Zasilacze

Zasilacz SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC082)

ID produktu: 527959
Zobacz produkty podobne
(162)
Zapytaj społeczności 8 pytań
 • Certyfikat sprawności: 80 Plus Bronze
 • Moc [W]: 500 W
 • Modularne okablowanie: Nie
 • Średnica wentylatora: 120 mm
 • Standard/Format: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (162)
Inspiracje (1)
Pytania i odpowiedzi (8)
Gwarancje i usługi
Leasing

Opis produktu

Moc 500W

Moc zasilacza to niezwykle istotny parametr, który oznacza ilość energii, jaką można dostarczyć do podzespołów komputera. Mniej zaawansowane sprzęty, których głównym przeznaczeniem jest praca biurowa, najczęściej mogą być zasilane przez moc 500W. Należy jednak dokładnie to sprawdzić. Wystarczy zsumować zapotrzebowanie na energię wszystkich komponentów. Prostym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora, który bez trudu znajdziemy w internecie. Wybór odpowiedniego zasilacza ma duży wpływ na bezpieczną pracę komputera.

80 Plus Bronze

Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.

Brak modularnego okablowania

W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będa wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.

ATX

To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

SIP

Aby znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia awarii, należy wybrać zasilacz z odpowiednimi zabezpieczeniami. SIP (Surge & inrush protection) chroni zasilacz przed prądami udarowymi. Gwałtowne impulsy mogą pochodzić z sieci energetycznej i obciążeń indukcyjnych. Dlatego przy kompletowaniu konfiguracji komputerowej warto zadbać o zasilacz wyposażony w tego typu ochronę.

OLP

OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).

Układ PFC aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

Deus G1 500W to zasilacz marki Silentium PC o mocy 500W, przeznaczony do obudów komputerowych. Zasilacz jest kompatybilny z najnowszymi technologiami PC. Obsługuje najnowsze specyfikacje ATX12V, dzięki czemu może być używany z obecną i następną generacją platform z wielordzeniowymi procesorami. Wyposażony jest w aktywny układ PFC i charakteryzuje się niezwykle wysoką efektywnością ponad 85% skuteczności, zgodne z certyfikatem 80-PLUS Bronze. Zasilacz posiada kompletny system zabezpieczeń. UVP (Zabezpieczenie podnapięciowe) - Jeśli napięcia spadnie poniżej wartości tolerancji na jednej z linii, zasilacz wyłączy się automatycznie. OVP (Ochrona przeciwprzepięciowa) - Jeśli napięcia wzrośnie powyżej określonej wartości tolerancji na jednej z linii, zasilacz wyłączy się automatycznie. SCP (zabezpieczenie przeciw zwarciowe) - W przypadku zwarcia funkcja ta zapobiega uszkodzeniu najważniejszych elementów zasilacza. OPP (zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe) To zabezpieczenie włącza się w sytuacji gdy system wymaga większej mocy niż zasilacz jest w stanie dostarczyć. OCP (zabezpieczenie nad-prądowe) - Jeśli obciążenie na jednej z linii przekracza jej dopuszczalne parametry, zasilacz wyłączy się automatycznie.


Główne cechy:

 • Realna moc 500W, stabilna praca przy pełnym obciążeniu
 • Wysoka sprawność, potwierdzona certyfikatem 80PLUS®Bronze
 • Bardzo cichy, regulowany termicznie wentylator
 • Komplet złącz dla nowoczesnych komputerów
 • Zestaw siedmiu zabezpieczeń gwarantujący bezpieczeństwo komponentów
 • Technologia V-SEC – specjalnie wzmocniona płytka drukowana
 • Kondensatory o wysokiej odporności termicznej i przedłużonej żywotności
 • 4 złącza PCI-E
 • Długie, w pełni oplecione kable
 • Zgodny z funkcją Intel C6/C7 procesora Intel Haswell

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
Kod producenta
SPC082
Informacje techniczne
Standard/Format
Certyfikat sprawności
Układ PFC
Typ chłodzenia
Średnica wentylatora
120 mm
Modularne okablowanie
Złącza
ATX 24-pin (20+4)
1
PCI-E 8-pin (6+2)
2
PCI-E 8-pin
Nie
PCI-E 6-pin
2
CPU 4+4 (8) pin
1
CPU 8-pin
Nie
CPU 4-pin
Nie
SATA
6
Molex
2
Informacje fizyczne
Wysokość [mm]
86
Szerokość [mm]
150
Głębokość [mm]
180

