacji Morele.net w Krakowie lecz w przypadku braku możliwości zweryfikowania rodzaju wady, towar wysyłany jest do autoryzowanego serwisu producenta. Wówczas termin wymiany wadliwego sprzętu, rozpoczyna się w momencie potwierdzenia wady przez serwis producenta. Maksymalny termin na potwierdzenie wady przez producenta wynosi 14 dni.

WAŻNE!

I. W przypadku niektórych towarów (np. wielkogabarytowych), diagnoza i działania serwisowe, realizowane są przez serwis producenta bezpośrednio u Klienta. W przypadku potwierdzenia wady i braku możliwości usunięcia jej przez serwis zewnętrzny, Morele.net na prośbę Klienta może wymienić towar lub zwrócić środki pieniężne.

II. Zaznaczamy, że reklamowany towar należy dostarczyć w ciągu 5 dni roboczych od zgłoszenia - po tym terminie zgłoszenie zostanie zamknięte.
Sprzedawca pokrywa koszty przesyłki kurierskiej towaru reklamowanego przez Klienta (nie dotyczy towarów z zamówienia odebranego w netpunkcie).

III. W ramach wymiany ekspresowej, reklamowany towar prosimy dostarczyć do sklepu w oryginalnym opakowaniu wraz z całą otrzymaną zawartością/podzespołami.