Udostępnij
Skomentuj

World War 3 - wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Jakie wymagania sprzętowe ma World War 3? Tego oraz innych informacji dowiesz się z tego tekstu.

World War 3 to gra, która skupia się na rozgrywce sieciowej dla wielu graczy. Wcielamy się w postacie żołnierzy walczących w globalnym konflikcie, który urasta do rangi trzeciej wojny. Gra, swego czasu, była szumnie ogłaszana, jako konkurent dla Call of Duty i Battlefielda. Sprawdź informacje dotyczące polskiej gry od studia The Farm 51.

Podstawowe informacje o World War 3

WW3 jest dziełem gliwickiego studia The Farm 51, która postanowiła stworzyć strzelankę zdolną do namieszania na rynku gier FPS. Twórcy gry podeszli bardzo poważnie do realizmu produkcji, a co więcej, tytuł ten powstawał we współpracy z wojskowymi konsultantami oraz pracownikami militarnych centrów badań i rozwoju. Tytuł ten dostępny jest jedynie na PC, nie posiada on kampanii dla pojedynczego gracza.

Okrojona fabuła gry studia The Farm 51 toczy się we współczesności, jednak przedstawiony świat jest alternatywną wersją naszej rzeczywistości, w której miejsce miał wybuch tytułowej trzeciej wojny światowej. Gracze naturalnie wybierają stronę, po której będą walczyć, a ich zadaniem jest przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. W grze dostępni są między innymi polscy, rosyjscy i amerykańscy żołnierze, a lokacje oparte są o prawdziwe europejskie miasta.

W grze akcja pokazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Do dyspozycji graczy został oddany naprawdę pokaźny arsenał broni. Ponadto w tytule dostępne jest wiele pojazdów, które są modyfikowalne. Dodatkowo w grze znajdziemy wyposażenie takie jak ubrania, kamuflaż, czy malowania broni. Charakterystyczny dla gry jest wysoki realizm, który widać jednakowo podczas strzelania oraz kooperowania z pozostałymi graczami. Dzięki wyżej wspomnianej współpracy z ekspertami w grze udało się jak najwierniej odzwierciedlić balistykę pocisków, odgłosy broni oraz jej wygląd.

World War 3: wymagania sprzętowe

W odróżnieniu od posiadaczy konsol, które mają przygotowaną specyfikacje pod konkretne tytuły, gracze komputerowi przy każdym tytule drżą o to, czy wymagania sprzętowe nie będą zbyt duże, aby ich sprzęt uciągnął konkretny tytuł. W przypadku wymagań World War 3 również pojawiło się sporo wątpliwości czy gracze posiadający starsze urządzenia, będą w stanie bez problemów odpalić grę. Poniżej przedstawiamy zarówno minimalne, jak i zalecane do najlepszej rozgrywki wymagania sprzętowe WW3.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System: Windows 10 (x64),
 • Procesor: Intel Core i3-4340K / AMD FX-6300,
 • Pamięć RAM: 8 GB,
 • Karta graficzna: GeForce GTX 670/ GTX 1650 lub AMD Radeon HD 7950,
 • DirectX: 11,
 • Dysk: 80 GB.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • System: Windows 10 (x64),
 • Procesor: Intel Core i5 2500k / AMD Ryzen R5 1600X,
 • Pamięć RAM: 16 GB,
 • Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580,
 • DirectX: 12,
 • Dysk: 80 GB.

Jak widać, wymagania są dosyć łaskawe – w minimalnych ustawieniach można ją uruchomić na karcie graficznej, która debiutowała ponad 10 lat temu. Jeżeli jednak Twój sprzęt nie jest w stanie podołać wyzwaniom, jakie stawia przed nim World War 3, doradzamy upgrade. Na Morele.net znajdziesz wiele podzespołów najwyższej klasy do komputerów, a także gotowe wysokiej jakości laptopy gamingowe oraz komputerowe akcesoria.

Czy World War 3 jest grą darmową?

Ostatnimi czasy, bardzo popularne stało się rozdawanie gier za darmo. Darmowe gry możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwszą z nich są rozdawane bezpłatnie tytuły na platformach typu Steam w celach promocyjnych. Najbardziej znany z takiego modelu jest Epic, na którym wiele tytułów mogliśmy bez żadnych wydanych pieniędzy dodać do swojej biblioteki. Wśród nich można było znaleźć np. gry AAA z serii Batman, czyli trylogia Arkham, czy ostatnio polską produkcję Kangurek Kao. Również gracze konsolowi mogą czasem liczyć na taki gratis. Można przypomnieć, chociażby rozdawanie Horizon Zero Dawn na konsole PS4 przez Sony podczas pandemii.

Drugim wariantem darmowych gier są tak zwane tytuły free-to-play, czyli gry sieciowe, których pobranie oraz rozgrywka jest darmowe. Takowe tytuły zarabiają z mikropłatności, czyli małych sum pieniędzy wydawanych na skórki, postaci, mapy, DLC czy walutę dostępną w grze. Dużym problemem jest jednak, że wiele tych tytułów zmienia się w tzw. pay-to-win i gracze dodatkowo wydający swoje pieniądze są w niewyważony sposób promowani. Jaką grą jest WW3?

Darmowość strzelanki The Farm 51 to istna sinusoida. W pierwszych zapowiedziach twórcy ogłaszali, że World War 3 będzie tytułem free-to-play, który będzie zarabiał z mikropłatności. Później twórcy wycofali się z tego pomysłu i gra trafiła do graczy w cenie 99 złotych. Po jakimś czasie wydawca stwierdził jednak, że przejście na model free-to-play będzie korzystnym ruchem. Tak więc od 2022 roku World War 3 stało się darmowym tytułem, w który bez problemu zagrać może każdy gracz posiadający odpowiedni sprzęt.

WW3

Operacje – zawartość Roku 1 gry WW3

W wielu sieciowych grach free-to-play znajdują się ograniczone czasowo wydarzenia, w skład których wchodzi aktualizacja zawartości. Nazywane są one najczęściej sezonami. Wraz z wejściem w ten model, WW3 również postanowiło stworzyć coś na wzór znanych z innych gier sezonów. Twórcy nazwali te eventy „Operacjami” oraz udostępnili na swojej stronie harmonogram Roku 1, na który składają się cztery operacje, które zaplanowane zostały na okres między grudniem 2022 roku a wrześniem 2023.

Udostępnione zostały już dwie operacje. