Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (Z97 PRO4)

Socket 1150 Intel Z97 DDR3 ATX
ID produktu: 640933
Zobacz produkty podobne
(114)
Zapytaj społeczności 7 pytań
 • Chipset płyty: Intel Z97
 • Gniazdo procesora: Socket 1150
 • Liczba slotów pamięci: 4
 • Standard płyty: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (114)
Pytania i odpowiedzi (7)
Gwarancje i usługi
Raty

ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań

Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.

Wysoka przepustowość dzięki pamięci DDR3

Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR3. Pamięć RAM DDR3 jest wciąż stosowana w starszych komputerach, zapewnia wyższą przepustowość niż pamięć DDR2.

4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników

Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.

Sprawdzone rozwiązanie audio

Wysoką jakość dźwięku i świetną współpracę z dobrej klasy słuchawkami lub głośnikami zapewni zintegrowany chipset dźwiękowy Realtek ALC 892. Wybierając takie rozwiązanie, można zrezygnować z zakupu osobnej karty dźwiękowej. To jeden z popularniejszych i częściej stosowanych chipsetów dźwiękowych na płytach głównych.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16

Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Obsługa zintegrowanej grafiki

Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.

Standard USB 3.2 Gen 1

USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0

Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID

Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000

Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.

 

 
 
 
Premium Alloy Choke

Nowa generacja dławików efektywnie zwiększa o 90% prąd nasycenia i jest zaprojektowana jako odporna na magnetyzm i ciepło, co czyni płytę główną wydajniejszą, stabilniejszą i niezawodną.
MOSFETy NexFET w rejonach pamięci używają specjalnej technologii do ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi i oferują 7,5 raza lepszą ochronę w porównaniu do tradycyjnych MOSFETów.
*Tryb ludzkiego ciała.
 
NexFET MOSFET dla zasilania pamięci

MOSFET NexFET nowej generacji odpowiadają za zasilanie slotów DRAM i robią to w sposób o wiele efektywniejszy. Układy NexFET cechują się obniżoną rezystancją RDS(on) 2,9 mΩ, co skutkuje wyższą efektywnością zasilania i niższymi temperaturami.
 
12K Platinum Caps

Doskonałe platynowe kondensatory 12K o żywotności minimum 12000 godzin. W porównaniu do kondensatorów, które znaleźć można na innych płytach głównych najwyższej klasy, cechujących się żywotnością na poziomie około 10000 godzin, kondensatory Platinum Caps mają o 20% dłuższą żywotność i zapewniają większą stabilność i niezawodność. * Testowane według przemysłowych standardów: temperatura otoczenia 105 st. Celsjusza.
 
Szafirowo-Czarne PCB

ASRock nie bagatelizuje żadnych detali, nawet tych najmniejszych. Nowe czarne PCB symbolizuje najwyższą jakość produktu i zapewnia lepsze walory estetyczne.
 
 
 

M.2 Socket (PCIe Gen2 x2/SATA)

Złącze M.2 jest nowym interfejsem, który pozwala na podłączenie dysków SSD lub innych urządzeń Next Generation Form Factor (NGFF). ASRock wspiera moduły M.2 SATA3 6Gb/s oraz moduły M.2 PCI Express Gen2 x2 10 Gb/s, co daje 2 razy większą prędkość w porównaniu z rozwiązaniami M.2 Gen2 x1, które ograniczone są do 5Gb/s. 
 
 
 
Kondensatory audio Nichicon Fine Gold

ASRock wykorzystał kondensatory audio z serii Nichicon Fine Gold, których oczekiwał każdy audiofil! W porównaniu z tradycyjnymi kondensatorami, prąd upływu w przypadku kondensatorów Nichicon wynosi zaledwie 10uA. To kluczowa sprawa przy eliminacji poziomu szumów i dawaniu satysfakcji nawet najbardziej wybrednym audiofilom.
 
