Płyty główne

Płyta główna Asus SABERTOOTH 990FX R2.0 AMD 990FX (4xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)

Socket AM3+ AMD 990FX AMD SB950 DDR3 ATX
ID produktu: 513326
Zobacz produkty podobne
(53)
Zapytaj społeczności 4 pytania
  • Architektura wielokanałowa: Dual-Channel
  • Chipset płyty: AMD SB950, AMD 990FX
  • Gniazdo procesora: Socket AM3+
  • Ilość slotów pamięci: 4
  • Standard płyty: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (53)
Pytania i odpowiedzi (4)
Gwarancje i usługi
Raty

Opis produktu


 

TUF - Maksymalna moc..

Seria TUF nie bez powodu kojarzy się z wytrzymałością. Dzięki unikalnej konstrukcji i wysokiej jakości komponentom (standard wojskowy), seria TUF zapewnia stabilność, kompatybilność i wytrzymałość.

"Maksymalne chłodzenie!" Chłodzenie

CeraM!X - Radiator z powłoką ceramiczną.

większy o 50% obszar rozpraszania ciepła z rewolucyjną technologią pokrycia ceramicznego
Innowacyjna powłoka ceramiczna doskonale usuwa ciepło z komputera. Rozprasza ciepło znacznie lepiej, niż tradycyjna powłoka antyoksydacyjna dzięki większej powierzchni całkowitej. Lepsze chłodzenie zapewnia zwiększoną stabilność całego systemu.


TUF Thermal Radar

Kontrola temperatury i odprowadzanie nadmiaru ciepła w czasie rzeczywistym 
TUF Thermal Radar w czasie rzeczywistym monitoruje temperaturę krytycznych miejsc płyty głównej i automatycznie dostosowuje prędkości wentylatorów, by system zachował najwyższą stabilność, nie przegrzewając się. Rozwiązanie to składa się z wielu czujników dla różnych podzespołów umieszczonych na płycie głównej, umożliwiając użytkownikowi kontrolę każdego z nich. Thermal Radar automatycznie wylicza idealne prędkości wentylatorów na podstawie parametrów wybranych przez użytkownika dla danych komponentów, utrzymując całość w chłodzie i zapewniając dłuższą trwałość układów.

"TUF ENGINE!" System zasilania

Nowy ASUS DIGI+ Power Control

Wiodące rozwiązanie zasilania cyfrowego o najwyższej jakości
Nowy system DIGI+ Power Control wyposażony w cyfrowe kontrolery napięcia, które umożliwiają ultra-precyzyjną regulację procesora, iGPU oraz pamięci DRAM. To innowacyjne rozwiązanie stworzone przez firmę ASUS umożliwia bardzo precyzyjną regulację napięcia, co przekłada się na lepszą wydajność, zwiększoną stabilność i wyższe osiągi.

UEFI BIOS

Wygodny i prosty w obsłudze interfejs BIOSu
ASUS UEFI BIOS oferuje przyjazny użytkownikowi interfejs wychodzący znacznie poza tradycyjne sterowanie BIOS-em z użyciem jedynie klawiatury: teraz można korzystać z wygodnej myszy. Z łatwością poruszasz się po nowym BIOS-ie UEFI, który jest równie prosty w obsłudze, co system operacyjny. Szybkie i proste przetaktowanie oraz udostępnianie konfiguracji uzyskuje się dzięki funkcji klawisza F12 tworzącej migawkę BIOS-u. Wyjątkowy tryb EZ Mode pokazuje często używane informacje konfiguracyjne, natomiast tryb zaawansowany przeznaczony jest dla bardziej doświadczonych entuzjastów wydajności, którzy potrzebują znacznie bardziej dogłębnych ustawień systemu.

Komponenty TUF ((Dławiki, kondensatory i tranzystory - standard wojskowy)

Stworzone do pracy w ciężkich warunkach 
Doskonała wydajność nawet w najbardziej wymagających warunkach dzięki wytrzymałym dławikom, kondensatorom i tranzystorom - testowane niezależnie według standardów wojskowych.. Dławiki TUF stworzono ze stopu różnych metali, dzięki czemu są w stanie wytrzymać prąd znamionowy o natężeniu 40A - to o 25% więcej, niż zwykłe komponenty. Wszystko rozmieszczone jest w taki sposób, aby wyeliminować wibracje i zapewnić maksymalną wytrzymałość w warunkach ekstremalnych.


E.S.P. - wydajny układ zasilania impulsowego

Optymalna wydajność kluczowych komponentów
Specjalny system zarządzania zasilaniem kontroluje napięcie nie tylko w procesorze, ale również w kluczowych komponentach, takich jak karta graficzna, złącza PCI i chipsety. E.S.P. znacznie zwiększa wydajność systemu i ogranicza wytwarzanie ciepła..
 

