Zasilacze

Zasilacz be quiet! Dark Power Pro 10 750W CM 80PLUS Gold, 11.8 dB, 4/1 (OCK) 12V (BN202)

ID produktu: 478907
Zobacz produkty podobne
(23)
Zapytaj społeczności 0 pytań
 • Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
 • Moc [W]: 750 W
 • Modularne okablowanie: Pół modularny
 • Średnica wentylatora: 135 mm
Opis
Specyfikacja
Opinie (23)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Moc 750W

Bardzo istotnym elementem konfiguracji sprzętowej jest zasilacz. Jego moc określa, ilość energii, jaka może zostać przekazana do podzespołów. Zasilacze, które charakteryzują się mocą na poziomie 750W, często wspierają wielozadaniowe komputery o dobrych parametrach technicznych. Aby sprawdzić, jakiej mocy zasilacza potrzebujemy, należy zsumować moc potrzebną na zasilenie wszystkich elementów. Chociaż można to zrobić samodzielnie, przydatny będzie kalkulator, który bez trudu znajdziemy w internecie.

80 Plus Gold

Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.

Pół modularny

Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

OLP

OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).

Układ PFC aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

Śruby montażowe

Decydując się na rozbudowę lub modyfikację konfiguracji komputerowej powinniśmy sprawdzić, czy w zestawie znajdują się śruby montażowe. W ten sposób szybko zapewnimy urządzeniu wymaganą stabilność. Dzisiejsze komponenty pozwalają na niezwykle prosty montaż. Budując nową konfigurację można zlecić tę czynność profesjonalistom i dzięki specjalnej usłudze zakupić sprzęt gotowy do pracy. Wybór zależy oczywiście od preferencji i umiejętności użytkownika.

Opaski do kabli

Przy instalacji nowego zasilacza będziemy mieli do czynienia z dużą ilością okablowania. O ile w przypadku modularnych konstrukcji możemy odłączyć niepotrzebne przewody, tak w niemodularnych takiej możliwości nie ma. Dlatego zdecydowanie warto skorzystać z opasek do kabli. Dzięki temu możemy spinać przewody, zapewniając porządek wewnątrz obudowy. Ponadto dostęp do poszczególnych elementów konfiguracji będzie dużo łatwiejszy dla użytkownika. Bez trudu wymienimy podzespoły.

BN202 to zasilacz marki Be Quiet o mocy 750W, przeznaczony do obudów komputerowych. Zasilacz jest kompatybilny z najnowszymi technologiami PC. Obsługuje najnowsze specyfikacje ATX12V, dzięki czemu może być używany z obecną i następną generacją platform z wielordzeniowymi procesorami. Charakteryzuje się niezwykle dużą efektywnością. Olbrzymi, 135 mm wentylator na łożyskach kulkowych zamontowany na gumowych podkładkach zapewnia właściwe chłodzenie dla jednostki, jest jednocześnie cichy i trwały.Specjalnie zaprojektowany kontroler, dostosowuje prędkości obrotową do temperatury zasilacza, jednak nawet na najwyższym poziomie obrotów, wentylator pracuje na tyle spokojnie by być ledwo słyszalnym.

Zasilacz posiada kompletny system zabezpieczeń. OVP (Ochrona przeciwprzepięciowa) - Jeśli napięcia wzrośnie powyżej określonej wartości tolerancji na jednej z linii, zasilacz wyłączy się automatycznie. SCP (zabezpieczenie przeciw zwarciowe) - W przypadku zwarcia funkcja ta zapobiega uszkodzeniu najważniejszych elementów zasilacza. OCP (zabezpieczenie nad-prądowe) - Jeśli obciążenie na jednej z linii przekracza jej dopuszczalne parametry, zasilacz wyłączy się automatycznie.

