Monitory USB

(1101)
(1101)
Podstawowe złącza:
USB
AKTYWNE FILTRY

Towar dostępny na magazynie

Towar dostępny na magazynie dostawcy

Cena (zł):
Podstawowe złącza:USB
Producent poleca
iiyama G-Master GB2791QSU-B1 Gold Phoenix to monitor 27" WQHD Rapid IPS (320Hz) o czasie 0,6ms. Oferuje G-Sync, USB-C, Black Tuner oraz stopę z regulacją wysokości i Pivotem. Wyjątkowa płynność i 3 lata gwarancji D2D. Wybór wymagających graczy.

*Dla tej oferty producent wykupił opcję promowania, dlatego wyświetla się ona na początku listy. Dowiedz się więcej

Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 320 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: Rapid IPS
Pokaż więcej
969 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Producent poleca
ViewSonic XG2737 to monitor gamingowy 27" o ekstremalnym odświeżaniu 520 Hz i czasie reakcji 1 ms (MPRT). Matryca IPS FullHD zapewnia płynność obrazu bez rwania dzięki AMD FreeSync Premium i G-Sync. Posiada głośniki, funkcję Pivot i porty HDMI/DP.

*Dla tej oferty producent wykupił opcję promowania, dlatego wyświetla się ona na początku listy. Dowiedz się więcej

Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 520 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 498 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Producent poleca
ViewSonic VP2788-5K to profesjonalny monitor 27" o rozdzielczości 5120x2880 (5K). Matryca IPS z 99% pokryciem DCI-P3 i certyfikatem Pantone gwarantuje wierne barwy. Wyposażony w Thunderbolt 4, ładowanie USB-C, głośniki z subwooferem oraz funkcję Pivo

*Dla tej oferty producent wykupił opcję promowania, dlatego wyświetla się ona na początku listy. Dowiedz się więcej

Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 75 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 5120 x 2880 (5K/UHD+)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
4 575,43 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna C
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 100 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa C
Przekątna ekranu: 23.8"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
599 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 280 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 26.5"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: QD-OLED
Pokaż więcej
1 699 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 699 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 120 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
2 090,75 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 3840 x 2160 (UHD 4K)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 699 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 500 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 26.5"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: QD-OLED
Pokaż więcej
-7%
2 999 zł
2 799 zł
 
Multirabaty MSI
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 360 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 26.5"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: QD-OLED
Pokaż więcej
2 699 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 32"
Rozdzielczość: 6144 x 3456
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
7 499 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 165 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 23.8"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
656,86 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 180 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 34"
Rozdzielczość: 3440 x 1440 (UWQHD)
Typ matrycy: VA
Pokaż więcej
-6%
1 791,54 zł
1 688,65 zł
 
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 23.8"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: Rapid IPS
Pokaż więcej
549 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 645,60 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 34"
Rozdzielczość: 3440 x 1440 (UWQHD)
Typ matrycy: OLED
Pokaż więcej
3 892,99 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 39"
Rozdzielczość: 3440 x 1440 (UWQHD)
Typ matrycy: OLED
Pokaż więcej
4 665,02 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 165 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
2 468,14 zł
 
 
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 49"
Rozdzielczość: 5120 x 1440
Typ matrycy: OLED
Pokaż więcej
4 499 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 280 Hz
Format: 16:9
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: Brak danych
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 599 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 180 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 23.8"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
542,11 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 26.5"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: WOLED
Pokaż więcej
2 341,98 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: Rapid IPS
Pokaż więcej
-13%
569 zł
499 zł
 
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 1920 x 1080 (FullHD)
Typ matrycy: Rapid IPS
Pokaż więcej
649 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna G
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 360 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa G
Przekątna ekranu: 26.5"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: QD-OLED
Pokaż więcej
2 689,99 zł
Multirabaty MSI
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 49"
Rozdzielczość: 5120 x 1440
Typ matrycy: QD-OLED
Pokaż więcej
3 199 zł
Multirabaty MSI
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna E
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 200 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa E
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: Rapid IPS
Pokaż więcej
759 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 240 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 26.5"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: OLED
Pokaż więcej
2 474,33 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 280 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: WOLED
Pokaż więcej
2 269 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net
Klasa energetyczna
Karta informacyjna
Klasa energetyczna F
CECHY PRODUKTU
Częstotliwość odświeżania: 180 Hz
Nowa klasa energetyczna: Klasa F
Przekątna ekranu: 27"
Rozdzielczość: 2560 x 1440 (WQHD)
Typ matrycy: IPS
Pokaż więcej
1 333,91 zł
Sprzedaje i wysyła przedsiębiorca:
Morele.net

Poradniki zakupowe

Rozdzielczość ekranu – jaka jest różnica między HD, Full HD, a 4K?
Rozdzielczość ekranu – jaka jest różnica między HD, Full HD, a 4K?

Różnica między Full HD a 4K to przede wszystkim liczba pikseli – im więcej, tym ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz. Dowiedz się więcej!

Czas dostawy 01.04.2026
CZYTAJ DALEJ
Najlepszy monitor do 500 zł - ranking 2026 [TOP 10]
Najlepszy monitor do 500 zł - ranking 2026 [TOP 10]

Zastanawiasz się, jaki monitor do 500 zł warto wybrać – to zestawienie pomoże Ci w dokonaniu zakupu.

Czas dostawy 20.01.2026
CZYTAJ DALEJ
Ranking monitorów gamingowych 2026 - najlepsze monitory do gier [TOP 10]
Ranking monitorów gamingowych 2026 - najlepsze monitory do gier [TOP 10]

Zwiększ szansę na zwycięstwo! Ranking monitorów gamingowych wskaże Ci najlepsze opcje dla graczy.

Czas dostawy 23.02.2026
CZYTAJ DALEJ
Ranking monitorów 2026 [TOP 10]
Ranking monitorów 2026 [TOP 10]

Najlepszy monitor szukają najczęściej gracze, graficy i programiści. Sprawdź nasz ranking monitorów.

Czas dostawy 25.03.2026
CZYTAJ DALEJ

Powiązane kategorie

Monitor USB – rynkowy standard

Monitory USB to obecnie rynkowy standard. Pod tym pojęciem kryją się wszystkie monitory (stacjonarne i przenośne) wyposażone w jakikolwiek port USB: typu A, B lub C. Dzięki temu oferują coś więcej niż tylko obraz – umożliwiają szybkie ładowanie urządzeń, przesył danych, podłączenie peryferiów czy nawet zasilanie laptopa.

W praktyce oznacza to, że monitor może pełnić funkcję huba USB – wystarczy jedno połączenie kablem USB-C z komputerem, aby jednocześnie przesłać obraz i dźwięk, ładować laptop oraz korzystać z myszy, klawiatury czy pendrive'a podłączonych do monitora. Takie rozwiązania są szczególnie przydatne na biurku – eliminują nadmiar kabli i zwiększają wygodę codziennej pracy.

Monitor USB – rodzaje portów

Przed zakupem monitora sprawdź, jakie dokładnie porty USB oferuje dany model. Wyróżniamy tu kilka typów:

  • USB-A – klasyczne gniazda, do których podłączysz myszkę, klawiaturę, dysk zewnętrzny czy smartfona.
  • USB-B – mniej popularne, służące głównie jako port upstream (połączenie monitora z komputerem w celu uruchomienia huba USB).
  • USB-C – najbardziej zaawansowane i uniwersalne. Monitor USB-C umożliwia przesyłanie obrazu, dźwięku, danych, a także ładowanie laptopa (Power Delivery) jednym przewodem.

Pamiętaj, że nie każdy monitor z USB type-C oferuje te same funkcje. Przed zakupem sprawdź, czy dany model obsługuje DisplayPort Alt Mode (przesył obrazu) i jaką moc ładowania zapewnia (np. 65 W, 90 W, 100 W).

Monitory z USB jako stacja dokująca

Coraz więcej producentów wypuszcza monitory z funkcją stacji dokującej. Jeśli połączysz monitor z laptopem za pomocą kabla USB C, otrzymasz dostęp do:

  • internetu przez LAN (jeśli monitor posiada gniazdo RJ-45, internet będzie przesyłany do laptopa przez kabel USB typu C);
  • dodatkowych portów USB (akcesoria podłączone do portów w monitorze będą działać na laptopie);
  • przesyłu audio i wideo;
  • ładowania laptopa (pod warunkiem, że monitor dostarcza odpowiednią moc, a laptop posiada port USB-C kompatybilny z funkcją PD, czyli Power Delivery).

Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób pracujących w trybie "hot desk", mobilnych pracowników czy domowych biur. Monitor tego typu często zastępuje klasyczną stację dokującą, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i miejsca na biurku.

