Płyty główne

Płyta główna ASRock 970 PRO3 R2.0

Socket AM3+ AMD SB950 AMD 970 DDR3 ATX
ID produktu: 572933
Zobacz produkty podobne
(51)
Zapytaj społeczności 19 pytań
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

  • Chipset płyty: AMD 970, AMD SB950
  • Gniazdo procesora: Socket AM3+
  • Ilość slotów pamięci: 4
  • Standard pamięci: DDR3
  • Standard płyty: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (51)
Inspiracje (1)
Pytania i odpowiedzi (19)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań

Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak również domowych i dla graczy.

Sprawdzone rozwiązanie audio

Wysoką jakość dźwięku i świetną współpracę z dobrej klasy słuchawkami lub głośnikami zapewni zintegrowany chipset dźwiękowy Realtek ALC 892, który znajduje się na tej płycie głównej. Wybierając takie rozwiązanie, można zrezygnować z zakupu osobnej karty dźwiękowej, co pozwala na sporą oszczędność czasu i pieniędzy. To jeden z popularniejszych i częściej stosowanych chipsetów dźwiękowych na płytach głównych.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16

Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000

Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego 1 Gbit/s. Taką przepustowość oferują np. sieci osiedlowe. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci, ale maksymalnie będzie to właśnie 1 Gbit/s, gdyż jest to górna granica w przypadku tej karty sieciowej.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID

Płytę główną wyposażono w kontroler Raid, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy Raid. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Obsługa Multi-GPU

Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego urządzenia.


X-Boost

ASRock jest X-Boost Technology to inteligentna funkcja automatycznego overclockingu, zaprojektowana tak, aby w prosty sposób odblokować ukryte rdzenie swojego procesorów. Wystarczy nacisnąć "X" przy włączaniu komputera, a X-Boost automatycznie przetaktuje najważniejsze komponenty, aby uzyskać do 116% wzrost wydajności! Z inteligentną technologią X-Boost, podkręcania procesora lub odblokowanie rdzeni procesora może ograniczyć się do wciśnięcia tylko jednego przycisku.
* Funkcjonalność "Unlock CPU Cores " zależy od konkretnego procesora.

 
 
4 USB 3.0 (2 na front, 2 z tyłu)

Bogate opcje magazynowania danych! Ta płyta główna oferuje 4 portów USB 3.0 (2 dla przedniego panelu, 2 wyprowadzonych na tył obudowy), aby ułatwić stworzenie prawdziwego środowiska komputerowego.
 
 
PCB z włókna szklanego o wysokiej gęstości

Od zawsze wiadomo, że jednym z największych zabójców elektroniki jest wilgoć. Nawet jeśli płyta jest pozornie sucha, w powietrzu może znajdować się wilgoć, która po cichu i powoli zabija twoją płytę główną. Na szczęście ASRock opracował nowe PCB z włókna szklanego o wysokiej gęstości, które redukuje przerwy pomiędzy PCB, aby chronić płytę główną przez spięciami spowodowanymi wilgocią.

 
 
Technologia XFast 555 : XFast RAM / XFast LAN / XFast USB
 
Pełna optymalizacja wykorzystania pamięci
Szybszy dostęp do Internetu
Wzrost prędkości transferu poprzez interfejs USB
5x szybszy start oprogramowania Photoshop
Funkcja XFast RAM utworzy wirtualny dysk z niewykorzystanej pamięci, co w przypadku oprogramowania Photoshop pozwala na jego uruchomienie 5x szybciej, niż wcześniej.
Niższe opóźnienia w grach
Funkcja XFast LAN pozwala na zmniejszenie opóźnień w transmisji danych oraz ustawienie priorytetu gry na wyższy.
Opóźnienia podczas gry World of Warcraft: Cataclysm
* mniej = lepiej
Porównanie wydajności USB
ATTO Disk Benchmark, odczyt 4K
Płyta główna ASRock
Inna płyta główna
 
 
 
*Przyrost prędkości transferu może się różnić w zależności od konfiguracji sprzętowej.
 
 
Fast Boot

Dzięki ekskluzywnej technologii Fast Boot, rozruch trwa mniej niż 1,5 sekundy*, aby zalogować się do systemu Windows® 8 z tzw. "cold boota". Nie musisz więcej czekać! Szybkie uruchamianie systemu może całkowicie zmienić twoje przyzwyczajenia i zachowania jako użytkownika.

*Czas rozruchu może się różnić zależnie od konfiguracji.
 
 
Restart to UEFI

Technologia ASRocka "Restart do UEFI" jest przeznaczona dla osób wymagających częstego dostępu do UEFI. Pozwala ona użytkownikom na łatwe wejście do SETUP-u UEFI automatycznie po włączeniu komputera.
 
 
Obsługa 8-rdzeniowych procesorów

Płyta główna została zaprojektowana z myślą o najwydajniejszych konstrukcjach, oferując tym samym najnowsze technologie i rozwiązania. Urządzenie obsługuje 8-rdzeniowe procesory od firmy AMD.
 