Opinie

(162)
(162)
4.5/5
(162)
92% osób poleca
ten produkt
5
64%
4
27%
3
2%
2
4%
1
2%
Opinia potwierdzona zakupem
Zasilacz to poważna rzecz. Miałem kupić OCZ w pobliskim sklepie komputerowym, który był droższy o 50zł. Dowiedziałem się jednak o SilentiumPC Deus G1 500W i postanowiłem, że bardziej przyjże się temu zasilaczowi. Przeglądałem mase opinii, które jednoznacznie mówiły, że w tej cenie to jeden z najlepszych zasilaczy. Jestem zadowolony z wyboru.
 • ZALETY:
 • + cena
 • + czarny design, który idealnie komponuje się z moją obudową
 • + cichy (zestawiając go z moim poprzednim sprzętem)
 • + dużo zabezpieczeń chroniących nasz sprzęt
 • + mocna linia 12v jak na zasilacz 500W
 • + dobre oploty
 • + dobre bo Polskie
 • WADY:
 • - brakuje modularności - kable trochę się plączą w obudowie, co przeszkadza w dobrej cyrkulacji powietrza
 • - tylko 2-letnia gwarancja, gdy w przypadku innych zasilaczy w podobnej cenie, gwarancja sięga nawet 3-4 lat
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Znakomity zasilacz obecnie najlepszy wybór od ok 200-220zł (wyżej xfx 550w)
Długie kable,oploty wykonanie oraz marka SAMA dość mało znana w polsce ale doceniania zagranicą choć jak jest za co lepiej brać xfx oparte na seasonicu
 • ZALETY:
 • + wygląd, długie kable,
 • WADY:
 • - zasilacz posiada 2 kable pci-e (każdy 2 gniazdka) każdy z nich podpięty jest pod inną linję +12v i nie są opisane który jest który także łatwo można podpiąć wydajną grafikę pod ten sam kanał co zasilany jest procesor co nie jest najlepszą opcją ;)
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Znalazłeś może rozwiązanie, jak do tego nie dopuścić?
pod procesor jest jedno wyjscie a pod grafike 2 wystarczy troche pomyslec
Opinia potwierdzona zakupem
Moc i jakość wykonania OK.
 • ZALETY:
 • + Sporo kabelków.
 • WADY:
 • - Zbyt krótkie kable aby zgodnie ze sztuką podłączyć zasilanie płyty głownej w obudowie SilentiumPC Gladius M40 Pure Black Wydawałoby się że powinna być pełna kompatybilność. Podłączenie jest możliwe jednak przewód musi iść nad płytą.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
po 5 dniach zrobił mi zwarcie. W serwisie jak oddawałem to powiedzieli że mieli ich ostatnio sporo. Ale producent wymienił mi go na inny model Thermaltake SPS-530MPCBEU.
 • ZALETY:
 • + nie stwierdziłem, bo niezbyt miałem okazję. Ale na upartego serwis.
 • WADY:
 • - zepsuł się po tygodniu. Na upartego długi serwis.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Dokładnie to samo. Tylko po 4 godzinach. Takich uzytkowników jak My, są tysiące. Zasilacz z serii " jak trafisz będzie działał". W sumie zasilacze z czarnej listy są bardziej stabilne!
Opinia potwierdzona zakupem
Świetny wydajny zasilacz.
 • ZALETY:
 • + Cichy
 • + Kable w dobrych oplotach
 • + Kable nie za długie i nie za krótkie :)
 • + Wszystko co potrzebne jest :)
 • WADY:
 • - Brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Zestaw i5 4590 plus gtx 770 msi OC uciągnie bez problemu.
 • ZALETY:
 • + Długie kable w oplocie
 • + Duża ilość kabli
 • + 80Plus Bronze
 • + Zabezpiecenia
 • WADY:
 • - Sztywne kable (ale można wygiąć bez problemu :)
 • - Duża ilość kabli może powodować problemy w mniejszych obudowach
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dobry zasilacz. Polecam
 • ZALETY:
 • + Cichy
 • + Dużo kabli zasilających
 • + Dodatkowe kable dla sekcji zasilajacych np karty graf.
 • + Czarny oplot przewodów
 • + Design
 • WADY:
 • - Na razie brak
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Po podłączeniu zasilacza komputer nie uruchamiał się (jedynie co parę sekund na chwilę włączały się wentylatory zasilacza i procesora). Po podpięciu do drugiego komputera podczas każdego startu wyświetlany jest komunikat o niestabilnym zasilaniu i konieczne jest wymuszenie rozruchu na podstawowych ustawieniach. Przeprowadzona w ramach gwarancji naprawa niczego nie zmieniła (choć trzeba przyznać, że procedura gwarancyjna realizowana jest przez cooling.pl bardzo sprawnie). Znalazłem w sieci opis dokładnie takiego samego problemu, więc nie jest to jednostkowy przypadek.
 • WADY:
 • - niestabilne zasilanie,
 • - brak możliwości uruchomienia w niektórych konfiguracjach
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
U mnie prawie to samo. Zasilacz po załączeniu ciągle włączał się na 2 sek i wyłączał i znowu start i reset i tak na okrągło. Naprawa gwarancyjna NIC nie zmieniała. Teraz czekam na kolejną naprawę!!! Naprawdę już nigdy nie wybiorę tego zasilacza. Cały zestaw komputerowy pracuje idealnie na dwóch próbnie podmienionych innych zasilaczach. Ewidentnie to DEUS G1 JEST WADLIWY.
U mnie odpalił na kilka godzin i wyłączył się, teraz nie daje znaku życia...masakra.
To nie jest wina zasilacza. Wyciągnijcie bateryjkę z płyty głównej na 10 minut i spróbujcie odpalić kompa bez bateryjki. U mnie się tak dzieje, przy zmienianiu sprzętu wewnątrz budy. Zmieniłem grafę z r9 280 na gtx 680 i miałem to samo. Wyciągniecie bateryjki nic nie dało, ale odpalenie kompa z jedną kością RAMu już tak. To płyta główna ma jakieś problemy ze wstaniem. Dzieje się tak w przypadku wielu różnych zasilaczy.
Opinia potwierdzona zakupem
.
 • ZALETY:
 • + .
 • WADY:
 • - .
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
dobry zasilacz
 • ZALETY:
 • + wydajny
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Inspiracje
(1)

