Płyty główne

Płyta główna MSI B350M GAMING PRO

Socket AM4 AMD B350 DDR4 Micro ATX
ID produktu: 976464
Zobacz produkty podobne
(33)
Zapytaj społeczności 20 pytań
 • Chipset płyty: AMD B350
 • Gniazdo procesora: Socket AM4
 • Ilość slotów pamięci: 2
 • Standard pamięci: DDR4
 • Standard płyty: Micro ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (33)
Inspiracje (7)
Pytania i odpowiedzi (20)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Micro ATX - idealne rozwiązanie do małych komputerów

Płyta główna w rozmiarze Micro ATX pasuje do obudów komputerowych typu Midi Tower, Micro Tower, Mini Tower i Full Tower. To pomniejszony format ATX, który zadebiutował w 1997 roku. Ten rozmiar płyty głównej dysponuje zazwyczaj mniejszą liczbą złącz i portów niż format ATX, ale za to może być stosowany w kompaktowych obudowach komputerowych.

Poznaj możliwości procesorów z socketem AM4

Płyta główna z socketem AM4 będzie kompatybilna z konsumenckimi procesorami AMD Ryzen. Socket AM4 dysponuje 1331 pinami i współpracuje z pamięcią DDR4.

Niezakłócona rozrywka i wydajna praca z chipsetem AMD B350

Wydajne konfiguracje z procesorami AMD mogą bazować na płytach głównych z chipsetem B350. Do tego modelu płyty głównej można podłączyć procesory pasujące do gniazda AM4, a więc zarówno jednostki takie, jak Athlon, ale też Ryzen 1 i 2 generacji po aktualizacji BIOSU. Chipset AMD B350 umożliwia podkręcanie procesora.

Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4

Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.

2 sloty pamięci RAM - doskonałe rozwiązanie do pracy i rozrywki

Na płycie głównej zastosowano dwa sloty na pamięć RAM, co oznacza, że możliwe będzie zastosowanie dwóch kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Dwa sloty RAM pozwolą na zamontowanie wystarczającej ilości pamięci do pracy biurowej i codziennej rozrywki.

Kodek audio wysokiej jakości

Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowany chipset dźwiękowy Realtek ALC 887, dzięki czemu można będzie zrezygnować z zakupu odrębnej karty dźwiękowej. To ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, które pozwala zredukować koszty zakupu komputera. Chipset Realtek ALC 887 jest powszechnie stosowany w licznych płytach głównych z różnych półek cenowych i dobrze oceniany przez użytkowników.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16

Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Korzystaj z najszybszych dysków dzięki złączu M.2

Płytę główną wyposażono w jeden slot M.2. Jest to złącze służące do podłączania krawędziowego dysków SSD do płyty głównej. Dyski SSD podłączane do slotu M.2 cieszą się bardzo dużą popularnością, zajmują niewiele miejsca i zapewniają wysoką przepustowość. Pojedynczy port tego rodzaju wystarczy do podłączenia jednego dysku o dowolnej pojemności. Będzie to dobry wybór do mniej rozbudowanych konfiguracji.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000

Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego 1 Gbit/s. Taką przepustowość oferują np. sieci osiedlowe. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci, ale maksymalnie będzie to właśnie 1 Gbit/s, gdyż jest to górna granica w przypadku tej karty sieciowej.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID

Płytę główną wyposażono w kontroler Raid, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy Raid. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

ZDOMINUJ POLE BITWY

Płyty główne z serii MSI Arsenal Gaming zaprojektowano z myślą, aby spełnić wszystkie gamingowe pragnienia. Wyposażono je w ciężkie, wykonane z litego metali, platerowane radiatory i bojowe spojrzenie. Są gotowe na wszystko. Pod przerażającym, zewnętrznym wyglądem kryją się komponenty 5. Klasy militarnej mnóstwo funkcji i technologii zorientowanych pod kątem gier, które zwiększa twoje wrażenia w grach.

"Jesteśmy dumni z tego, że uczestniczymy w programie testów MSI GAMING, dzięki czemu możemy pomóc w pracach prowadzących do tego, aby gracze mogli otrzymać do rąk najlepszy sprzęt do gier na najwyższym poziomie."

