Ekspresy ciśnieniowe Clatronic (1)

Ekspresy ciśnieniowe Clatronic

(1)
Producenci:
Clatronic
AKTYWNE FILTRY
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Producenci:Clatronic
Ekspres ciśnieniowy Clatronic ES 3643

Ekspres ciśnieniowy Clatronic ES 3643

CECHY PRODUKTU
Ciśnienie: 15 bar
Moc: 850 W
Pojemność: 1.6 l
Rodzaj kawy: Mielona
Typ ekspresu: Kolbowy
Pokaż więcej
-7%
378,70 zł
354,45 zł
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

Darmowa dostawa.

Ciśnieniowy ekspres do kawy – jak go wybrać?

Smak świeżo zaparzonej kawy każdego pobudzi do życia. Żeby wydobyć go z ziaren, warto skorzystać z wysokiej jakości ekspresów ciśnieniowych, których w sklepie Morele.net nie brakuje. Przygotowywane są one przez najlepszych producentów, starających się sprostać oczekiwaniom różnych odbiorców. W katalogu znajdziesz kilkaset sprzętów zróżnicowanych pod wieloma względami. Wszystko to sprawia, że przed podjęciem ostatecznej decyzji warto określić swoje potrzeby i na tej podstawie przeanalizować najważniejsze parametry techniczne, mające wpływ na pracę urządzenia. Sprzęt należy dobrać przede wszystkim do rodzaju kawy. Pod tym względem oferowane sprzęty trzeba podzielić na dwie kategorie. W pierwszej znajdzie się ekspres na kawę ziarnistą (ekspres ciśnieniowy Philips często występuje w takich odmianach). Jest on wyposażany we wbudowany młynek, który mieli kawę tuż przed jej zaparzeniem. Pozwala to wydobyć jej prawdziwy smak i aromat. W drugiej kategorii obecny jest natomiast ekspres do kawy mielonej (np. ekspres ciśnieniowy Miele). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadal korzystać z kawy w ziarnach. Przed wsypaniem jej do ekspresu trzeba jednak użyć zewnętrznego młynka. W ofercie sklepu dostępne są również modele pozwalające na wykorzystanie kawy w saszetkach i ekspresy kapsułkowe. Bez względu na rodzaj kaw, każdy ekspres powinien zostać przeanalizowany pod kątem mocy, z jaką działa. Ma ona wpływ przede wszystkim na szybkość procesu zaparzania (jest to istotne podczas przygotowywania kilku napojów jednocześnie), a także na temperaturę, jaką sprzęt może wygenerować. Maszyny do kawy dostępne w sklepie Morele.net wyróżniają się mocą wynoszącą od 700 W do nawet ponad 2000 W. Oferowane ekspresy ciśnieniowe różnią się między sobą też pod względem poziomu ciśnienia, jakie są w stanie wygenerować. Zakupić możesz więc ekspresy niskociśnieniowe (parametr na poziomie poniżej 10 barów) i ekspresy wysokociśnieniowe. W ten sposób bez problemu dobierzesz sprzęt do swoich potrzeb oraz rodzaju kawy, jaką chcesz parzyć. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na wymiary sprzętu (mały ekspres sprawdzi się w mieszkaniu, w pokoju hotelowym i akademiku, natomiast duże ekspresy okażą się dobrym wyborem dla rodzin), a także na pojemność.

Ekspres do kawy – rodzaje

Urządzenia ciśnieniowe różnią się między sobą pod względem sposobu działania. Wymienić należy dwa główne rodzaje. Pierwszy z nich tworzą ekspresy ciśnieniowe kolbowe, zwane również półautomatycznymi. W ich przypadku wiele czynności związanych z parzeniem kawy należy wykonać ręcznie. Mowa tu między innymi o konieczności wyciągania specjalnego sita, by oczyścić go z fusów. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzą się w mieszkaniach, domach, a także w przestrzeniach biurowych. Drugą kategorię tworzą ekspresy ciśnieniowe automatyczne. Jak sama nazwa wskazuje, zaparzanie odbywa się bez udziału użytkownika. Sprzęt sam dobiera odpowiednią ilość wody i kawy, dostosowuje również wszystkie parametry pracy. W tej kategorii bardzo często znajduje się ekspres ciśnieniowy z młynkiem. Będą to więc to sprzętu do kawy ziarnistej, która jest mielona bezpośrednio przez parzeniem. Ekspresy automatyczne są bardzo wygodne w użyciu, pozwalają w łatwy sposób przygotować różne rodzaje kawy – espresso, latte i wiele innych. Pozostaje Ci tylko wybrać stosowny program i przycisnąć „start”. Reszta zrobi się sama.

Ekspresy do kawy – na jakie funkcje zwracać uwagę?

Zarówno ekspresy kolbowe, jak i modele automatyczne często obsługują wiele funkcji dodatkowych, dzięki którym ich obsługa staje się jeszcze wygodniejsza. Jedną z nich jest spienianie mleka, realizowane przez zintegrowany system, dyszę pary bądź z użyciem oddzielnego pojemnika na mleko. Tego typu ułatwień jest znacznie więcej, zwłaszcza w urządzeniach automatycznych. Najlepsze ekspresy do kawy obsługują między innymi regulację mocy kawy do własnych potrzeb. Dzięki temu z łatwością przyrządzisz kawę, która błyskawicznie pobudzi Cię do działania, a także delikatny napój, idealny na wieczorne spotkania ze znajomymi. Wszystko to odbywa się przy pomocy łatwego w obsłudze panelu sterowania. Do funkcji obsługiwanych przez ekspresy należy również regulacja ilości kawy, opcja serwowania wrzątku, podgrzewanie, system zapamiętujący preferencję użytkownika, statystyki, automatyczne włączanie urządzenia, podgrzewanie mleka oraz wgrane przepisy na kawę. Oferta składa się z urządzeń przygotowanych przez uznanych producentów. Ceniony jest między innymi ekspres ciśnieniowy DeLonghi, Siemens, Philips, Saeco, Miele, Krups, Sage, Beko, Adler, a także ekspres Zelmer. Pomocny w wyborze okaże się też nasz ranking ekspresów ciśnieniowych, zawierający urządzenia, które są najchętniej wybierane przez klientów sklepu.