 
Orbweb ME
Your Personal Cloud, Easy and Always Connects

Technologia ASRock Cloud pozwala twoim urządzeniom mobilnym na bezproblemowe połączenie się z twoim PC! Oferujemy roczną subskrypcję programu Orbweb.ME Professional, prywatnej chmury, której koszt to 49,99$ rocznie. Pozwala ona tobie na korzystanie z plików, muzyki i nagrań wideo zdalnie, kiedy tylko zechcesz. Dodatkowo dostępny jest miesięczny upgrade do wersji Orbweb.ME Ultimate z funkcją zdalnego pulpitu. [How to install promotion code]
 
Personal Cloud for Everyone

Cloud service should be simple and personal. Don't take time to upload the files to the public cloud again. Stop spending money on setting up another NAS device you don't know. Orbweb ME's file browser is your solution to zero adaption, managing your folders and files in the cloud. Accessing and exchanging files instantly among all of your PC and storages. All your folders and files are sitting just where you know they are.

 
Media Library and Streaming

Orbweb Personal's media library takes care of your media content. Organize all your photos, videos and music across your PCs and online storages. Diverse, intuitive and smart sorting help finding desired movies in few clicks. Progressive streaming lets you enjoy your music collection almost no download time. Web browser based and mobile app portal keep you connected in any device any time.

 
Remote Desktop Anywhere

Laying in the bedroom or sitting in the office, tablet in your hands just becomes smarter. Pick up any work sheet left in office or start any application from you home PC. Orbweb ME's remote desktop not only mobilized your PC but also empower your tablet. No matter the device, No matter the location, Orbweb ME always keeps your PC by you. 
* Remote Desktop comes with the Ultimate package which is only free for the first month.


 
Wake On WAN

The latest technology that WOWs you with the ability to wake up your PC remotely over the internet. Turn your PC on/off only when you need to. Keep your PC healthy and save energy at the same time.
* Apply on certain motherboards with wake on wan support
 
* Orbweb ME is provided by Kloudian Systems Inc. Restriction may apply and the offer is subject to change, termination or discontinuation by Kloudian Systems Inc. without prior notice.
Usługa Orbweb ME jest dostarczana przez zewnętrzne podmioty. Mogą pojawić się ograniczenia oraz oferta może ulec zmianie, odwołaniu bądź zawieszeniu przez firmę bez uprzedniego powiadomienia. Proszę odwiedzić stronę internetową w celu uzyskania dalszych informacji :http://www.asrock.com/feature/cloud/index.html
 
 
ASRock APP Shop

ASRock APP Shop został zaprojektowany dla twojej wygody. Dostarczamy różne aplikacje i oprogramowanie do pobrania. Możesz z łatwością optymalizować swój system i utrzymywać aktualność swojej płyty głównej dzięki sklepowi ASRock APP Shop.
 
 
Digi Power

Większa precyzja, wyższa wydajność W przeciwieństwie do tradycyjnych płyt głównych wykorzystujących analogowe systemy zasilania, nasza konstrukcja wykorzystuje cyfrowy PWM (Modulacja szerokości impulsów), dzięki czemu dostarcza do procesora napięcie w sposób bardziej efektywny, z o wiele niższą amplitudą wahań. Pozwoliło to na zdecydowane zwiększenie stabilności i wydłużenie żywotności płyty głównej.
 
 

Złącze SATA Express

Ta płyta główna oferuje najnowsze złącze SATA Express dla entuzjastów, aby zapewnić najwyższą możliwą wydajność. Interfejs SATA Express* pozwala na transfer danych z prędkością PCIe Gen2 x2 (10Gb/s). * Wsparcie zostanie ogłoszone.
 
 
Intel® LAN

Intel® LAN zapewnia wysoką przepustowość łącza, niższe obciążenie procesora, zwiększoną wydajność by móc cieszyć się internetem bez ograniczeń!
 
 
Trzy monitory

Grafika, grafika i jeszcze więcej grafiki! Chcieliście więcej przestrzeni roboczej, zatem ta płyta wspiera funkcję Triple Monitor. Możecie teraz używać do trzech urządzeń wyświetlających obraz i korzystać z nich jednocześnie bez instalowania dodatkowej karty graficznej.
 
