Żelazko Lafe LAF02B

ID produktu: 651670
Zobacz produkty podobne
(31)
Zapytaj społeczności 1 pytanie
 • Automatyczne wyłączanie żelazka: Tak
 • Moc: 2200 W
 • Rodzaj stopy: Ceramiczna
 • Silne uderzenie pary: 80 g/min
 • Wytwarzanie pary: Brak danych
Opis
Specyfikacja
Opinie (31)
Pytania i odpowiedzi (1)
Gwarancje

Parowe

Charakterystyczną cechą żelazek parowych jest zbiorniczek, który regularnie uzupełnia się wodą. Ta pod wpływem wysokiej temperatury przechodzi w parę, wydostającą się z otworów. Wówczas ubranie jest zwilżane i bardzo łatwe w prasowaniu. Do najważniejszych atutów tychże urządzeń należy zaliczyć wysoką efektywność i niezawodną konstrukcję. Ponadto wiele modeli dostępnych jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Automatyczne wyłączanie żelazka

Niektóre żelazka wyposażone zostały w specjalny sensor, który bezbłędnie wykrywa ruch urządzenia. Gdy żelazko pozostaje bez ruchu przez określony czas, wyłączy się automatycznie. Zdecydowanie warto wybierać tego typu modele, gdyż gwarantują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Jeżeli po wyjściu z domu stale zastanawiasz się, czy żelazko jest wyłączone, na pewno należy rozważyć zakup takiego sprzętu.

Blokada kapania

Blokada kapania to funkcja, która zapobiega wyciekaniu wody zarówno podczas pracy urządzenia, jak i wtedy, gdy jest wyłączone. Takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie podczas prasowania w pozycji poziomej i zapewnia ponadprzeciętną wygodę użytkowania. Należy jednak pamiętać, że przechowywanie urządzenia z wodą po pewnym czasie może doprowadzić do osadzania się kamienia w kanalikach. Warto więc zadbać o odpowiednią konwersację sprzętu.

Prasowanie w pionie

Żelazko z funkcją prasowania w pionie sprawdzi się doskonale w rękach użytkowników, którzy w sposób szczególny cenią wygodę pracy. Sprzęt wytwarza silny strumień pary i pozwala na bezdotykowe prasowanie wiszących tkanin. W ten sposób z łatwością usuniesz liczne zagniecenia. Wiele takich urządzeń wyróżnia się lekką i kompaktową konstrukcją. Kolejnym ich atutem jest bardzo wysoka skuteczność przy odświeżaniu różnego rodzaju powierzchni.

System antywapienny

Wiele żelazek parowych zostało wyposażonych w system antywapienny. Specjalny mechanizm zapobiega powstawaniu kamienia w kanalikach i otworach parowych. W zależności od wybranego modeli filtr może być wymienny bądź zamontowany na stałe. Zdecydowanie warto sięgnąć po tego typu rozwiązanie, gdyż osadzanie się kamienia utrudnia korzystanie z żelazka, a niekiedy może nawet doprowadzić do jego uszkodzenia.

Stopa ceramiczna

Żelazka ze stopą ceramiczną cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich niekwestionowanym atutem jest bardzo dobry poślizg. Ponadto powierzchnia ta jest odporna na zarysowania, więc prasowanie ubrań z guzikami czy suwakami nie stanowi żadnego problemu. Doskonale sprawdzi się nawet przy prasowaniu takich materiałów jak len czy jedwab. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, czy stopa rozgrzewana jest równomiernie.