 
C.C.R. (Combo Retention Module)

Unikalny moduł montowania chłodzenia procesora zapewnia lepsze rozpraszanie ciepła. Technologia C.C.R. jest wstecznie kompatybilna z chłodzeniami przeznaczonymi na sockety AM3 / AM2+.
 
 
ASRock APP Shop

ASRock APP Shop został zaprojektowany dla twojej wygody. Dostarczamy różne aplikacje i oprogramowanie do pobrania. Możesz z łatwością optymalizować swój system i utrzymywać aktualność swojej płyty głównej dzięki sklepowi ASRock APP Shop.
 
 
ASRock APP Shop jest oprogramowaniem typu all-in-one, które w jednym zintegrowanym interfejsie dostarcza najbardziej praktyczne aplikacje i narzędzia – unikalne oprogramowanie ASRocka oraz inne najnowsze rozwiązania.
Orbweb ME :
Połącz się z ASRock Cloud skądkolwiek i kiedykolwiek
App Charger :
Szybkie ładowanie i Ładowanie kiedykolwiek
Google Chrome :
Lepsze przeglądanie z opcjami Google
XFast LAN :
Twój najmądrzejszy Menedżer Dostępu do internetu

 
 
Funkcja osuszania

Użytkownicy mogą zabezpieczyć płytę główną przed zawilgoceniem uaktywniając funkcję „Dehumidifier Function”. Gdy jest ona aktywna, komputer może automatycznie się włączyć by włączyć funkcję osuszania po wejściu w tryb S4/S5 (hibernacja/wyłączony).
 
 
ASRock OMG (Online Management Guard)

Łatwa w obsłudze, szybka i darmowa – technologia ASRock OMG pozwala na monitorowanie ruchu danych internetowych oraz wprowadzanie restrykcji. Administratorzy mogą zaprogramować określone godziny, w których można korzystać z zasobów Internetu. Standardowo, provider internetowy kontroluje treści zdalnie. Dzięki funkcji ASRock OMG administrator może w łatwy sposób zablokować w BIOS-ie godziny korzystania z Internetu, przykładowo swoim dzieciom przez rodziców.
 
 
Internet Flash

Funkcja ASRock Internet Flash wyszukuje dostępne aktualizacje UEFI na serwerach firmy ASRock. Komputer automatycznie wykryje, czy jest dostępna nowa wersja oprogramowania oraz je zaktualizuje bez konieczności uruchamiania systemu Windows®. Uwaga – komputer musi korzystać z serwera DHCP by funkcja mogła działać.
 
 
Rewolucyjny interfejs BIOS-u

UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) jest rewolucyjnym narzędziem BIOS-u, które oferuje przyjazne opcje modyfikacji oraz zaawansowany tryb przeglądania. W porównaniu do standardowego designu, technologia UEFI zapewni o wiele więcej funkcji. Najważniejsze z nich to:
1. Wizualny tryb przeglądania – UEFI zapewni graficzną, pełną kolorowych ikon reprezentację funkcji komputera, odsyłając do lamusa stare rozwiązanie. 
2. Odblokowanie myszy – Poza kontrolą klawiaturą, możesz bezproblemowo używać myszki do obsługi UEFI. 
3. Wsparcie bootowania z dysków twardych większych niż 2TB – UEFI przekracza granicę bootowalności z jednostek o pojemności wyższej niż 2TB. Teraz rozmiar nie będzie dla Ciebie ograniczeniem!*
*Wymagany system Windows® Vista-64bit lub Windows® 7-64bit.


Systemowa przeglądarka UEFI

Systemowa przeglądarka UEFI to użyteczne narzędzie zaimplementowane w graficznym interfejsie UEFI. W łatwy sposób pozwala ona wykryć urządzenia oraz konfiguracje sprzętową.
 
 
Przeglądarka Google Chrome i Toolbar

Chrome jest szybką, prostą i bezpieczną przeglądarką, stworzoną dla nowoczesnych sieci. Google Toolbar został zaprojektowany, aby pomóc Ci znaleźć szybko to, czego szukasz i odkrywać ciągle nowe rzeczy. Teraz ASRock ma zarówno Chrome jak i Google Toolbar w komplecie z naszymi płytami, dzięki czemu użytkownicy surfując w Internecie mogą korzystać z najlepszych rozwiązań.
 
 
Bezpłatny pakiet – oprogramowanie Cyberlink Media Espresso 6.5 Trial

Oprogramowanie CyberLink Media Espresso 6.5 Trial pozwala na sprzętowe wspomaganie konwersji wideo i jest zoptymalizowane pod kątem konwersji plików multimedialnych na urządzenia przenośne. Teraz w bardzo łatwy sposób przekonwertujesz materiały wideo, by korzystać z nich na iPhonie, iPadzie, konsoli PSP, Xboxie, Youtubie, Faceboku i innych. Kompiluj zdjęcia i muzykę i ciesz się niesamowitą jakością Twoich filmów wideo dzięki technologii TruTheater. Wypróbuj ją już dzisiaj!
 