-Olof 'olofmeister' Kajbjer, z drużyny Fnatic CS:GO Team

TECHNOLOGIA MYSTIC LIGHT

SPERSONALIZUJ SWÓJ GAMINGOWY SPRZĘT

Stwórz swoją własną kolorystykę i dostosuj efekty świetlne z technologią RGB Mystic Light. Możesz wybrać dowolną barwę z dostępnej palety kolorów i spersonalizować wygląd komputera korzystając w tym celu ze smartfona lub aplikacji MSI Gaming App. Znudziły cię te same kolory podświetlenia? Dosłownie w sekundę możesz je całkowicie zmienić i przebudować wygląd swojego peceta!

CHŁODZENIE

ZACHOWAJ CHŁODNY SPOKÓJ PODCZAS GRY

System chłodzenia to zespół elementów, które razem odpowiadają za zapewnienie solidnej wydajność. Postaraliśmy się o to, aby płyta główna wyposażona była w wystarczającą liczbę w pełni sterowanych złączy, służących do podłączania wentylatorów. Dzięki temu twój komputer może być chłodzony w dowolny sposób.

KORZYŚĆ W GRZE

Możesz przechytrzyć i wyprzedzić swoich przeciwników w grze korzystając z zestawu unikatowych gamingowych narzędzi MSI. Te sprytne, sprzętowe i programowe funkcje stworzone zostały z myślą o tym, aby gracz mógł być zawsze „o krok” przed swoimi rywalami i jednocześnie mógł udoskonalać swoje gamingowe umiejętności.

SKŁADOWANIE DANYCH

STAW SIĘ JAKO PIERWSZY NA POLU BITWY

Ta gamingowa płyta główna MSI obsługuje wszystkie najnowsze standardy związane z systemami pamięci masowej i składowaniem danych. Dzięki temu możliwe jest podłączenie do niej dowolnego, ultraszybkiego urządzenia pamięci masowej, co przyniesie użytkownikowi wymierne korzyści w grze. W ten sposób możesz nie tylko rozpocząć grę znacznie szybciej, czy szybciej wczytywać kolejne poziomy, ale uzyskasz też realną przewagę w grze nad swoimi wrogami.

WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ (VR)

ZANURZ SIĘ W WIRTUALNYCH ŚWIATACH

W produktach MSI zaszyte zostały najlepsze z najnowszych technologii, które związane są z generowaniem wirtualnej rzeczywistości i pozwalają one użytkownikowi w sposób płynny doświadczyć wyjątkowych wrażeń w świecie VR. Dzięki współpracy z głównymi producentami sprzętu i oprogramowania VR, a także za sprawą unikatowych cech, którymi dysponują produkty MSI, a które to cechy opracowane zostały specjalnie z myślą o wirtualnej rzeczywistości, firma MSI może zaoferować zarówno graczom, jak i profesjonalistom żywy, płynny oraz realistyczny świat wrażeń VR, którego zawartość naprawdę ożywa.

SYSTEM AUDIO

DŹWIĘK, KTÓRY WCIĄGA DO GRY

W trakcie gry możesz cieszyć się najbardziej wciągającymi wrażeniami dźwiękowymi. System MSI Audio Boost zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości komponentów audio klasy premium. W ten sposób gracze mogą doświadczyć zapierających dech w piersiach efektów dźwiękowych, które pozwalają stworzyć najbardziej ekscytującą rozgrywkę.

SIEĆ GAMING LAN

DOMINUJ W GRACH, DZIĘKI NISKIM CZASOM OPÓŹNIENIA

Przygotuj się do tego, aby zniszczyć swoich wrogów na wirtualnym polu bitwy z technologią MSI® GAMING LAN. Dzięki starannie dobranym oraz wyselekcjonowanym komponentom, technologia ta eliminuje opóźnienia i zapewnia najlepsze możliwe doznania w grach online.

SYSTEM PAMIĘCI

NIEZRÓWNANA WYDAJNOŚĆ PAMIĘCI

Płyty główne MSI dostarczane są wraz z szeregiem zaimplementowanych w nich funkcji oraz technologii usprawniających działanie podsystemu pamięci operacyjnej, pozwalając tym samym modułom pamięci na szybszą pracę, lepszą wydajność overclockingu i działanie ze zwiększoną stabilnością.