Bardzo funkcjonalne żelazko parowe o mocy 2200W. Dzięki trwałej stopie ceramicznej i stosunkowo lekkiej konstrukcji doskonale prowadzi się po każdym materiale. Atrakcyjny wygląd, solidne wykonanie, gumowany uchwytu i gumowe podkładki z tyłu to niewątpliwie atuty żelazka. Żelazko wyposażone jest w wiele użytecznych funkcji: 

 

Spryskiwacz
Funkcja spryskiwacza może być użyta zawsze bez względu na inne ustawienia żelazka
Spryskiwacz uruchamia się przyciskiem przy uchwycie. By funkcja zadziałał może być koniecznie kilkakrotne przyciśnięcie przycisku spryskiwacza

 

Prasowanie z parą
Ustaw przełącznik ilości pary w odpowiedniej pozycji (przy czym „Min” najmniejsza ilość pary a „Max” największa ilość). Ilość wydalanej pary jest uzależniona również od nastawy termostatu - przy mniejszej temperaturze (jedna kropka lub dwie kropki) mniej a przy większej (trzy kropki) więcej pary

 

Uderzenie parą 
Ta funkcja powoduje wyrzucenie jednorazowe dużej ilości pary ok. 80g dla uzyskania lepszego efektu przy prasowaniu trudnych do prasowania materiałów lub materiałów mocno wygniecionych.
Uwaga funkcja uderzenie parą działa prawidłowo tylko na ustawieniu (trzy kropki) lub „Max”
Po naciśnięciu przycisku przy uchwycie zostanie wyrzucony silny strumień pary z otworów znajdujących się w stopie żelazka. W razie potrzeby czynność można powtórzyć odczekując parę sekund. Nie zaleca się stosowania tej funkcji więcej niż trzy razy pod rząd.
Uwaga: Do uruchomienia tej funkcji może być konieczne kilkakrotne naciśnięcie przycisku „uderzenie parą”.

 

Prasowanie z parą w pionie
Funkcja wykorzystuje funkcję uderzenia parą z taką różnicą że żelazko ułożone jest w pozycji pionowej
Podczas użycia tej funkcji przytrzymaj żelazko w odległości ok 15-30 cm od ubrania

 

System samooczyszczenia. Anti-Calc
Żelazko wyposażone jest w system samoczyszczący - zapobiegający osadzaniu się kamienia i minerałów.
Uwaga: Mimo że żelazko zaopatrzone jest w wbudowany system zapobieganiu osadzania się kamienia, który ma na celu ograniczenie powstawania kamienia podczas prasowania z parą, nie jest on w stanie całkowicie zatrzymać naturalnego procesu osadzania się kamienia. Dlatego czasami przy pracy z parą poprzez otwory w stopie mogą wydobywać się drobiny kamienia. 

 

System Self Cleaning
Funkcja ta służy do usuwania kamienia i minerałów osadzających się w urządzeniu.
Zaleca się by odkamienianie wykonywać przynajmniej raz w miesiącu. Częstotliwość zależy od twardości używanej wody, im twardsza tym czyszczenie powinno wykonywać się częściej. Funkcję uruchamia się przyciskiem Self Cleaning

 

System zapobiegający kapaniu Anti-Drip
Jest to system który powstrzymuje wypływanie wody ze stopy żelazka w niskich temperaturach. 
Podczas używania system działa automatycznie. W czasie pracy może wydawać głośny sykający dźwięk, w szczególności podczas nagrzewania i podczas chłodzenia. To zjawisko jest zupełnie normalne i wskazuje ze system działa poprawnie.

 

System Auto STOP 
Funkcja Auto STOP jest to system który automatycznie wyłącza pozostawione bez opieki podłączone do prądu żelazko. System ten jest bardzo czuły i może się włączyć (wyłączyć żelazko) podczas zbyt powolnego prasowania. Wystarczy dynamicznie poruszyć żelazkiem by zostało ono ponownie uruchomione.

 

Auto STOP w pozycji poziomej
Jeśli podłączone żelazko pozostawimy bez opieki w pozycji poziomej (do prasowania) system zareaguje po ok. 30 sekundach. Po tym czasie żelazko zostanie automatycznie wyłączone uslyszymy krotki sygnał dźwiekowy.