 
PCB z włókna szklanego o wysokiej gęstości

Od zawsze wiadomo, że jednym z największych zabójców elektroniki jest wilgoć. Nawet jeśli płyta jest pozornie sucha, w powietrzu może znajdować się wilgoć, która po cichu i powoli zabija twoją płytę główną. Na szczęście ASRock opracował nowe PCB z włókna szklanego o wysokiej gęstości, które redukuje przerwy pomiędzy PCB, aby chronić płytę główną przez spięciami spowodowanymi wilgocią.

 
 
A-Tuning

A-Tuning to wielofunkcyjne oprogramowanie ASRocka z nowym interfejsem, większą ilością nowych funkcji oraz zwiększoną użytecznością. Zawiera ono aplikacje XFast RAM, System Browser, Live Update, Tech Service i wiele innych!
 
 
USB Key

W świecie gdzie czas to pieniądz, nie powinniśmy tracić cennego czasu na codzienne wpisywanie loginów i haseł przy włączaniu systemu. Dlaczego w ogóle powinniśmy zapamiętywać te długie hasła? Nikt nie ma na to czasu! Wystarczy podłączyć USB Key a twój komputer zaloguje się do Windows® automatycznie!
 
 
ASRock App Charger

Ładuj szybko i kiedy tylko chcesz! Zaangażowanie firmy Apple w branżę IT i ulepszanie ich urządzeń iPhone/iPod/iPad sprawiło, że zostały one uznane za hity ostatnich lat. Warto wiedzieć, że wiele urządzeń może być ładowanych bezpośrednio z portu USB komputera, kiedy ten jest włączony. Fani Apple wiedzą, że naładowanie do pełna ich urządzeń zajmuje czasem nawet 3 godziny lub więcej!
 
 
Jeżeli przeglądarka internetowa Internet Explorer pracuje wolno bez wyraźnej przyczyny, wynika to zazwyczaj ze złego zarządzania ruchem w sieci. ASRock implementuje w swoich płytach głównych narzędzie do jego poprawy. Technologia XFast LAN skutecznie kontroluje aplikacje wymagające dostępu do Internetu, kreując miłe i wydajne środowisko pracy. Narzędzie to pozwala użytkownikowi cieszyć się większym transferem danych, usprawnioną wielowątkowością i innymi – wszystko to bez absorbowania Twojej uwagi.
 
 
XFast RAM creerà un disco virtuale dalla memoria del sistema per aumentare le prestazioni. Per Photoshop, può anche funzionare 5 volte più veloce di prima.
 
 
Restart to UEFI

Technologia Fast Boot działa na tyle szybko, że uruchomienie UEFI podczas POST jest niemożliwe. Z tego też powodu ASRock stworzył technologię Restart to UEFI, która pozwala na uruchomienie UEFI automatycznie przy uruchamianiu się komputera. Funkcja została stworzona dla tych, którzy stale muszą uruchamiać UEFI.
 
 
ASRock OMG (Online Management Guard)

Ogranicz i kontroluj czas spędzany przez twoje dzieci w internecie. ASRock OMG (Online Management Guard) pozwala ograniczyć dostęp do sieci w określonych godzinach. Administrator może ustawiać początkowe i końcowe godziny dostępu do internetu przez innych użytkowników.
 
 
UEFI Tech Service

Skontaktuj się z pomocą techniczną ASRocka wysyłając prośbę o pomoc z poziomu UEFI, jeśli tylko doświadczysz problemu ze swoim komputerem osobistym. Użytkownicy mogą wybrać rodzaj problemu, z którym się spotkali, opisać go szczegółowo, a następnie opcjonalnie dodać obraz lub plik log dla naszego zespołu wsparcia technicznego.
 
 
Funkcja osuszania

Wilgoć potrafi zniszczyć większość elektroniki, dlatego lepiej pozostawiać swój komputer suchym. Teraz użytkownicy mogą ustrzec się przed uszkodzeniami płyty głównej z powodu wilgoci uruchamiając Dehumidifier. Kiedy jest aktywny, komputer automatycznie zacznie osuszać sprzęt po wejściu w stan S4/S5.
 
