Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 850W (COREREACTOR850G-BKCEU)

ID produktu: 6303210
Zobacz produkty podobne
(21)
Zapytaj społeczności 0 pytań
Moc:
 • 650W
 • 750W
 • 850W
Opis
Specyfikacja
Opinie (56)
Inspiracje (9)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Moc 850W

Nie ulega wątpliwości, że dobór zasilacza o odpowiedniej mocy znacznie wpływa na bezpieczeństwo pracy urządzeń i zmniejsza ryzyko awarii. Moc na poziomie 850W pozwoli na zasilenie wysokiej klasy komputerów, które doskonale sprawdzają się zarówno w pracy, jak i rozrywce. Aby obliczyć, czy na pewno taki zasilacz będzie wystarczający, należy zsumować moc potrzebną do zasilania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem będzie użycie kalkulatora, jaki dostępny jest w internecie. Wystarczy wybrać elementy konfiguracji sprzętowej.

80 Plus Gold

Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.

W pełni modularny

Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.

ATX

To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

UVP

Zasilacz komputerowy to niezwykle ważne urządzenie, które odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na poszczególne zabezpieczenia. UVP (Under Voltage Protection) chroni przed zbyt niskim napięciem na liniach wejściowych. Chociaż usterka ta nie wpływa na ewentualne uszkodzenia podzespołów, może negatywnie oddziaływać na ich optymalną pracę. Zdecydowanie warto wybrać zasilacz z UVP. To z pewnością poprawi komfort użytkowania komputera.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

SIP

Aby znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia awarii, należy wybrać zasilacz z odpowiednimi zabezpieczeniami. SIP (Surge & inrush protection) chroni zasilacz przed prądami udarowymi. Gwałtowne impulsy mogą pochodzić z sieci energetycznej i obciążeń indukcyjnych. Dlatego przy kompletowaniu konfiguracji komputerowej warto zadbać o zasilacz wyposażony w tego typu ochronę.

NLO

Wybierając zasilacz komputerowy warto sięgnąć po urządzenia, które oferują szeroką gamę zabezpieczeń. Jedynym ze sposobów ochrony jest NLO (No Load Operation). To zabezpieczenie, które nie pozwoli załączyć zasilania w przypadku braku obciążenia. Obecnie na rynku znajdziemy niewiele tego typu urządzeń, jednak warto wybrać taką formę ochrony, aby cieszyć się komfortem użytkowania komputera.

Układ PFC aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
 • Moc 850W
 • Modularne okablowanie W pełni modularny
 • Średnica wentylatora 120 mm
 • Standard/Format ATX
Produkt
Producent ADATA
Kod producenta COREREACTOR850G-BKCEU
EAN 4710273773278
Informacje techniczne
Standard/Format ATX
Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
Układ PFC Aktywny
Sprawność 88%
Typ chłodzenia Aktywne - wentylator
Średnica wentylatora 120 mm
Modularne okablowanie W pełni modularny
Złącza
ATX 24-pin (20+4) 1
PCI-E 8-pin (6+2) 6
12VHPWR PCI-E 5.0 16-pin (12+4) Nie
PCI-E 8-pin 1
PCI-E 6-pin Nie
CPU 8-pin (4+4) 1
CPU 8-pin Nie
CPU 4-pin Nie
SATA 12
Molex 4
Informacje fizyczne
Wysokość [mm] 86
Szerokość [mm] 150
Głębokość [mm] 140
5/5
(21)
96% osób poleca
ten produkt
5
81%
4
14%
3
5%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Ok
 • ZALETY:
 • + Zapas mocy
 • + Torebka na kable
 • + Wyglad
 • WADY:
 • - Sztywne kable
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W (COREREACTOR750G-BKCEU)

Polecam ten zasilacz z całego serca <3

Od początku złożenia PC miałem duży problem z piszczącym zasilaczem. Dźwięk nie był ciągły, chwila ciszy, kilka sekund pisku. Wykluczyłem wszystkie inne komponenty, sprawdzałem 3 płyty główne, testowałem 4 zasilacze (piąty czekał na test w wypadku, gdyby ten też zawiódł).

Moje poprzednie zasilacze:
- be quiet! Pure Power 12 M 750W 80 Plus Gold ATX 3.0
Wspaniały zasilacz, całkowicie bezgłośny wentylator. Dlatego zdecydowałem się kupić go jeszcze raz mimo pisków.

- [Drugi egzemplarz] be quiet! Pure Power 12 M 750W 80 Plus Gold ATX 3.0

- Zasilacz ADATA XPG Core Reactor ll 750W
Następca tego zasilacza. Piszczał tak samo jak poprzedni + miał strasznie głośny wentylator

- Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W
Zero pisków. Wspaniała cisza. Wentylator głośniejszy niż w be quiet, ale różnica wyczuwalna tylko przy przyłożeniu ucha w jego okolice. Odnoszę wrażenie, że przyczyną moich problemów był standard ATX 3.0, bo kupując ten zasilacz pogodziłem się, że jeśli będzie dobry (a jest świetny) to będę musiał użyć przejściówki do zasilenia karty graficznej (czego chciałem uniknąć).