 

Auto STOP w pozycji pionowej
Jeśli podłączone żelazko pozostawimy bez opieki w pozycji pionowej system zareaguje po ok. 8 minutach. Po tym czasie żelazko zostanie automatycznie wyłączone - usłyszymy krotki sygnał dźwiekowy.
By ponownie uruchomić żelazko należy dynamicznie poruszać żelazkiem.
- kulkowe mocowanie przewodu ogranicza zapętlanie się kabla.
- 3 metrowy kabel pozwala na pracę w dogodnym miejscu nawet z dala od gniazdka elektrycznego.
- stopa ceramiczna

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Automatyczne wyłączanie żelazka Tak
 • Moc 2200 W
 • Rodzaj stopy Ceramiczna
 • Silne uderzenie pary 80 g/min
 • Wytwarzanie pary Brak danych
Produkt
Producent Lafe
Kod producenta LAFZEL44446
EAN 5907512852316
Informacje podstawowe
Rodzaj Parowe
Seria Brak
Rodzaj stopy Ceramiczna
Kolor Czerwony
Techniczne
Dane fizyczne
Długość przewodu 3 m
4.5/5
(31)
88% osób poleca
ten produkt
5
65%
4
23%
3
3%
2
3%
1
6%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Świetne żelazko. Niczym nie odbiega od innych niby "markowych". Używam ponad rok i nadal działa jak nowe. Polecam!
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Fajne żelazko za rozsądną cenę. Duży plus za długi przewód zasilający i funkcję strażaka. Używam kilka miesięcy i działa bez zarzutu.

 • ZALETY:
 • + Wykonanie, stopa ceramiczna, długi przewód zasilający, funkcja strażaka.
 • WADY:
 • - Mały zbiornik na wodę.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Żelazko bardzo szybko się nagrzewa, jeśli przez dłuższą chwilę nie jest używane, daje sygnał dźwiękowy. Długi kabel, żelazko poręczne, nie za ciężkie, kupiłabym ponownie w razie potrzeby
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry produkt, jedyne do czego bym się przyczepił to automatyczny wyłącznik po dostawieniu na bok, według mnie uaktywnia się za wcześnie, szkoda że nie ma regulacji tego czasu.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Super żelazko za małą cenę.
 • ZALETY:
 • + długi kabel
 • + duży pojemnik na wodę
 • + szybko się nagżewa
 • + dzwiękowy alarm w razie pozostawienia żelazka w pozycji pziomej i pionowej
 • + dobże podaje parę
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Używam każdego ranka od ponad roku. Raz spadło na podłogę ze zbiornikiem pełnym wody. Nadal działa bez zarzutów. To bardzo dobre żelazko. Gładzi koszule jak trzeba :)
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Żelazko super jak w opisie oferty, błyskawiczna dostawa dp punktu odbioru - sklep godny polecenia.
 • ZALETY:
 • + cena
 • + wygląd
 • + długi sznur
 • + lekkość i dokładność prasowania
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Żelazko świetne, szybko sie nagrzewa i ładnie prasuje. Nie widzę sensu by kupować mega markowe jak te jest równie dobre wg mnie
 • ZALETY:
 • + Długi samoobracający sie kabel
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Rewelacja w stosunku do ceny. Czemu płacić 3x więcej za podobny produkt? Uważam, że warte ceny, prasuje, paruje, szkoda że kawy nie robi!
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
super żelazko jak za tą cenę, jedno z lepszych żelazek jakie miałam
 • ZALETY:
 • + automatyczny wyłącznik przy braku aktywności;
 • + długi kabel
 • WADY:
 • - nie widzę
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Żelazko super!
Trochę plastik i chinol ale jak na prasowanie raz na tydzień kilku koszul to sprawdza się znakomicie
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Wszystko super, śmiga elegancko a cena super
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
bardzo dobre żelazko
 • ZALETY:
 • + długi przewód
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Dział bez zarzutu
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
dobra cena/jakość
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Tanie, dobre
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
dobre
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
ok
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Ok
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
ok
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Masz pytania? 
U
22.09.2021
Czy żelazko ma możliwość wytwarzania pary?
P
Paweł
22.09.2021
Tak, posiada taką funkcje
Zgłoś nadużycie
M
Małgorzata
23.09.2021
Tak jest super
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(31)
Pytania i odpowiedzi
(1)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 17:51
Cześć!
Żelazko Lafe LAF02B możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.

76,50 zł
Do koszyka