DOSTRAJANIE SYSTEMU

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI DOSTRAJANIA

Dzięki temu, że nasi konstruktorzy mają już długoletnie doświadczenie związane z projektowaniem najlepszych i najbardziej zaawansowanych płyt głównych, w których zaimplementowano wiele niezwykłych technologii i inteligentnych funkcji, użytkownik może śmiało liczyć na to, że również i ta płyta zapewni najlepszą wydajność, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. W ręce użytkowników oddajemy niezliczone narzędzia umożliwiające nie tylko szybkie dostrojenie systemu, ale również pozwalające łatwo rozwiązywać problemy, które mogą pojawić się podczas dostrajania i overclockingu komputera. W ten sposób gracze i komputerowi entuzjaści mogą przenieść swój system na nowy, wyższy poziom wydajności, który zadowoli nawet najbardziej wymagających tweakerów.

MAGISTRALA I URZĄDZENIA USB

ZMAKSYMALIZUJ WYDAJNOŚĆ URZĄDZEŃ USB

Przenoszenie i przegrywanie ulubionych gier, muzyki i filmów za pomocą złączy USB nigdy nie było tak szybkie. MSI oferuje szeroką gamę opcji związanych z podłączaniem sprzętu USB, które pozwalają zwiększyć wydajność urządzeń USB 3.1, zapewniając tym samym błyskawiczny transfer danych z prędkością do 10 Gb/s!

SIEĆ GAMING LAN

DOMINUJ W GRACH, DZIĘKI NISKIM CZASOM OPÓŹNIENIA

Przygotuj się do tego, aby zniszczyć swoich wrogów na wirtualnym polu bitwy z technologią MSI® GAMING LAN. Dzięki starannie dobranym oraz wyselekcjonowanym komponentom, technologia ta eliminuje opóźnienia i zapewnia najlepsze możliwe doznania w grach online.

JAKOŚĆ I OCHRONA

JAKOŚĆ, KTÓRA NIGDY NIE ZAWODZI

Dzięki zastosowaniu tylko najlepszych pod względem jakości podzespołów i wykorzystaniu najnowszych, innowacyjnych technologii, gracze mogą mieć pewność, że doświadczą najlepszych wrażeń w grach. Za sprawą rygorystycznych testów jakości przeprowadzanych w najbardziej ekstremalnych warunkach, firma MSI może zagwarantować, że płyta główna, którą otrzymają do swoich rąk gracze, jest niezawodnym gamingowym urządzeniem o wyjątkowej, wysokiej jakości.

BIOS

BIOS DLA GRACZY

Zadbaliśmy o to, aby w naszym BIOS-ie znalazły się wszystkie najnowsze opcje i jednocześnie był on dla każdego użytkownika łatwy w obsłudze. Obszerny zestaw funkcji pozwala precyzyjnie dostroić system w taki sposób, żeby działał on niezawodnie z maksymalną wydajnością podczas grania.

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
MSI
Kod producenta
7A39-002R
EAN
824142143742
Fizyczne
Szerokość [mm]
210
Głębokość [mm]
224
Standard płyty
Techniczne
Chipset płyty
Gniazdo procesora
Rodzaje procesorów
AMD Ryzen
AMD seria A
RAID 0
RAID 1
RAID 10
Pamięć
Standard pamięci
Ilość slotów pamięci
1866
2133
2400
2667
2933
3200
Maksymalna ilość pamięci [GB]
32
Grafika
Chipset graficzny
Zależny od procesora
Dźwięk
Chipset dźwiękowy
Kanały audio
7.1
Zastosowane technologie
MSI Audio Boost
Komunikacja
Zintegrowana karta sieciowa
Chipset karty sieciowej
Realtek RTL8111H
Praca bezprzewodowa
Nie
Złącza
Gniazda rozszerzeń
PCI Express x1 (2 szt.)
Złącza napędów
SATA 3 x4
Złącza wewnętrzne
USB 2.0 x2
USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x1
Złącze ATX 24-pin 12V x1
Złącze ATX 8-pin 12V x1
Złącze audio panelu przedniego (AAFP) x1
Złącze CPU FAN 4-pin x1
Złącze czujnika otwarcia obudowy x1
Złącze FAN x2
Złącze przedniego panelu x2
Złącze równoległe (LPT) x1
Złącze szeregowe (COM) x1
Złącze TPM x1
Zworka Clear CMOS x1
Panel tylny
D-Sub (VGA) x1
DVI-D x1
HDMI x1
PS/2 (klawiatura/mysz) x1
RJ-45 x1
USB 2.0 x2
USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x4
Złącze audio x3
Bios
Producent
Click BIOS

