Zasilacze

Zasilacz Tacens RADIX V 450W 80 Plus, 10dB (TAC450RV)

ID produktu: 446132
Zobacz produkty podobne
(13)
Zapytaj społeczności 1 pytanie
  • Certyfikat sprawności: 80 Plus Bronze
  • Moc [W]: 450
  • Modularne okablowanie: Nie
  • Średnica wentylatora [mm]: 120
Opis
Specyfikacja
Opinie (13)
Pytania i odpowiedzi (1)
Gwarancje i usługi
Raty i leasing

Opis produktu

80 Plus Bronze

Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.

Brak modularnego okablowania

W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będa wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

OLP

OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).

Pasywny Układ PFC

Układ PFC umożliwia korekcję współczynnika mocy, co minimalizuje straty w liniach przesyłowych. W przypadku układów pasywnych nie zachodzi zmiana parametrów, gdyż zostały zaprojektowane z myślą o stałym obciążeniu. Wartość współczynnika mocy korygowana jest o stałą wartość korekcji niezależnie od warunków na pokładzie urządzenia. Współczynnik mocy kształtuje się w zakresie od 0,8 do 0,95. Obecnie zasilaczy z układem pasywnym jest na rynku zdecydowanie mniej, lecz nadal mamy w czym wybierać.


Radix V to zasilacz marki Tacens o mocy 450W, przeznaczony do obudów komputerowych. Zasilacz jest kompatybilny z najnowszymi technologiami PC. Obsługuje najnowsze specyfikacje ATX12V V2.3, dzięki czemu może być używany z obecną i następną generacją platform z wielordzeniowymi procesorami. Wyposażony jest w pasywny układ PFC i charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością, zgodne z certyfikatem 80 Plus Bronze. Olbrzymi, 120mm wentylator zapewnia właściwe chłodzenie dla jednostki, jest jednocześnie cichy i trwały. Specjalnie zaprojektowany kontroler, dostosowuje prędkość obrotową do temperatury zasilacza, jednak nawet na najwyższym poziomie obrotów, wentylator pracuje na tyle spokojnie by być ledwo słyszalnym.
Zasilacz posiada kompletny system zabezpieczeń: UVP (Zabezpieczenie podnapięciowe) - Jeśli napięcie spadnie poniżej wartości tolerancji na jednej z linii, zasilacz wyłączy się automatycznie; OVP (Ochrona przeciwprzepięciowa) - Jeśli napięcie wzrośnie powyżej określonej wartości tolerancji na jednej z linii, zasilacz wyłączy się automatycznie; OCP (zabezpieczenie nadprądowe) - Jeśli obciążenie na jednej z linii przekracza jej dopuszczalne parametry, zasilacz wyłączy się automatycznie; OTP; OPP/OLP (zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe) - To zabezpieczenie włącza się w sytuacji gdy system wymaga większej mocy niż zasilacz jest w stanie dostarczyć; SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe) - W przypadku zwarcia funkcja ta zapobiega uszkodzeniu najważniejszych elementów zasilacza; NLO; PFP; TCP. W załączeniu kabel zasilający.

Specyfikacja

Pasywny
Średnica wentylatora [mm]
120
Kabel zasilający

Opinie (13)

(13)
4/5
(13)
77% osób poleca
ten produkt
5
38%
4
38%
3
15%
2
0%
1
8%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Zbyt krótkie kable do ATX, radzę najpierw policzyć czy dostaną przed zakupem.
  • ZALETY:
  • + Ładny, duży cichy wentylator
  • WADY:
  • - Kable, krótkie i bardzo cienkie.
Posiadam ten produkt Od dziś

Pytania i odpowiedzi (1)

PCI-E 8-pin (6+2) = 1 = false

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (13)

Pytania i odpowiedzi (1)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: PeiYing PY-AQ402C, Black Point toner LBPPS4521 (SCX-4521D3) Black, Unitek D-Sub (VGA) - D-Sub (VGA), 3m, Czarny (Y-C504A), Karcher Stopa do żelazka parowego I 6006 (2.860-142.0), Astell&Kern Stacja dokujaca AKS01, Tetis Korektor w taśmie - BK010-TD, MicroConnect RJ-45/RJ-45 kat.6 1m Niebieski (UTP601B), Syma Obudowa (S026G-01), Belkin WaveRest Gel Mouse Pad Black(F8E262-BLK), Vitapol KOSTKA WAPIENNA XL POMARAŃCZOWA, Mitsu do Acer Extensa 5635Z, 4400 mAh, 11.1V (BC/AC-5635Z), Patio Plecak szkolny Coolpack Joy 61612CP Multicolor 546, G3Ferrari G10066, Goobay Przewód zasilający na baterię 9V 6F22 11445 - 11445, Panta Plast Długopis trio dc tinted czarny (0440-0002-01), Techly HDMI - HDMI, 1m, Czarny (ICOC-HDMI-FR-010), Diloy Skórzany pasek do zegarka 14 mm Diloy P205EL.14.5 XL, JetWorld Toner CRG-045M do Canon MF632 MF631 LBP613 zamiennik (1240C001AA) / Magenta / 1300 stron uniwersalny, ACC Etui wzmocnione AirBag Meizu M6S -AIRBAGMM6S