Polecam.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 650W (COREREACTOR650G-BKCEU)

Pudło wielkie zawiera zasilacz modułowy + kablore (twarde, długie, trudne do zgięcia, czy ułożenia w tańszej obudowie czarne kable) w fajnej saszetce. Super wykonany, korzystam z niego za krótki czas, żeby precyzyjniej coś napisać. Działa, nie kwicy, daje radę z i5 i RX570, trzema dyskami, 6cioma wentylatorami. Skusiły mnie cena, wykonanie i recenzje.
 • ZALETY:
 • + wykonanie
 • + moc
 • + recenzje
 • + pudełko
 • + modułowość
 • + 10 lat gwarancji
 • WADY:
 • - kabelki
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Kupiony z myślą o nowych kartach serii rtx30xx - gdzie 3080 także czeka na realizację ;-( Długie, w fajnym oplocie przewody a mam dość dużą obudowę Fractal Design i wszędzie spokojnie starczyło. Może przewód zasilający płytę główną za bardzo sztywny - ale dało się poukładać w obudowie. Znawcą nie jestem , i zakup po obejrzeniu testów na YT mnie przekonał- może nie ideał, ale za te pieniądze rewelacja. Na teraz ok.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 650W (COREREACTOR650G-BKCEU)

Zasilacz bardzo dobrze wykonany, bardzo dobrze zapakowany, ogromnych rozmiarów pudełko, jestem pozytywnie zaskoczony. Posiada wszystkie certyfikaty, więc na moc 650 W zapewnia dosłownie wszystko. Produkt godny polecenia. Kupiony za 229 zł. Polecam
 • ZALETY:
 • + Wykonanie
 • + Cena
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Co ty bredzisz? Jakim cudem ten model 100% modularny i 80+ gold kupiłeś za 230zł?
@Damian jest w pełni modularny i kupiłem go cudem normalnym (była promocja).
Czy ten zasilacz nadal pracuje dobrze? I czy jest cichy? Zastanawiam się nad jego kupnem
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W (COREREACTOR750G-BKCEU)

Pierwszy zasilacz od ADATA, nie żałuje. Kupiłem go w super cenie 429zł, jakość wykonania i ilość przewodów bardzo dobra.
 • ZALETY:
 • + 80Plus Gold
 • + w pełni modularny
 • + bardzo cichy
 • + duża moc
 • + 10 lat gwarancji
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Cena idealna w porownaniu do tego co oferuje dany zasilacz po pol roku uzytkowania zadnych problemow daje rade z plyta z490 i podkreconym procesorem oraz rtx 3080 ti
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 650W (COREREACTOR650G-BKCEU)

Bardzo fany zasilacz, może opis mógłby być lepszy - dawno nie składałem kompa i nie pamiętałem co który skrót oznacza - ale sprawuje się bardzo dobrze.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W (COREREACTOR750G-BKCEU)

Sprawuje się dobrze, modularne kable są dużym plusem, pozwalają uniknąć plątaniny, ponadto w zestawie jest fajna torba na resztę kabli. Jest git.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Zasilacz działa bez zarzutów. Bardzo dobra jakość w porównaniu do ceny.
 • ZALETY:
 • + Cena
 • + Jakość
 • + Długa gwarancja
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W (COREREACTOR750G-BKCEU)

Generalnie jestem zadowolony z zakupu. Jedyne do czego się mogę przyczepić to trochę sztywne kable.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W (COREREACTOR750G-BKCEU)

Używam od prawie 2 miesięcy. Jeden z lepszych w tej cenie.
 • ZALETY:
 • + Zasięg działania
 • + Cena
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W (COREREACTOR750G-BKCEU)

Mam ten zasilacz od roku. Nie zauważyłem żadnych wad. Cicha niezawodna praca.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W (COREREACTOR750G-BKCEU)

Zasilacz solidny , cichy , a co najważniejsze wydajny ! nic dodać nic ująć.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W (COREREACTOR750G-BKCEU)

Świetne wykonanie, cisza i mnóstwo kabli. Napędza i7 i 3080ti.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Zasila także mieszkanie sąsiada!
 • ZALETY:
 • + niskie temperatury
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Piękny zasilacz ;-) 6900 xt ciągnie z zapasem ;-)
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Czas pokaże - na razie ok (1 tydzień)
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 750W (COREREACTOR750G-BKCEU)

Brak zastrzeżeń, wszystko jak należy.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem

Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 650W (COREREACTOR650G-BKCEU)

Po miesiącu użytkowania wszystko ok.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(56)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(9)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 11:58
Cześć!
Zasilacz ADATA XPG Core Reactor 850W (COREREACTOR850G-BKCEU) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.

468,81 zł
Do koszyka