Opinie

(33)
(33)
4/5
(33)
76% osób poleca
ten produkt
5
55%
4
21%
3
12%
2
9%
1
3%
Jestem w posiadaniu płyty od wczoraj .Bardzo dobra jakość produktu. BIOS prosty w obsłudze. Polecam
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Jakie masz pamięci i na ile ustawione taktowanie? Komentarz dot. podobnej płyty Gigabyte GA-AB350-GAMING 3 nie napawają optymizmem.
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta dotarła z UEFI w wersji 2.0 (pierwsze wydanie), procesor rozpoznała poprawnie (ryzen 5 1600), ale miałem duży problem z pamięciami. Komputer udało się uruchomić na 1 kości w 1 banku. Po update UEFI do najnowszej wersji pamięci ruszyły bez zgrzytów na 2667MHz.

Niestety w UEFI masa niedoróbek. U mnie sterowanie wentylatorami kompletnie nie działa i oba sys_fan lecą na max obrotach. Wybierasz opcję "save changes" (bez restartu)? Płyta główna i tak się restartuje. To tylko zalążek, jest co poprawiać. Przy ewentualnym zamówieniu polecam dodać do koszyka opcję aktualizacji biosu.

Najważniejsze, że "gejmingowe" ledy działają...
 • ZALETY:
 • + Ledy?
 • + Znośnie wygląda.
 • WADY:
 • - Nie dopracowane UEFI
 • - Rozmieszczenie niektórych elementów (sys_fan2 w lewym dolnym rogu?!)
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta główna ma masę problemów wieku dziecięcego.

Niby wspiera pamięci do 3200Mhz, ale to jest fikcja. Otrzymałem ją z biosem w wersji 200, który pamięci G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-8GVKB) obsługiwał wyłącznie w 2133MHz. Przetkatowanie w górę to natychmiastowe wyłączenie komputera i konieczność resetowania biosu z poziomu płyty głównej - co ciekawe MSI zaoszczędziło na guziku do resetowania i trzeba zwierać dwa złącza. W tej cenie to z deczka słabe. Podniesienie BIOSu do najnowszej wersji 250 i udało się maksymalnie ustawić pamięć na 2666MHz. Wyjątkowo słabe zważając na jej możliwości.

Co jeszcze ciekawego? Na stronie MSI nie ma w downloads sterowników chipsetu. Postanowiłem jednak sprawdzić wszystkie sterowniki jakie tam były (video, audio, lan) i okazuje się, że sterownik był, ale podpisany jako sterownik video. Żeby było komiczniej, instalator sterownika chipsetu wyświetla logo RADEON, ale w toku instalacji przy wyborze składników nie ma wątpliwości, że to chipset.

Nie wspomnę o paskudnym splash screenie, który jakimś sposobem nadpisuje splash screen bootowania systemu (czerwony ze zdjęciem płyty głównej jak z notatki marketingowej MSI). Być może da się go wyłączyć, zaraz sprawdzę. Jak mogło komuś przyjść do głowy, że dodanie go jest dobrym pomysłem, nie mam pojęcia.

Są to problemy, które wybaczyłbym jakiejś małej firmie, która startuje na rynku. MSI to za duża firma na takie błędy. Nie mają płyt głównych AM4 tak wiele, więc nie da się powiedzieć, że natłok pracy uniemożliwia wyprostowanie tego wszystkiego. Ostatni raz MSI.
 • ZALETY:
 • + W końcu działa
 • + Nowe wersjie BIOSu wychodzą praktycznie co tydzień, nadzieja na poprawę
 • WADY:
 • - Słaba obsługa pamięci RAM. Pamięci 3200MHz chodzą na 2666MHz.
 • - Brak guzika reset na płycie głównej
 • - Błędnie opisane sterowniki na stronie producenta
Posiadam ten produkt Od kilku dni
AMD wydało sterowniki dla chipsetu, wersja 17.10. Dostępne na ich stronie. Dodają przy okazji Plan zasilania Ryzen balanced, ale u mnie on sprawiał problemy (freezy, przycinki, dysk ssd dziwne skoki do 100% miał).
Mam te same pamięci RAM co ty, Ryzen 1600x i MSI B350 PCMATE i równierz nie poszły mi na razie więcej niż 2667mhz mimo już 4 wersji biosu, może to naprawią jeszcze w następnych biosach, ale niestety nasze RAM nie są na lisćie QVL MSI, ale na pocieszenie ci powiem, że nawet jak ludzie mają przetestowane pamięci pod 3200mhz, to im też często idą na max 2933, jak nie niżej... Sterowniki polecam ściągać bezpośrednio ze strony AMD. Splashscreen zawsze można wyłączyć w BIOS.