 
 
 
Łatwa instalacja sterowników

Dla tych, którzy nie posiadają napędu optycznego by móc zainstalować sterowniki z płyty CD, stworzyliśmy narzędzie Easy Driver Installer, które pozwala z poziomu UEFI zainstalować na dysku USB sterownik dla LAN, a następnie pobrać i zainstalować inne potrzebne sterowniki bezpośrednio przez internet. Nie potrzeba już w ogóle płyty CD ani napędu optycznego!
 
 
Niniejsza płyta główna obsługuje HDMI™ (High-Definition Multimedia Interface), który jest standardem umożliwiającym przesyłanie nieskompresowanych danych wideo przy jednoczesnym dostarczaniu wielokanałowego dźwięku za pomocą jednego kabla. Dane wideo i audio przekazywane przez interfejs HDMI™ są cyfrowe bez konwersji na sygnał analogowy, dlatego dostarcza on najlepszą jakość zdjęć i najbardziej realistyczne dźwięki.
Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Chipset płyty Intel Z97
 • Gniazdo procesora Socket 1150
 • Liczba slotów pamięci 4
 • Standard płyty ATX
Produkt
Producent ASRock
Kod producenta Z97 PRO4
EAN 4717677323528
Fizyczne
Standard płyty ATX
Techniczne
Chipset płyty Intel Z97
Gniazdo procesora Socket 1150
Pamięć
Standard pamięci DDR3
Liczba slotów pamięci 4
Częstotliwości pracy pamięci 1066 MHz, 1333 MHz, 1600 MHz, 1866 MHz, 2133 MHz, 2400 MHz, 2800 MHz, 2933 MHz, 3100 MHz
Maksymalna ilość pamięci 32 GB
Architektura wielokanałowa Dual-Channel
Dźwięk
Chipset dźwiękowy Realtek ALC 892
Kanały audio 7.1
Komunikacja
Zintegrowana karta sieciowa 10/100/1000
Chipset karty sieciowej Intel I218-V
Złącza
Gniazda rozszerzeń PCI (2 szt.), PCI Express x1 (2 szt.), PCI Express x16 (1 szt.)
Złącza napędów SATA 3 x6
Złącza wewnętrzne USB 2.0 x2, USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x1, Złącze ATX 24-pin 12V x1, Złącze ATX 8-pin 12V x1, Złącze audio panelu przedniego (AAFP) x1, Złącze CPU FAN x2, Złącze Power LED x1, Złącze SYS FAN x2, Złącze szeregowe (COM) x1, Złącze TPM x1
Panel tylny D-Sub (VGA) x1, DVI-D x1, HDMI x1, PS/2 (klawiatura/mysz) x1, RJ-45 x1, S/PDIF Optyczne x1, USB 2.0 x4, USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x4, Złącze audio x5
5/5
(114)
100% osób poleca
ten produkt
5
79%
4
20%
3
1%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Dobra płyta pod i7 za rewelacyjną cenę (jak na chipset z97). Ma fajne ficzery, których próżno szukać w płytach "deluxe" starszej generacji (aktualizacja biosu przez internet bez systemu operacyjnego!).

Nie wiem, jak bardzo nowa jest ta płyta, ale cierpi na choroby wieku dziecięcego - brak zintegrowanych sterowników w systemach operacyjnych (niestety - LAN również). W Windowsie od biedy wystarczy włożyć płytkę, ale pod linuxem (najnowsze opensuse) trzeba je sobie samemu znaleźć i skompilować.

Niestety zauważyłem regresję względem mojej starej płyty - brak złącza pośredniego do podpinania kabelków z obudowy (pc speaker, power, reset, diody) - wtykało się je w taką małą kostkę i tamtą w całości do płyty. Bardzo ułatwia montaż, a kosztuje grosze. Nie zaszkodziła by również naklejka z "mapą" płyty głównej do naklejenia na wnętrze obudowy.
 • ZALETY:
 • + chipset z97 za cenę h97
 • + aktualizacja przez internet
 • + szybkie bootowanie
 • + port thunderbolt (applowski)
 • WADY:
 • - sterowniki (patrz opis)
 • - brak ułatwień montażu
 • - brak złącza firewire
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Czy zdarzylo sie komus ze po wylaczeniu kompa diody na klawiaturze zostaja podswietlone? w sensie Num Lock, Caps Lock?
Mam klawiature Asus Strix Tactic i diody od Programy NKRO i Num Lock zostaja podswietlone.