"Bezpieczny i stabilny!" Guardian Angel

MemOK!

Działa z każdą pamięcią!
MemOK! zapewnia pełną kompatybilność pamięci. To niezwykłe narzędzie po wciśnięciu jednego guzika usuwa problemy związane z pamięcią i umożliwia natychmiastowe uruchomienie systemu. MemOK! odpowiednio dostosowuje ustawienia i zapewnia bezproblemowe uruchomienie systemu. Uruchom swój system szybko i bez zbędnych komplikacji!

Strażnicy ESD

Wyjątkowa ochrona podzespołów płyty głównej przed nagłymi wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD)
Wyładowanie elektrostatyczne (ESD) może wystąpić nagle, a jego niszczycielskie skutki często są bagatelizowane. Opracowany przez ASUS-a układ antystatyczny, obwód zabezpieczający oraz osłona we/wy zapewniają czterokrotnie lepsze zabezpieczenie i wydłużają żywotność komponentów.

 

Wyjątkowe funkcje ASUS-a

USB BIOS Flashback

Podłącz i wciśnij - BIOS Flashback 
Rewolucyjne rozwiązanie sprzętowe. USB BIOS Flashback to najwygodniejszy sposób aktualizacji BIOSu. Umożliwia użytkownikom wgrywanie nowych wersji UEFI BIOS nawet przy braku procesora, czy pamięci. Wystarczy podłączyć urządzenie magazynujące zawierające plik BIOS, wcisnąć przycisk BIOS Flashback i przytrzymać go przez 3 sekundy przy podłączonym zasilaniu. UEFI BIOS automatycznie zaktualizuje się bez konieczności wykonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności. Dzięki nowej aplikacji dla systemu Windows użytkownicy mogą regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji UEFI BIOS i pobrać nowe wersje automatycznie. Bezproblemowa i wygodna aktualizacja! 

AI Suite II

Jedno miejsce dla wszystkich nowatorskich funkcji ASUS-a
Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi ASUS AI Suite II skupia wszystkie wyjątkowe funkcje ASUS-a w jednym, prostym w użyciu pakiecie. Pozwala użytkownikom nadzorować przetaktowanie, zarządzanie energią, szybkość wentylatora, odczyty napięcia i czujników, a nawet współpracować z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth. To uniwersalne oprogramowanie oferuje różnorodne i łatwe w użyciu funkcje bez konieczności przeskakiwania między różnymi narzędziami.

USB 3.0 Boost

Szybsza transmisja danych USB 3.0 dzięki UASP
Nowa technologia ASUS USB 3.0 Boost obsługuje UASP (USB Attached SCSI Protocol), najnowszy standard USB 3.0. Dzięki technologii USB 3.0 Boost urządzenie USB może ulec przyspieszeniu nawet do 170% przy i już niezwykle szybkich transferach USB 3.0. Oprogramowanie firmy ASUS automatycznie przyspiesza prędkość transferu danych w kompatybilnych urządzeniach peryferyjnych USB 3.0 bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika.  Obsługa USB 3.0 UASP – natychmiastowy wzrost prędkości do 170%
Kompletne rozwiązanie USB 3.0 – Zwiększona wydajność urządzeń USB
Prosta obsługa – Automatyczne wykrywanie ustawień zapewnia najbardziej wydajne działanie 

Remote GO!

Zdalne sterowanie komputerem i wygodna rozrywka domowa
Remote GO! łączy bezprzewodowo komputery, tablety, smartfony i telewizory za pomocą istniejącego kabla LAN i routera. To łatwe w obsłudze, futurystyczne środowisko pełniące trzy podstawowe funkcje: Multimedialne centrum DLNA, Zdalny pulpit i Przesyłanie plików..  Multimedialne centrum DLNA: Oglądaj filmy i zdjęcia HD i słuchaj muzyki znajdującej się na komputerze korzystając z mobilnego urządzenia DLNA. Możesz również odtwarzać multimedia na telewizorze korzystając z tabletu.
Zdalny pulpit: Pracuj na swym komputerze i steruj nim w czasie rzeczywistym ze smartfona lub tabletu dla pełnego komfortu.
Przesyłanie plików: wysyłaj i udostępniaj pliki pomiędzy komputerem, a urządzeniami mobilnymi*. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku myszy!. * Urządzenia iPad/iPhone mogą jedynie wysyłać pliki, nie może ich odbierać. 

