Zasilacze

Zasilacz be quiet! Pure Power 10 600W (BN278)

ID produktu: 1120441
Zobacz produkty podobne
(117)
Zapytaj społeczności 13 pytań
 • Certyfikat sprawności: 80 Plus Silver
 • Moc [W]: 600
 • Modularne okablowanie: Pół modularny
 • Średnica wentylatora [mm]: 120
 • Standard/Format: ATX
Opis
Instrukcja
Specyfikacja
Opinie (117)
Inspiracje (160)
Pytania i odpowiedzi (13)
Gwarancje i usługi
Raty

Opis produktu

Moc 600W

Dobór odpowiedniej mocy zasilacza zapewni bezpieczną pracę naszemu komputerowi. Moc to parametr, który oznacza ilość energii, jaka może zostać dostarczona do podzespołów. Zasilacze o mocy 600W z reguły przeznaczone są dla komputerów, które służą do pracy biurowej oraz podstawowych funkcji rozrywkowych. Aby dokładnie to sprawdzić, należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na moc wszystkich elementów konfiguracji. Można to zsumować samodzielnie lub użyć kalkulatorów dostępnych w internecie.

80 Plus Silver

Posiadacze wysokiej klasy komputerów o dużej mocy obliczeniowej powinni sięgnąć po certyfikowany zasilacz. Dzięki temu mogą być pewni określonej sprawności zasilacza. Ten parametr mierzy się przy określonym obciążeniu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Silver użytkownicy mogą liczyć na 88% sprawności przy obciążeniu 50% oraz 85% sprawności przy obciążeniu zarówno 20%, jak i 100% to bardzo dobre wyniki, które świadczą o bezpiecznej pracy zasilaczy. Zdecydowanie warto po nie sięgnąć.

Pół modularny

Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.

ATX

To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

Zasilacz, który dostarcza energię do podzespołów komputerowych powinien charakteryzować zabezpieczeniami, które ochronią sprzęt przed awarią. OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Zasilacz, który dostarcza energii do podzespołów na pokładzie komputera, powinien być odpowiednio zabezpieczony. To niezwykle ważny aspekt, którym należy się kierować przy zakupie. Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

Przy zakupie zasilacza komputerowego należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenia. To niezwykle ważne urządzenie, które dostarcza energię do poszczególnych podzespołów. OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

OVP

Zasilacz to urządzenie, który dostarcza energię do podzespołów komputerowych. W związku z tym w sieci następują wahania napięcia. OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

Układ PFC Aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

Śruby montażowe

Decydując się na rozbudowę lub modyfikację konfiguracji komputerowej powinniśmy sprawdzić, czy w zestawie znajdują się śruby montażowe. W ten sposób szybko zapewnimy urządzeniu wymaganą stabilność. Dzisiejsze komponenty pozwalają na niezwykle prosty montaż. Budując nową konfigurację można zlecić tę czynność profesjonalistom i dzięki specjalnej usłudze zakupić sprzęt gotowy do pracy. Wybór zależy oczywiście od preferencji i umiejętności użytkownika.

Opaski do kabli

Przy instalacji nowego zasilacza będziemy mieli do czynienia z dużą ilością okablowania. O ile w przypadku modularnych konstrukcji możemy odłączyć niepotrzebne przewody, tak w niemodularnych takiej możliwości nie ma. Dlatego zdecydowanie warto skorzystać z opasek do kabli. Dzięki temu możemy spinać przewody, zapewniając porządek wewnątrz obudowy. Ponadto dostęp do poszczególnych elementów konfiguracji będzie dużo łatwiejszy dla użytkownika. Bez trudu wymienimy podzespoły.

 

Wyjątkowa cisza, doskonała niezawodność, wspaniała jakość

Seria zasilaczy Pure Power 10 to niezrównana niezawodność i najlepsze cechy w swojej klasie. Niezależnie od tego, czy budujesz cichy komputer, upgrade’ujesz istniejącego peceta lub tworzysz maszynę gamingową albo multimedialny system multi-GPU, zyskasz wiele przy zakupie jednego
z nich. Pure Power 10 to najlepsza kombinacja funkcji, wydajności i jakości w przystępnej cenie.