Z gory Dzieki
Miałem podobny przypadek ale a pewną myszką po wyłączeniu komputera owa mysz świeciła sobie w najlepsze ponieważ nie mogłem sobie z tym problemem poradzić wymieniłem na mysz bez podswietlenia i w ten sposób problem został rozwiązany..........ale faktycznie cos musi byc ze sterownikami bo taki fakt miał miejsce
Opinia potwierdzona zakupem
Porządna płyta.
 • ZALETY:
 • + Oszczędna
 • + Zintegrowana karta dźwiękowa mnie bardzo zaskoczyła, zrezygnowałem z kupna zewnętrznej
 • + Mnóstwo ustawień w Biosie
 • + Przy trybie Ultra Fast Boot, cały zestaw wstaje w 10 sekund przy starym i leciwym HDD.
 • + M2 Socket i Intel ThunderBolt
 • + Daje radę przy OC
 • + CrossFire support (jeśli ktoś myśli o rozbudowie to proponuję zakup karty graficznej spod kryptonimu AMD)
 • + Zdecydowanie bardziej opłaca się dopłacić do niej niż do Gigabyte Z97 (to była moja bolączka)
 • + Bardzo wytrzymałe kondensatory
 • + Jeśli ktoś ma dysk SSD to z pewnością odczuje moc przy Intel Rapid Start :-)
 • + Bez problemu można połączyć 3 monitory.
 • WADY:
 • - Po tygodniu intensywnych testów brak. Mam nadzieję, że będzie służyć bardzo długo!
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra płyta główna. Posiada wszystkie potrzebne złącza, a nawet SATA Express i M.2 co jest rzadko spotykane w tym przedziale cenowym. Posiada rozbudowany układ zasilania, co jest pożądane przy podkręcaniu procesora.
 • ZALETY:
 • + rozbudowany układ zasilania procesora
 • + radiator na tranzystorach zasilających procesor
 • + port SATA Express
 • + rozsądny zestaw wyjść monitorowych
 • + port PS/2
 • + zadowalające możliwości podkręcania procesora (choć tranzystory pracują w bardzo wysokiej temperaturze)
 • + dobry układ audio
 • WADY:
 • - niedopracowane rozplanowanie laminatu
 • - jedna kość UEFI
 • - UEFI niedostosowane do mniej zaawansowanych użytkowników
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra płyta. Polecam w tym przedziale cenowym, z pełnym przekonaniem kupiłbym ją po raz drugi. Na co warto zwrócić uwagę (mówię na swoim przykładzie) - płyta jest wyposażona w port M.2 służący do podłączenia dysku SSD. Dysk ten jednak różni się obudową gdy chcemy go podłączyć do M.2 lub do SATA. Przy zakupie SSD pod M.2 warto wybrać dysk gotowy do podłączenia do M.2.
 • ZALETY:
 • + czego nie wymieniłem w minusach jest plusem
 • WADY:
 • - ciężko przykręcić w pełni płytę do obudowy, ponieważ klips od pamięci RAM zasłania gwint śrubki (górny prawy róg)
 • - dwa kable SATA (nie wiem czy to standard, jednak mało)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta jak najbardziej w porządku. Chodzi u mnie z 4790K bardzo ładnie.
 • ZALETY:
 • + Dobre UEFI
 • + Wygodna aplikacja XFast RAM i A-tuning
 • + Regularnie aktualizowane UEFI
 • + Aplikacja sama ściąga nowe sterowniki
 • + 6 portów SATA
 • + hot-swap SATA u mnie bardzo przydatny
 • + Daje się płynnie podkręcać procesor w działającym systemie.
 • + Chłodzenie elementów całkiem sprawnie zrealizowane
 • + Wygodna do instalacji
 • WADY:
 • -mogła by mieć więcej wtyków zasilających wentylatory
 • -kłopoty z USB3.0 na przednim panelu (dyski same się rozłączają)
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Mam tą płytę od kilku lat. Używam z i7-4790K. Maszyna pracuje dość ciężko (kolorkorekcja, rendery, paczki DCP, ogólnie - provideo). Nigdy na nią nie mogłem narzekać. Działa stabilnie i pewnie.

