Zasilacz be quiet! Pure Power 11 400W (BN292)

ID produktu: 5257226
Zobacz produkty podobne
(31)
Zapytaj społeczności 1 pytanie
Moc:
 • 400W
 • 500W
 • 600W
 • 700W
Opis
Specyfikacja
Opinie (31)
Inspiracje (1)
Pytania i odpowiedzi (1)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

80 Plus Gold

Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.

Brak modularnego okablowania

W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będą wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.

ATX

To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

UVP

Zasilacz komputerowy to niezwykle ważne urządzenie, które odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na poszczególne zabezpieczenia. UVP (Under Voltage Protection) chroni przed zbyt niskim napięciem na liniach wejściowych. Chociaż usterka ta nie wpływa na ewentualne uszkodzenia podzespołów, może negatywnie oddziaływać na ich optymalną pracę. Zdecydowanie warto wybrać zasilacz z UVP. To z pewnością poprawi komfort użytkowania komputera.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

Układ PFC aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

CERTYFIKACJA 80 PLUS® GOLD

Bardzo wysoka sprawność

Pure Power 11 400W jest certyfikowany 80 PLUS® Gold ze współczynnikiem sprawności sięgającym do 92% – naprawdę znakomity poziom dla tej klasy zasilacza. Najbardziej atrakcyjna korzyść: niższe zużycie energii, a tym samym niższe koszty, a także chłodniejsza, cichsza praca.

MOC I KOMPATYBILNOŚĆ DLA TWOJEGO SYSTEMU PC

Najlepsze połączenie funkcji i wydajności w bardzo przystępnej cenie

Pure Power 11 oferuje 400W mocy ciągłej, z dwoma niezależnymi liniami 12V dla stabilności sygnału i dwoma złączami PCI express dla systemów multi-GPU. Jest dedykowany do bardzo cichych komputerów, do upgrade’u i budowy systemów multimedialnych lub gamingowych z multi-GPU.

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE

DC-to-DC, Active Clamp i prostownik synchroniczny

Zastosowanie technologii Active Clamp i prostownika synchronicznego zapewnia bardzo stabilną pracę. Zasilacz jest wyposażony w konwersję DC-to-DC w celu równomiernej regulacji napięcia w ciężkich warunkach cross-loadingu. Zapewnia to bezpieczne działanie dla następnych generacji procesorów i kart graficznych.

WYJĄTKOWO CICHA PRACA

Osiągnięta dzięki zastosowaniu wentylatora be quiet! 120mm zoptymalizowanego pod kątem cichej pracy

Wentylator be quiet! 120mm zoptymalizowany pod kątem cichej pracy jest regulowany termicznie, zapewniając najlepszą równowagę między wydajnym chłodzeniem a ciszą. Łopatki wentylatora zoptymalizowane pod kątem przepływu powietrza zmniejszają turbulencje, zapewniając najlepszą w swojej klasie funkcjonalność i praktycznie niesłyszalną pracę z której słynie be quiet!.

 