 

 • 600 watów ciągłej mocy i dwie linie 12V zapewniają niezawodną stabilność dla mocnych systemów multi-GPU
 • Certyfikat 80PLUS® Silver i do 91% sprawności
 • Wyjątkowo cicha praca dzięki szeregowi przemyślanych ulepszeń, takich jak użycie zoptymalizowanego, cichego wentylatora be quiet! 120mm
 • Stabilna praca dzięki konwersji mocy w technologii DC-DC
 • Zarządzanie modularnymi przewodami z wysokiej jakości płaskimi kablami dla złącz PCIe oraz dysków
 • Niemiecka koncepcja produktu, design i kontrola jakości

 

Zastosowanie

 • Komputery gamingowe oparte na multi-GPU
 • Ciche zestawy PC
 • Ciche multimedia i systemy kina domowego


Szczegółowe cechy

 

Inżynieria

 • Poprawiona stabilność sygnału dzięki dwóm, niezależnym liniom 12V
 • Technologia Active Clamp oraz SR (prostownik synchroniczny) zapewniają stabilną pracę
 • Konwersja DC-to-DC umożliwia jeszcze bardziej dokładną regulację napięć pod dużym obciążeniem
 • Cztery złącza PCI express dla systemów multi-GPU
 • Pełny pakiet zabezpieczeń chroni przed zbyt wysokim prądem, zbyt wysokim lub niskim napięciem, spięciem, przegrzaniem oraz zbyt dużym obciążeniem
 • Modularne okablowanie zwiększa porządek w obudowie i sprawia, że instalacja jest prosta
 • Wmontowane przewody 24-pin i P8 z jednowarstwowym oplotem wysokiej jakości
 • Łatwe w użyciu płaskie przewody dla dysków i PCIe zapewniają więcej miejsca na instalację
 • Przewód All-in-one z wygodnym złączem HDD easy-plug


Sprawność energetyczna

 • Certyfikat 80PLUS® Silver oznacza bardzo wysoką sprawnośćaż do 91%
 • Wysoka sprawność oznacza oszczędność, mniej generowanego ciepła i cichszą pracę
 • Pobór prądu w trybie czuwania to mniej niż 0.11 watów
 • Spełnia wytyczne Energy Star 6.0
 • Odpowiada wymaganiomErP 2014
 • Technologia wspierająca wymagania trybu Intel® Deep Power Down C6/C7


Wyjątkowo cicha praca

 • Wysokiej jakości wentylator be quiet! 120mm z kontrolą cieplną jest zaprojekowany tak, aby zachować optymalny balans pomiędzy ciszą a efektywnym chłodzeniem
 • Zoptymalizowane aerodynamicznie łopatki wentylatora redukują turbulencje, zapewniając cichą pracę i doskonały przepływ powietrza
 • Wysokowydajny design wpływa na niższe temperatury komponentów zasilacza


Doskonały serwis i wsparcie

 • 3-letnia gwarancja producenta
 • Szybkie wsparcie poprzez międzynarodową infolinię, Poniedziałek – Piątek od 09:00 do 17:00: +49 (0) 40-736 76 86-98 lub w języku polskim pod numerem: 22 664 20 58

Instrukcja

Pliki do pobrania:

Zasilacz be quiet! Pure Power 10 600W (BN278) instrukcja

Specyfikacja

Standard/Format
ATX
Aktywny
Aktywne - wentylator
Średnica wentylatora [mm]
120
Pół modularny
Max. moc linii +12V
576W
Max. moc linii +3.3V/+5V
140W
Maks. obciążenie linii +12V
32A / 28A
Maks. obciążenie linii +5V
18A
Maks. obciążenie linii +3.3V
25A
Maks. obciążenie linii +5VSB
3A
Maks. obciążenie linii -12V
0.3A
Kabel zasilający
Opaski do kabli
Śruby montażowe
Zestaw kabli

Opinie (117)

(117)
5/5
(117)
98% osób poleca
ten produkt
5
91%
4
7%
3
0%
2
0%
1
3%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Ano działa, siedzi cicho i nawet nic nie powie.
Nie wiem czy sie obraził czy co, ale czy on tam w ogóle jest? Aż sprawdzę...