Ma pewne możliwości rozbudowy (4 sloty DDR3, 6xSATA). Od dwóch lat nie widziałem aktualizacji UEFI/BIOSu, ale nie widziałem też takiej potrzeby.

Cenowo wydawała się być wtedy najrozsądniejszym wyborem. Polecam ją wszystkim serdecznie.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Fajna płyta w tym przedziale cenowym do procesora z możliwością OC. Montaż nie jest najprzyjemniejszy przez ułożenie wejścia zasilania i usb oraz wyginający się laminat więc trzeba uważać.
 • ZALETY:
 • + Fajny wygląd
 • + Z97 w dobrej cenie
 • + Dobre napięcia
 • WADY:
 • - Złącze zasilania bardzo ciężko wpiąć/wypiąć
 • - Złącze usb z obudowy jest bardzo blisko karty graficznej
 • - Nie boxowy cooler blokuje dostęp ram, czyli klasycznie
 • - Nie ma dual-bios
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra płyta w swoim zakresie cenowym. Bez problemu radzi sobie z procesorami typu i7-4790 nawet w wersji k z podkręcaniem. Obsługuje AMD Crossfire natomiast zabrakło funduszy na licencję dla Nvidia SLI. Posiada port S/PDIF i to właśnie nim wygrywa ze swoim konkurentem od Gigabyte.
 • ZALETY:
 • + Dobra cena
 • + Port S/PDIF
 • + Ładny wygląd
 • + Nie najgorszy chip dźwięku
 • WADY:
 • - Słabo wyskalowane EFI
 • - Dosyć zaawansowane EFI
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta sprawuje się wyśmienicie. Stabilna praca, wszystko dobrze rozmieszczone, ale brak mi kilku rzeczy.
 • WADY:
 • - Za mało konektorów do podłączenia dodatkowych wentylatorów. Jest dwa, a mogłoby być 3.
 • - Konektor CPU_FAN2 mógłby być 4pinowy nie 3pinowy.
 • - Mało przewodów do podłączenia dysków SATA (producent dodaje tylko 2).
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
co kolega za bzdury wypisuje ? Plyta ma lacznie 5 wejsc 3/4 PIN na wentylatory :)
No co ty Poważnie?
A podłącz 5 wentylatorów z obudowy. 2 złącza dla proca się nie liczą w tym przypadku.
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta główna... czyli cała siatka połączeń bez której nie ma komputera. Jak dla mnie bardzo dobry wybór. Działa stabilnie, wystarczająca ilość złącz, wyjść i wejść. Dobrym rozwiązaniem jest szybki start komputera. Mój z windowsem 8 startuje w 8 sek. do logowania. Idealne rozwiązanie a dysk mam HDD nie SSD.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
No to nieźle . Zobaczymy jak tak płyta główna będzie u mnie startowała z SSD ;)
Opinia potwierdzona zakupem
Najlepsza płyta pod chipset Z97 w tej cenie. Świetna jakość audio, możliwości OC, nie najgorzej schłodzona, czarny laminat. Chciałbym, aby było trochę więcej w pudełku kabli itd., ale w tej cenie i tak jestem zadowolony.
 • ZALETY:
 • + możliwości OC
 • + radiatory
 • + audio w tej cenie
 • + czarny laminat :)
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobra płyta, zauważalnie lepsza niż tańsze modele. Ma wszystko czego trzeba i jest dobrej jakości.
 • ZALETY:
 • + 8 gniazd USB (4x2.0 + 4x3.0)
 • + chipset z97
 • + dużo ustawień w biosie
 • + twardy laminat
 • + skutecznie obsługuje pamięci szybsze niż 1600mhz
 • WADY:
 • - średnie umiejscowienie różnych elementów na płycie
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Już chciałem kupować starszą na Z87, gdy w porę zauważyłem premierę nowej wersji :
 • ZALETY:
 • + ładne, proste i funkcjonalne UEFI
 • + duża ilość i różnorodność złącz z tyłu obudowy
 • + dobry układ dźwiękowy
 • + radzi sobie dobrze z podkręcaniem
 • WADY:
 • - podłączanie SATA pod kartą graficzną jest niewygodne
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Dobra płyta w rozsądnej cenie, przyjazne UEFI umożliwia sprawny proces podkręcania. Założony na procesor cooler Thermalright HR-02 blokuje jeden slot na kość RAM.
 • ZALETY:
 • + stosunek ceny do możliwości
 • + ładnie się prezentuje
 • + intuicyjne UEFI
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
ten cooler blokuje jeden slot RAM ale jak dokładniej? Nie da się wyjąć kości RAM gdy cooler jest zamontowany czy ogólnie kość się nie mieści? Chcę zakupić pamięć G.skill TridentX do tej płyty i tym coolerem ale nie wiem czy bedzie wszystko pasowało.
Witam
Ja podciąłem troszeczkę bok obudowy wiatraczka i spoko wchodzi pamięć. Ale fakt jest taki że jak ma się duży radiator i do tego wentylek 12cm to jest niewielki problem ( a posiadam Thermalright HR-02 - Macho )
Opinia potwierdzona zakupem
świetnie wykonana, z dużymi możliwościami bardzo szybkiego podkręcenia procesorów serii K
 • ZALETY:
 • + stabilna, w miarę dobre audio, bogata ilość wyjść, świetnie rozłożone elementy na laminacie.
 • WADY:
 • - właściwie to brak. spełniła oczekiwania.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo stabilna płyta / idealna cena do jakości / slot M.2 -2.0 SSD pracuj jak burza i wyprzedza dyski SSD S-ATA / Solidne wykonie -Jestem bardzo Zadowolony
 • ZALETY:
 • + SSD m.2
 • + 6 -S-ATA
 • + Solidne wykonanie
 • WADY:
 • - Bark Wi-fi w standardzie .
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Mój faworyt. Cena trochę wysoka, ale nie zamienił bym na żadne MSI.
 • ZALETY:
 • + Świetne środowisko do OC
 • + Łatwe i intuicyjne UEFI
 • + Ładny wygląd
 • + Przejrzysta instrukcja po polsku
 • WADY:
 • - Brakło mi tu jednego kabelka SATA III :(
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Doskonała płyta. Spełniła moje oczekiwania. Działa doskonale.
 • ZALETY:
 • + Solidna konstrukcja, ładny wygląd.
 • WADY:
 • - Dwa kabelki na SATA to trochę za mało. Nic by się nie stało gdyby było jeszcze dodatkowe dwa.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Brak drugiego wejścia na myszkę/klawiaturę (starszych modeli). Przejrzysty BIOS .
 • ZALETY:
 • + Przejrzysty BIOS . Dobrze opisane wejścia .
 • WADY:
 • - Brak drugiego wejścia na myszkę/klawiaturę (starszych modeli).
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
jak dla mnie ma wszystko co potrzebne...
 • ZALETY:
 • + mnogość ustawień w UEFI - dla zaawansowanych.
 • WADY:
 • - płyta mniejsza od typowej ATX - trochę ciasno i może być brak dostępu do niektórych miejsc.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Masz pytania? 
U
18.05.2022
Witam!