Przy okazji spokojnie ;) to nie wina MSI, tylko AMD, niezależnie jaką byś płytę pod Ryzena nie miał to wygląda to wszystko bardzo podobnie.
Opinia potwierdzona zakupem
Idealna płyta uatx
Posiadam ten produkt Od dziś
Opinia potwierdzona zakupem
Wszystko zgodne z opisem ;)
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
mATX zmieści się do każdej obudowy
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Polecam!
 • ZALETY:
 • + Epicki Wygląd!
 • + Dobra Wydaność
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Wszystko okej, dziala
 • ZALETY:
 • + Działa
 • WADY:
 • - Zakładanie w obudowie Glory było masakrą...
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Super płyta. Nie mam z nią żadnych problemów. Po zakupie polecam update biosu :)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta działa bez zastrzeżeń po ponad roku eksploatacji. Może brakuje mi trochę drugiego złącza m.2
Posiadam ten produkt Ponad rok
Inspiracje
(7)

Pytania i odpowiedzi

(20)
Witam zamierzam kupić procesor amd ryzen 3 2200g I Pamięć ram patriot viper 4 ddr4 2x4gb 3000mhz cl16 i czy będzie ten procesor dobrze współ grał z ta płytą główną jak i z ta pamięcią ram ?
I czy będę musiał robić aktualizacje biosu żeby działał procesor jeśli nie to czy ktoś by mógł ewentualnie dopasować ten procesor do innej płyty i innych pamięci ram byłbym bardzo wdzięczny i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
https://pl.msi.com/Motherboard/support/B350M-GAMING-PRO#support-mem-13
https://pl.msi.com/Motherboard/support/B350M-GAMING-PRO#support-cpu
RAM powinien działać. Najprawdopodobniej będzie trzeba robić update BIOSa p. głównej pod ten procesor.
Mam tą płytę i w sumie to nie polecam. Nic specjalnego, najtańsza opcja jaka była. Problemy ze stabilnym OC/RAM itp.
Aktualizacja Bios będzie potrzebna.
Ja z tą płytą wykorzystuję kości Ram G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) i na 2933 MHz one chodzą bez problemów. Przy 3200 komputer nie zawsze się za 1 razem włącza. Płyta jest ogólnie spoko, ale teraz bym wybrał coś innego
Jak chcesz coś bez aktualizacji Bios - to szukaj płyt z B450 chipsetem.(są dostępne nawet w niższych cenach niż ta)

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(33)
Pytania i odpowiedzi
(20)
Inspiracje
(7)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: Intenso CDR 52x CB 700MB Intenso 25 sztuk (1001124), TandBerg RDX QuadPak (3800-RAK), MediaRange MROS301, Microsoft LifeCam Cinema (H5D-00015), Lauson EH204, Gimmik Mocowanie łopat górnych Tercel (H18-020), Gembird Kabel telefoniczny, 6 żył, 100m, biały (TC1000S6-100M), HP PRO M102a (G3Q34A), Maclean HDMI - HDMI 1.8m czerwony (MCTV-812), GreenGo Pokrowiec Smart Magnet do Huawei Y3 2017 czarny (GSM029809), Spokey Hantle winylowe Shape IV 2x0.5kg białe (920892), Samsonite 14,1''PRO-DLX 5, komp, dok, kieszenie, czarna (CG7-09-004), Casio (XR 12WEB1), 3MK Classic Do Nokia Lumia 620 2szt., Value VALUE - Patch- Cable - RJ- 45 (M) to RJ- 45 (M) - 5 m - SFTP, PiMF - CAT 6a - halogen free, shaped, without Haken, aground - white (21.99.1975), Hurtel Carbon Case elastyczne etui pokrowiec Xiaomi Pocophone F1 czerwony, Qoltec Akumulator AGM 12V 65Ah max.19.5A, JetWorld Toner do Dell C3760n C3760dn C3765dnf / 593-11122 / Cyan / 9000 stron / zamiennik / JetWorld uniwersalny