Pytania i odpowiedzi

(8)
Czy Zasilacz SilentiumPC Deus 500W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC082) będzie wystarczający do
takich produktów jak tu : http://www.morele.net/inventory/info/xpIhis/ Zasilacz w tej liście podał inny informatyk
Witam Czy zasilacz posiada Pine 4 bo potrzebuje takiej do zasilenia płyty głównej w starym zasilaczu mam jedną 20+4 i dodatkowo idzie jedna właśnie 4 pin do płyty głównej Płyta Gigabyte B75-D3V

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
222920130
E-mail:
https://www.silentiumpc.com/informacje/
Opis:
Kontakt Pytania ogólne i techniczne: [email protected] Zapytania o sprzęt na recenzje: [email protected] Adres korespondencyjny i kontakt telefoniczny: COOLING.PL Opacz-Kolonia ul. Rebusowa 3 02-292 Warszawa tel. +48 22 2920130
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(162)
Pytania i odpowiedzi
(8)
Inspiracje
(1)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: Belkin do iPhone 5/5S F8J088bt, BlueLounge Mika stojak uniwersalny tablet smartfon laptop aluminium czarna (MA-AL-EU), Omega Kijek Do Selfie Platinet Sport Telescopic Pole Stick Niebieski (OMMPKB), Epson BONDRUCKER TM-T88V (033A0) EU - C31CA85033A0, Maclean 3 pin wtyk GB, 3m (MCTV-807), inSPORTline Stanowisko do ćwiczeń brama CC500 Profesjonalna (7251), NetRack Netrack kabel instalacyjny skrętka, kat. 6 FTP, drut, CCA, 305m szary - 250-08, Maclean Patchcord, Cat6, 1m, czerwony (MCTV-301R), Barbara Okładka do dyplomu, 10 sztuk, zielona (1802508), Casio W-753 -1AV, Asarto Toner Asarto do HP 304A I CLJ CP2025/CM2320/CRG718/n/nf | yellow, Double Bag Eextreme Koperta rozszerzana O-DS-Strong 15 szt., Nillkin Etui Sparkle Mate 10 ciemnoszare, myPhone TELEFON myPhone 7300, JetWorld Moduł Bębna Magenta OKI ES2032 / ES2232 / ES2632a4 / ES5460 zamiennik refabrykowany 01229302 (01186902) / Magenta / 20000 stron uniwersalny