Potrzebuję opinii osób znających się na pecetach, gamerów najlepiej, którzy znają się na hardwarze sprzed dekady i znają obecne nowości. Ja wypadłem z obiegu 15 lat temu ;)

Moja obecna konfiguracja PC:
- Płyta główna ASRock Z97 PRO4
- Procesor Intel 3.5GHz, 6 MB, BOX (ma niby opcję turbo na 3.9GHz, ale chyba nigdy nie korzystałem)
- Pamięć G.Skill RipjawsX, DDR3, 16 GB, 2400MHz, CL11 (dziś dostarczona, podpięta i śmiga)
- dysk SSD i HDD
- Karta graficzna XFX Radeon R9 280 Double Dissipation

Ogólnie do tej pory na gry w które gram ta konfiguracja wystarczała, aż do ostatniego czasu bo próbuję odpalić grę RUST (coś w stylu survival, crafting, online) i mimo świeżo zainstalowanego systemu i gry na SSD i nowej pamięci (wcześniej 8GB RAM) oraz mimo minimalnych ustawień graficznych gra mówiąc krótko, chwilę po uruchomieniu wywala do pulpitu.

Zdaje się że z tej konfiguracji najsłabsza jest karta graficzna (nawet mam info z software Radeon że karta ledwo spełnia minimalne wymgania dla tej gry, ale reszta sprzętu jest ok). Chciałbym dokonać ulepszenia peceta żeby ten RUST w końcu ruszył, przynajmniej na średnich ustawieniach grafiki.

Dlatego proszę o Wasze opinię. Czy opłaca się kupować lepszą kartę graficzną pasującą do mojej konfiguracji? Jeśli tak to jakie konkretnie polecacie?? Jeden mój kumpel mówił że ogólnie średnio jest sens upgradować pojedyncze podzespoły i tu padały różne argumenty. Jeśli jednak jest opcja na sensowną grafę najlepiej w okolicach 1 000zł to powiedzcie :)

Chyba że wg Was czas żeby kupić nowego peceta?

Z góry dzięki że przeczytaliście aż dotąd ;D i za Wasze cenne opinię!!
P
Pikuś
18.05.2022
zestaw jest już trochę leciwy lepiej było by zainwestować całkiem w nowy zestaw jak pchać się w kartę z dolnej półki bo z lepszą będzie się dusił ale to tylko moje zdanie
Zgłoś nadużycie
s
stark2991
18.05.2022
Za 1000 zł nie kupisz znacznie lepszej karty niż masz obecnie, Twój Radeon to poziom mniej więcej GTX-a 1050 Ti. Co do procka, to boost działa automatycznie, a jeśli masz 4590K jak wskazują podane przez Ciebie dane, to jeszcze jakieś mocniejsze karty może obsłużyć. Gra może się wywalać z różnych przyczyn, nie grałem w Rusta, ale obiło mi się o uszy, że nie jest dobrze zoptymalizowana.
Zgłoś nadużycie
R
Roank
18.05.2022
jeśli szczerze to pomyślałbym o złożeniu nowego komputera, uważam że kumpel ma rację
Zgłoś nadużycie
M
MateuszK
18.05.2022
Dzięki za odpowiedzi :)
@stark2991 - tak ten mój procek to 4590K. Ogólnie wiem że prędzej czy później nowy PC trzeba będzie kupić. Ale jeśli mam taki procesor to jest jeszcze sens żeby trochę mniej wydać niż nowy PC i kupić sensowną grafę do mojej konfiguracji? Wiadomo że takiej grafie daleko będzie do najnowszych, ale jeśli będzie powiedzmy 2x lepsza od obecnej?? Jeśli tak jakieś konkretne modele bym poprosił, bo nie wiem nawet czego szukać :)
Zgłoś nadużycie
M
Mariusz Wisniewski
19.05.2022
Zdecydowanie procek już nie wydala, na tym mobo wejdzie i7 4770k ta sama generacja tylko 8 wątkòw zamiast 4. GPU niestety w tym budżecie to tylko używki, bo nowe sa zdecydowanie dalej za drogie żeby się opłacało.
Zgłoś nadużycie
s
stark2991
19.05.2022
To zależy jaki ten nowy komputer będzie, i w co chcesz grać. Jest Radeon RX 6500 XT - karta zebrała kiepskie recenzje i jest kastratem, ale przez to jest też tania. Porównywalny wydajnościowo GTX 1650 Super jest trudno dostępny i droższy. Te karty będą około dwukrotnie szybsze od Twojej obecnej karty i powinny być przez większość czasu w pełni wykorzystywane z Twoim CPU.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(114)
Pytania i odpowiedzi
(7)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 13:29
Cześć!
Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (Z97 PRO4) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.