Specyfikacja techniczna

Certyfikat sprawności
Układ PFC
Średnica wentylatora
135 mm
Modularne okablowanie
ATX 24-pin (20+4)
1
PCI-E 8-pin (6+2)
6
PCI-E 8-pin
1
PCI-E 6-pin
1
SATA
9
Molex
9
Wysokość [mm]
86
Szerokość [mm]
150
Głębokość [mm]
180

Opinie

(23)
(23)
4.5/5
(23)
92% osób poleca
ten produkt
5
87%
4
4%
3
4%
2
4%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Cóż, wydajność ok 92%, 80+ GOLD, wentylator 135mm daje ciszę i chłód
 • ZALETY:
 • + wydajność
 • + cisza
 • + modularny
 • + dużo dołączonych kabli
 • + 5 lat gwarancji
 • WADY:
 • - niestety, ale kable to porażka!
 • - Kable S-ATA są tak połączone, że można podpiąć co 4-ty lub co 5-ty dysk w klatce. Podpięcie po kolei dysków czyli 1.2.3 jest niemożliwe, podpięcie co 2gi dysk grozi uszkodzeniem kabla jeśli zamykacie obudowę.
 • - Ja musiałem podpiąć swoje 2 dyski 2 kablami, co jest niedorzeczne w tak drogim zasilaczu.
 • -
 • - Kolejną sprawą związaną z kablami jest to, że jeśli wepnie się wtyczkę od kabla od procesora (2x4 lub 1x8 pin) podpięcie kabli S-ATA/MOLEX stwarza problemy, po podpięciu ich jest niemożliwe ponowne wypięcie bez wypięcia kabla 8pin od CPU.
 • -
 • - Sam kabel 2x4pin do CPU jest strasznie ciężko wpiąć do gniazda płyty zasilania CPU!
 • -
 • - Wtyki do zasilania wiatraków za 2 pinowe, co zmusza nas do korzystania z kabla, który ma na sobie wtyczki molex, a dopiero 3pin pod wiatraczek.
 • -
 • - Sama kombinacja kabli też jest taka sobie, jest różnorodność, ale WOGÓLE KABLE TO W TYM MODELU TRAGEDIA, jak na zasilacz za 700zł !!!
 • -
 • - Sam zasilacz jest w pożądku, ale jeśli ktoś chce mieć ład i pożądek w obudowie to musi dokupić sobie nowe kable (jeśli takowe gdzieś znajdzie lub będą pasowały z innego zasilacza)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie

Pytania i odpowiedzi

(0)
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
22 664-80-22
22 664-20-58
Opis:
Skorzystaj z formularza kontaktowego: http://www.bequiet.com/pl/service/contact Możesz skontaktować się również telefonicznie od poniedziałku do piątku od 7:30 do 16:00 pod numerem międzynarodowej infolinii: +49 800-0736-736, bądź od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:00 pod jednym z numerów: 22 664-80-22, 22 664-20-58. Pocztę prosimy przesyłać na adres: Listan GmbH & Co. KG Biedenkamp 3A 21509 Glinde Germany lub Listan Poland sp. z o.o. ul. Drzeworytników 66 01-385 Waszawa
Usługi
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(23)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: Hama SILIKONOWE WKŁADKI DO SŁUCHAWEK ROZMIAR L, 8 SZT. (001226790000), InLine Aktywny USB A/A, 20m, Czarny (35657), Armac C5 przeciwprzepięciowa 5 gniazd 1.5m szary (C5A/15/SZ), Boompods Aquapod (AQPORA), Apacer 64GB AP64GAH190H-1, Bosch BGL 35220, HP DDR4, 16GB, 2400MHz, ECC, Reg (T9V40AA), Equip Patchcord światłowodowy SC - SC Multimode Duplex OM4, 0.5m (255529), Tescoma Uszczelka do słoików DELLA CASA 600, 800, 1000 i 5000 ml, 6 szt., Sanico Filtr zmiękczajacy do nawilżacza SanicoRUBBER20106, FunnyCase ETUI NADRUK MORO BRĄZOWE HUAWEI P10 LITE, Centropen Cienkopis 2551 0.5mm czerwony, Jordan Kerr Skórzany pasek do zegarka 16 mm Jordan Kerr JK16.004.05, Baseus Ładowarka Baseus CCALL-BX02 (USB 3.0; kolor biały), ADATA HDD HD830 5 TB Czarny (AHD830-5TU31-CBK), TelForceOne Nakładka Matt Tpu Do Samsung S8 G950, Fujitsu Windows Server Essential 2019 Wielojęzyczny 64 bit BOX (S26361-F2567-D630)