Zasilacze

Zasilacz Tracer Highlander 400W (TRAZAS29024)

ID produktu: 289217
Zobacz produkty podobne
(42)
Zapytaj społeczności 7 pytań
  • Certyfikat sprawności: Brak
  • Moc [W]: 400 W
  • Modularne okablowanie: Nie
  • Średnica wentylatora: 120 mm
  • Standard/Format: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (42)
Inspiracje (1)
Pytania i odpowiedzi (7)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Brak modularnego okablowania

W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będa wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.

ATX

To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

Pasywny Układ PFC

Układ PFC umożliwia korekcję współczynnika mocy, co minimalizuje straty w liniach przesyłowych. W przypadku układów pasywnych nie zachodzi zmiana parametrów, gdyż zostały zaprojektowane z myślą o stałym obciążeniu. Wartość współczynnika mocy korygowana jest o stałą wartość korekcji niezależnie od warunków na pokładzie urządzenia. Współczynnik mocy kształtuje się w zakresie od 0,8 do 0,95. Obecnie zasilaczy z układem pasywnym jest na rynku zdecydowanie mniej, lecz nadal mamy w czym wybierać.

Wewnętrzny zasilacz do komputerów stacjonarnych o mocy 400 Wat. Kompatybilny z płytami ATX (1.3) i wyposażony w wentylator 120 mm. Wyróżnia się pasywnym układem PFC oraz automatyczną regulacją szybkości wentylatora.

Specyfikacja techniczna

Standard/Format
400 W
Certyfikat sprawności
Brak
Układ PFC
Typ chłodzenia
Średnica wentylatora
120 mm
Modularne okablowanie
ATX 24-pin (20+4)
1
PCI-E 8-pin (6+2)
Nie
PCI-E 8-pin
Nie
PCI-E 6-pin
1
SATA
2
Wysokość [mm]
100
Szerokość [mm]
167
Głębokość [mm]
265

Opinie

(42)
(42)
4.5/5
(42)
91% osób poleca
ten produkt
5
67%
4
24%
3
5%
2
5%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Działa bez zarzutu
  • ZALETY:
  • + Jest cichy i wydajny
  • WADY:
  • - 2 otwory na zasilaczu nie pasowały na otworze obudowy komputera (ale najpewniej tylko było to u mnie)
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy

Inspiracje

(1)

Pytania i odpowiedzi

(7)
Dzwignie i7-7700k i gtxa 1050 ?
Spoko, u mnie chodził absolutnie bez problemu przy 1050TI i i5-6500.
To jest zasilacz do tanich, biurowych komputerów. W życiu bym go nie podłączył pod kompa z i7-7700k.
Brak standardu, czarna lista. Nie wspominając już, że mocy będzie na styk. Odradzam.
Miałem na myśli certyfikat sprawności.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(42)
Pytania i odpowiedzi
(7)
Inspiracje
(1)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: APC Bateria RBC27, Polar (90047437), E-Blue K734 Przewodowa Czarna US (EKM734BKUS-IU), Polar M600, Delock USB-C - HDMI USB-C - USB-A Czarny (62854), Hikvision Uchwyt (DS-1273ZJ-140B), VauPe A4 75mm biały (063/07), Lindy DVI-D - DVI-D 1m biały (41239), Argo RC 321 N (510313), EFB D-Sub (VGA) - D-Sub (VGA) 2m szary (EK324.2), Jordan Kerr Skórzany pasek do zegarka 20 mm Jordan Kerr JK20.007.05G XL, Roline ROLINE - Patch- Cable - RJ- 45 (M) to RJ- 45 (M) - 15 m - UTP - CAT 6 - halogen free, shaped, stranded - gray (21.15.2508), ViewSonic VX2458-C-MHD, Epic Games Gears of War 2, DD-Print Toner 05A Black Premium (CE505A)