DirectKey

Dedykowany przycisk dający bezpośredni dostęp do BIOSu
Stworzony z myślą o użytkownikach często zmieniających ustawienia BIOSu, przycisk umożliwia szybkie przejście do panelu sterującego BIOS, kiedy komputer jest w stanie uśpienia. Koniec z ciągłym przyciskaniem klawisza DEL podczas uruchamiania komputera. Wygodna i łatwa obsługa!

Network iControl

Kontrola przepustowości sieci w czasie rzeczywistym
Jedno kliknięcie sprawia, że otwarta w danej chwili aplikacja uzyskuje priorytet przepustowości sieciowej. Co więcej, użytkownicy mogą ustalać priorytety swoim ulubionym programom poprzez konfigurację profili w przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Profile umożliwiają uruchamianie programów w określonych godzinach, aby uniknąć dużego tłoku sieciowego i długiego czasu oczekiwania na pobierane pliki. Automatyczna łączność PPPoE znacznie poprawia wygodę korzystania sieci. Najogólniej mówiąc, stanowi intuicyjne centrum kontroli przepustowości sieciowej.

Najnowsza technologia przesyłu danych

Obsługa panelu przedniego USB 3.0

Wygodna kompatybilność panelu przedniego USB 3.0 
ASUS oferuje obsługę standardowego panelu przedniego z USB 3.0 pasującego do każdej obudowy. Ciesz się szybszym transferem USB 3.0 bez wtykania kabli czy urządzeń w trudno dostępny, tylny panel we/wy.

Dodatkowe gniazda SATA 6 Gb/s

Dodatkowe gniazda, dodatkowa szybkość i dostępność 
Chipset AMD SB950 Express ma wbudowaną obsługę interfejsu Serial ATA (SATA) nowej generacji pozwalającego na uzyskanie przepustowości danych do 6 Gb/s. ASUS oferuje dodatkowe gniazda SATA 6 Gb/s z ulepszoną skalowalnością, szybszym dostępem do danych i dwukrotnie większym transferem niż w obecnych magistralach.

 

Funkcje procesora, chipsetu i grafiki

Podstawka AMD® Socket AM3+ dla CPU AMD® z serii FX o maks. 8 rdzeniach

Ta płyta główna obsługuje najnowsze wielordzeniowe procesory z podstawką AMD® AM3+ i maksymalnie 8 rdzeniami, oferując lepsze możliwości przetaktowania przy mniejszym poborze energii. Wyposażona jest w technologię AMD Turbo CORE 2.0 i przyspiesza transfer danych do 5200 MT/s przez magistralę systemową z technologią HyperTransport™ 3.0. Obsługuje również procesory AMD® wykonane w nowym procesie 32 nm.

Chipset AMD® 990FX

Chipset AMD 970 obsługuje interfejs HyperTransport™ 3.0 (HT 3.0) o prędkości do 5,2 GT/s oraz podwójną grafikę PCI Express™ 2.0 x16. Został zoptymalizowany dla najnowszych podstawek AMD® AM3+ i procesorów wielordzeniowych, zapewniając doskonałą wydajność systemu i duże możliwości przetaktowania..

Obsługa SLI oraz CrossFireX z czterema GPU!

Elastyczne rozwiązania dla kilku procesorów graficznych - Twoja nowa broń!
SABERTOOTH 990FX R2.0 umożliwia stosowanie kilku procesorów graficznych dzięki technologiom SLI™ oraz CrossFireX. Ta płyta główna zbudowana jest na wydajnej platformie Intel® P67 optymalizującej przydział PCIe w konfiguracjach z kilkoma GPU. Przygotuj się na nowe, niesamowite doznania w grach, jakich jeszcze nie doświadczyłeś!

Gotowy na Windows 8

Gotowy na Windows 8

Dzięki przetestowaniu i zaaprobowaniu sterowników sprzętowych ASUS oferuje pełną obsługę Windows 8. Już teraz użytkownicy mogą sprawdzić nową wersję systemu operacyjnego na sprzęcie ASUS-a i być spokojni o łatwą aktualizację po udostępnieniu finalnych wersji sterowników, bez żadnych problemów ze zgodnością!

Dołączone oprogramowanie

ASUS CPU-Z

Zupełnie nowy wygląd CPU-Z
ASUS CPU-Z to wersja programu dostosowana przez ROG i autoryzowana przez CPUID. Cechuje się tą samą funkcjonalnością i wiarygodnością, co oryginał, lecz ma unikatowy wygląd. Korzystaj z całkiem nowego oblicza ROG CPU-Z dla uzyskania wiernego raportu na temat CPU – i swojej wyjątkowości. * Kolor ikony zostanie zmieniony ustawieniem.