Jeeest jaban*utki, siedzi w piwniczce i wegetuje. Jak mu wsadzę 1180 to inaczej zagada, tylko czekaj.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Najlepsza opinia

Inspiracje (160)

Pytania i odpowiedzi (13)

Czy pod ten zasilacz mogę podpiąć wszystko z tego: Płyta główna: ASRock Fatal1ty H87 Performance | Karta graficzna: MSI Radeon RX 480 GAMING X | Procesor: i7-4771 |SSD: HyperX 120GB 3K SSD |HDD: Western Digital WD7500AZEX | RAM: G.Skill RipjawsX |
Oraz czy mogę Zasilacz MODECOM FEEL1 600W zamienić na właśnie ten od be quiet?
Jak najbardziej. MODECOM FEEL1 nie ma chociażby żadnego certyfikatu sprawności i nie jest modularny. Na zasilaczach warto nie oszczędzać!
Zamieniał odrazu.
Jasne że możesz bez obaw wymieniać a tu masz kalkulator dodatkowo: https://www.bequiet.com/pl/psucalculator
Zmieniaj od razu. Ja jestem zadowolony i ma certyfikaty sprawności i zapas mocy.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
22 664-80-22
22 664-20-58
Opis:
Skorzystaj z formularza kontaktowego: http://www.bequiet.com/pl/service/contact Możesz skontaktować się również telefonicznie od poniedziałku do piątku od 7:30 do 16:00 pod numerem międzynarodowej infolinii: +49 800-0736-736, bądź od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:00 pod jednym z numerów: 22 664-80-22, 22 664-20-58. Pocztę prosimy przesyłać na adres: Listan GmbH & Co. KG Biedenkamp 3A 21509 Glinde Germany lub Listan Poland sp. z o.o. ul. Drzeworytników 66 01-385 Waszawa
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (117)

Pytania i odpowiedzi (13)

Inspiracje (160)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Apple Magsafe Power, Omega do HTC Wildfire S (41460), Goobay Przedłużacz 3m C13 Biały- 95141, Himoto Susp Hinge Pin Holder (31210), Brennenstuhl 1153520222 1.8m, MicroConnect RJ-45/RJ-45 kat.6 F/UTP Pomarańczowy 7.5m (B-FTP6075O), Df Models Hauptzahnrad (6078), Elgotech Przedłużacz przeciwprzepięciowy 6 gniazd z/u biały 5m (PSF2-605), Tech-Protect ARMBAND GOPRO BLACK, Alveus Zlewozmywak ROCK 130 86,4 x 56 x 22cm odwracalny , Techly DisplayPort HDMI, 3, Czarny (ICOC-DSP-H12-030), Diloy Silikonowy pasek do zegarka 18 mm Diloy SBR22.18.1.5, NoName Kubek Na Dzień Dobry Zawsze Kawa 300ml , Lenovo Legion Y530-15ICH (81FV00VWPB) 8 GB RAM/ 256 GB M.2 PCIe/ 1TB HDD/, MSI GF63 8RC-039XPL 32 GB RAM/ 256 GB M.2 PCIe/ 256 GB SSD/ Windows 10 Pro PL , GSM City CASE ETUI SLIM 0,5MM TRANSPARENT LG G6, XBLITZ Touch, Nautica Zegarek Nautica Fairmont NAPFMT002 Chrono Navy Blue uniwersalny