Monitor USB a inne złącza

Monitory USB nie ograniczają się wyłącznie do portów USB. W praktyce, większość modeli oferuje również tradycyjne złącza wideo:

  • Monitor HDMI – obecnie najbardziej uniwersalny wybór. Port HDMI zapewnia kompatybilność z większością komputerów i laptopów.
  • Monitor DisplayPort (DP) – często spotykany w jednostkach biznesowych i gamingowych. Obsługuje wysokie rozdzielczości i odświeżanie.
  • Monitor DVI – starszy standard, obecnie rzadziej spotykany.
  • Monitor Thunderbolt (USB-C Thunderbolt) – idealny do użytku z komputerami Mac i laptopami MacBook. Obsługuje zasilanie, szybki przesył danych i obrazu.

Dobry monitor USB powinien oferować co najmniej jedno z tych złączy. Wówczas zapewni kompatybilność z różnymi urządzeniami.

Kiedy warto kupić monitor z portami USB?

Monitor z portami USB sprawdzi się w wielu scenariuszach:

  • W pracy biurowej – ułatwia podłączenie akcesoriów i porządkuje przestrzeń roboczą.
  • Dla grafików i programistów – zmniejsza liczbę kabli i zwiększa ergonomię.
  • Na home office – pozwala w pełni korzystać z laptopa przy połączeniu jednym kablem.
  • W zastosowaniach mobilnych – umożliwia szybkie ładowanie sprzętu i łatwe przesyłanie danych.

Niektóre modele oferują też wbudowane ładowarki indukcyjne do smartfonów czy przełączniki KVM, co jeszcze bardziej rozszerza ich funkcjonalność.

Inne parametry monitorów USB

Obecność portów USB nie powinny być jedynym kryterium wyboru monitora – równie ważna jest specyfikacja techniczna samego wyświetlacza:

  • Rozdzielczość – najpopularniejsze to Full HD (1920×1080), QHD (2560×1440), a także 4K (3840×2160).
  • Typ matrycy – IPS zapewnia dobre kolory i kąty widzenia, TN oferuje niski czas reakcji, VA ma głębszą czerń, natomiast OLED charakteryzuje się perfekcyjną czernią, nieskończonym kontrastem i głębią barw.
  • Częstotliwość odświeżania – dla graczy rekomendowane są modele 120 Hz lub 144 Hz i więcej.
  • Regulacja jasności – dobry monitor powinien mieć co najmniej 250-300 nitów w typowych warunkach biurowych, a najlepiej więcej.
  • Ergonomia – regulacja 3 wysokości (góra/dół, przód/tył, lewo/prawo).
  • Technologie ochrony wzroku – np. flicker-free (eliminacja migotania), low blue light (redukcja światła niebieskiego).

Monitor USB to świetna inwestycja, ale tylko wtedy, gdy łączy funkcjonalność portów z solidnymi parametrami obrazu.

Popularni producenci monitorów USB

Jako że porty USB w monitorach stały się standardem, to urządzenia tego typu znajdziesz w ofercie praktycznie wszystkich producentów. Oto ci najbardziej popularni:

  • ASUS – oprócz klasycznych ekranów biurowych i gamingowych, oferuje mobilne monitory USB, które zmieszczą się w torbie z laptopem.
  • Dell – marka ceniona w środowisku biznesowym; oferuje wiele monitorów z USB-C, które pełnią także funkcję stacji dokującej.
  • iiyama – producent ceniony za niezawodne monitory do zastosowań biurowych i profesjonalnych, w tym do gamingu.
  • LG – posiada szeroką gamę monitorów z portami USB, w tym modele UltraFine z doskonałą reprodukcją kolorów, polecane dla grafików i fotografów.
  • Samsung – w ofercie marki znajdziesz nowoczesne monitory USB do pracy i rozrywki, często z zakrzywionym ekranem i wysoką rozdzielczością.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy każdy monitor z USB obsługuje obraz przez USB-C?

Nie. Aby monitor mógł wyświetlać obraz przez USB-C, musi obsługiwać tryb DisplayPort Alt Mode. Aby zweryfikować tę funkcjonalność, sprawdź specyfikację producenta.

Czy monitor z USB może ładować laptopa?

Tak, pod warunkiem że port USB-C monitora wspiera Power Delivery. Rekomendowana moc ładowania to minimum 65 W, a najlepiej 90-100 W – dla większych laptopów.

Czy monitor USB działa z komputerami stacjonarnymi?

Tak – wystarczy podłączyć komputer do monitora przez HDMI, DisplayPort lub inny port wideo. Kabel USB-B lub USB-C służy wtedy jako połączenie z hubem USB monitora.

Specjalista Morele |00:11
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości z Polski.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.