WYSOKIEJ JAKOŚCI PRZEWODY W OPLOTACH

Utrzymują Twój system PC w porządku i dobrze wyglądają

Pure Power 400W jest wyposażony w wysokiej jakości przewody, które upraszczają montaż podzespołów, zwiększają przepływ powietrza i poprawiają chłodzenie. Kabel All-in-one posiada wygodne złącze HDD easy-plug.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
 • Moc 400W
 • Modularne okablowanie Nie
 • Średnica wentylatora 120 mm
 • Standard/Format ATX
Produkt
Producent be quiet!
Kod producenta BN292
EAN 4260052186336
Informacje techniczne
Standard/Format ATX
Moc 400W
Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
Układ PFC Aktywny
Sprawność 87%
Typ chłodzenia Aktywne - wentylator
Średnica wentylatora 120 mm
Modularne okablowanie Nie
Złącza
ATX 24-pin (20+4) 1
PCI-E 8-pin (6+2) 2
12VHPWR PCI-E 5.0 16-pin (12+4) Nie
PCI-E 8-pin Nie
PCI-E 6-pin Nie
CPU 8-pin (4+4) 1
CPU 8-pin Nie
CPU 4-pin Nie
SATA 5
Molex Nie
Informacje fizyczne
Wysokość [mm] 86
Szerokość [mm] 150
Głębokość [mm] 150
5/5
(31)
100% osób poleca
ten produkt
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
bez zarzutu, bardzo cichy
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Zasilacz sprawuje się dobrze. Kable oplecione siateczką przez co łatwo przechodzą przez otwory do układania kabli w obudowie. Nie są bardzo sztywne, ale też nie bardzo miękkie. Złącza SATA w szeregu troszkę przeszkadzają po podłączeniu urządzenia i umieszczeniu ich za panelem pod tacką pyty głównej, ale to drobna uwaga do konkretnego rozwiązania. Nic szczególnego
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Działa poprawnie, wystarcza z naddatkiem do biurowego kompa z i5-10400
 • ZALETY:
 • + możliwość podpięcia soundbaru
 • +
 • + regulacja na duży plus
 • WADY:
 • - jakość wentylatorów/ kontrolera
 • - ciasno z tyłu - ciężko poukładać kable
 • - za dużo kabli - zasilanie
 • - DP
 • - zasilanie do USB
 • -
 • - po podpięciu soundbara dodatkowy 1 metrowy kabel który jest wbudowany na stałe
 • - więc wisi za monitorem
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Szczerze powiem, że zasilacz pracuje bardzo dobrze i wydajnie.
Jestem bardzo zadowolony tym zakupem!
 • ZALETY:
 • + Bardzo dobra cena (+ cert. GOLD)
 • + Dobrze i ładnie obudowane kable.
 • + Cichy
 • + Wysoka wydajność
 • WADY:
 • -Sztywne kable, lecz da się je poukładać w obudowie.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Solidny i cichy zasilacz, sprawdzona marka, certyfikat 80 Plus Gold, dla mało wymagającego zestawu jest idealny. W moim przypadku brak modularnych kabli nie przeszkadzał - istnieje też wersja pół-modularna. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Cichy zasilacz z kablami w oplocie.
Ma wszystko, czego potrzeba do przeciętnego kompa (bez SLI, wielu dysków/wentylatorów.
 • ZALETY:
 • + Cichy
 • + Oplot
 • + Czarny
 • WADY:
 • - Brak wspacia SLI.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Klasa sama w sobie.
 • ZALETY:
 • + Ładowanie za pomocą USB
 • WADY:
 • - Brak diody powiadamiającej o niskim stanie baterii
 • - wystarczyła by jakaś aplikacja która to monitoruje.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Drugi posiadany przeze mnie Pure Power 11, żaden jeszcze nie zawiódł.
 • ZALETY:
 • + 16:10
 • + Jakość obrazu
 • + Podświetlenie
 • + Design
 • + cena
 • + 144hz
 • WADY:
 • - rozdzielczość
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opisujesz monitor czy zasilacz ?
Opinia potwierdzona zakupem
Od lat kupuję tylko zasilacze be quiet ponieważ są bezgłośne i bezawaryjne , dobrze trzymają napięcia
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Silny zasilacz, bardzo łatwy w montażu.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Dobry zasilacz i cichy, wart polecenia
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Działa tak jak powinien, bez zarzutu
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
cichy, niezawodny zasilacz
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Solidny, cichy zasilacz.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
cicho, profwsjonalnie,
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Niskobudżetowy, dobry
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry zasilacz
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
cichy, stabilny
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
zasilacz super
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Gitara siema
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Masz pytania? 
k
ke...ma
14.01.2023
Chcę zmienić zasilacz z starego na nowy.
A dokładnie ten, be quiet! Pure Power 11 400W.

Lecz w wcześniejszym zasilaczu mam PCI-E 6-pin. A w tym nie ma.
Czy coś może pójść nie tak z instalacją zasilacza?
R
Raiqun
14.01.2023
Właściwie to ten zasilacz posiada dwa takie złącza ale w postaci wtyczki 6+2pin, więc jeżeli Twoja karta potrzebuje zasilania 6pin, to wystarczy, że podłączysz 6pin, a 2 pin zostawiasz luzem.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
5 lat
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
22 664-80-22
22 664-20-58
Opis:
Skorzystaj z formularza kontaktowego: http://www.bequiet.com/pl/service/contact Możesz skontaktować się również telefonicznie od poniedziałku do piątku od 7:30 do 16:00 pod numerem międzynarodowej infolinii: +49 800-0736-736, bądź od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:00 pod jednym z numerów: 22 664-80-22, 22 664-20-58. Pocztę prosimy przesyłać na adres: Listan GmbH & Co. KG Biedenkamp 3A 21509 Glinde Germany lub Listan Poland sp. z o.o. ul. Drzeworytników 66 01-385 Waszawa
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(31)
Pytania i odpowiedzi
(1)
Inspiracje
(1)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 11:38
Cześć!
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 400W (BN292) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.

266,32 zł
Do koszyka