SABERTOOTH 990FX R2.0 – przegląd produktu

Gwarantowany serwis

5 lat gwarancji

Najwyższa niezawodność serii TUF nie opiera się wyłącznie na zaawansowanej konstrukcji termicznej, podzespołach standardu wojskowego i surowych testach niezawodności, lecz także na 5-letniej gwarancji*, której z dumą udzielamy. * Ta usługa będzie zgodna z miejscowymi standardami i polityką serwisową.
** Ta usługa obejmuje jedynie awarie lub nieprawidłowe działanie, które zaistnieją w okresie gwarancyjnym w warunkach normalnego użytkowania, a także wszelkie wady materiałów lub jakości wykonania.

Przygotowany na ErP

Ta płyta główna jest przystosowana do uregulowań Unii Europejskiej związanych z produktami wykorzystującymi energię (ErP). Przepisy ErP wymagają, by produkty spełniały pewne kryteria sprawności energetycznej przy poborze mocy. Jest to zgodne z wizją ASUS-a tworzenia produktów przyjaznych środowisku i efektywnych energetycznie dzięki odpowiedniej konstrukcji i innowacjom, które redukują ślad węglowy, zmniejszając tym samym oddziaływanie na środowisko.

Specyfikacja

AMD 990FX
AMD SB950
AMD Athlon II
AMD Phenom FX
AMD Phenom II
AMD Sempron
RAID 0
RAID 1
RAID 10
RAID 5
Zastosowane technologie
Anti-Surge Protection
Asus EZ Flash 2
Głośnik boczny
Głośnik centralny/niskotonowy
Głośnik surround
Głośniki przednie
Głośniki tylne
Mikrofonowe
Optyczne
PCI (1 szt.)
PCI Express x1 (1 szt.)
PCI Express x16 (1 szt.)
PCI Express x16 (3 szt.)
1x port COM
1x przycisk Clear CMOS
1x przycisk DirectKey
1x przycisk MemOK!
1x USB 3.0
1x złącze 24-pin ATX 12V
1x złącze 8-pin ATX 12V
1x złącze chipset FAN
1x złącze CPU
1x złącze DRCT
1x złącze panelu systemowego
1x złącze przedniego panelu
1x złącze TPM
2x USB 2.0 (obsługuje 4 porty)
4x złącze FAN
S/PDIF
eSATA III x2
przycisk BIOS x1
PS/2 (klawiatura/mysz) x1
RJ-45 x1
S/PDIF Optyczne x1
USB 2.0 x8
USB 3.0 x4
złącze audio x6
1x mostek SLI
4x przewód SATA III
płyta z oprogramowaniem
Q-connector 2w1
Q-Shield

Opinie (53)

(53)
5/5
(53)
99% osób poleca
ten produkt
5
89%
4
9%
3
0%
2
0%
1
2%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
OK
  • ZALETY:
  • + Działa jak narazie
  • WADY:
  • - AI Suite cały czas pinguje ASUS na Taiwanie. Firewall dopiero dal rade bo mamy o tym nie wiedziec
Posiadam ten produkt Od kilku dni

Pytania i odpowiedzi (4)

Witam. Czy płyta Asus SABERTOOTH 990FX R2.0 obsłuży procesor AMD FX-9590 4.7GHz?
Nie będzie problemów w pracy?

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Jeżeli chcesz wysłać sprzęt do serwisu, skorzystaj ze strony http://asus-serwis.pl/
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (53)

Pytania i odpowiedzi (4)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Xerox toner 106R02222 / CE323A (magenta) , LogiLink Patchcord, Cat.6A, S/FTP, PIMF, 3m, czerwony (CQ3064S), HP Moduł zbierania atramentu HP Officejet Enterprise (B5L09A), Pilot MARKER DO CD/DVD CZARNY OPAKOWANIE 10 SZT (PISC EFCDB), Green Cell do laptopów Toshiba Qosmio F60, F750, F755 (TS34), Herbert Richter Lusterko martwego pola - 10410001, Sony RM-SCU37B (A1544869A), Schneider Pióro kulkowe One Business 06 (183001), Canon oryginalny bęben C-EXV30/31, black, 2780B002, Interdruk Kołozeszyt A4/100 kartek kratka/linia, Herma A4 (19162), Nintendo New 2DS XL (2209266), Case Logic Era na laptop 15,6” (EERAA116_OBSIDIAN), 2x3 GĄBKA MAGNETYCZNA 2X3 , TelForceOne Nakładka Ultra Slim 0,5 mm do Huawei Y7 Prime 2018 transparentna, NoName Pakuś Worki Z Uszami 60l A10 5604, Atlantic Pasek do zegarka 24 mm Atlantic L397.01.24G, Terahard Claws of Furry Steam CD Key, NoName Zegar-Prom. uniwersalny (18040)