Ograniczenia:
30-dniowy okres użytkowania
Limit 50 konwersji do formatu H.264

Specyfikacja

Szerokość [mm]
305
Głębokość [mm]
208
Standard płyty
Chipset płyty
AMD 970
AMD SB950
Gniazdo procesora
Socket AM3+
Rodzaje procesorów
AMD Athlon II X2
AMD Athlon II X3
AMD Athlon II X4
AMD Phenom II X2
AMD Phenom II X3
AMD Phenom II X4
AMD Phenom II X6
RAID 0
RAID 1
RAID 10
RAID 5
Standard pamięci
Ilość slotów pamięci
1066
1333
1600
1800
1866
2100
800
Maksymalna ilość pamięci [GB]
64
Chipset graficzny
Nie dotyczy
4-Way CrossFireX
CrossFireX
Chipset dźwiękowy
Kanały audio
7.1
Zastosowane technologie
Zintegrowana karta sieciowa
Chipset karty sieciowej
Realtek RTL8111E
Praca bezprzewodowa
Nie
Gniazda rozszerzeń
PCI (2 szt.)
PCI Express x1 (1 szt.)
Złącza napędów
SATA 3 x6
Złącza wewnętrzne
USB 2.0 x3
USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x1
Złącze ATX 24-pin 12V x1
Złącze ATX 8-pin 12V x1
Złącze audio panelu przedniego (AAFP) x1
Złącze CIR x1
Złącze CPU FAN x2
Złącze HDMI_S/PDIF x1
Złącze IR x1
Złącze Power LED x1
Złącze PSU FAN x1
Złącze SYS FAN x2
Złącze szeregowe (COM) x1
Panel tylny
PS/2 x2
RJ-45 x1
USB 2.0 x6
USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x2
Złącze audio x6
Producent
AMI UEFI
Załączone wyposażenie
Osłona I/O
Płyta z oprogramowaniem
Przewód SATA III x2

Opinie (51)

(51)
4.5/5
(51)
89% osób poleca
ten produkt
5
67%
4
22%
3
8%
2
2%
1
2%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Płyta z bardzo cienkim laminatem i mizerną sekcją zasilania bez radiatorów. Próby standardowego podkręcania przy pomocy wciśnięcia "X" podczas rozruchu kończą się brakiem możliwości wejścia do BIOSu. Pomaga dopiero reset za pomocą zworki na płycie głównej. No i brak polskiej instrukcji... wolne żarty.
  • WADY:
  • - cienki laminat
  • - słaba sekcja zasilania
  • - wejście do ustawień BIOSu jest sprawą wątpliwą
  • - brak instrukcji w języku polskim.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Sekcja zasilania nie jest słaba. Płyta jest dedykowana najbardziej prądożernym FX z serii 8 ( do 120W) Nie możesz wejśc do Biosu ??? Bez komentarza. Chyba że masz uszkodzony egzemplarz. Polskiej instrukcji obsługi nie ma 90% płyt na rynku
Potwierdzam! Słabość sekcji zasilania.
Wysadziła mi się w tej płycie sekcja zasilania,
dosłownie wybuchła i spłonęła jak petarda!
Chciałbym tę płytę wymienić na inny model na inną markę,
bo ta mogła wywołać pożar. Wciąż czekam na odp. morele w tej sprawie.

Inspiracje (1)

Pytania i odpowiedzi (19)

A czy ten ram zadziała ponieważ jak go wkładam to nie wyświetla obrazu
Samsung 8GB 1Rx4 PC3L-12800R M393B1G70QHO-YK0
Mogą występować problemy z pracą tej pamięci.
To pamięć serwerowa. Nie będzie działać w tej płycie nawet z procesorem z serii FX.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (51)

Pytania i odpowiedzi (19)

Inspiracje (1)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Cisco zewnętrzny zasilacz 5V/2A PA100-EU, SilverStone SST-PP07-MBB, NoName Jack 6,3 stereo metal (WTY0020), Inter-Tech IT-5905 (88881236), Pilot Długopis B2P Soda czarny p10 - PIBP-B2PS-M-BG-DS, VRX Racing Air Filter Complete - 85047 - VRX/85047, Himoto Front Shock Tower 1 szt. (HI/31003), Primera PRIMERA CD-R Inkjet Matt 50er Bulk - C-CDR80WPPWS-50SB, Toshiba MicroSDXC M303 64GB UHS-I U3 + adapter (THN-M303R0640E2), Osram Żarówka halohenowa 1000W R7S-15 STUDIO-LPS (4050300014104), Asarto Toner AS-LS4200N / SCX-D4200A (Black), Apacer HDD 2 TB Czarny (AP2TBAC532B-1), Curver wiadro Bingo 10L (21414945), Elmak Kabel USB - micro USB Quick Charge, 5A, 1m SAVIO CL-127-SAVIO CL-127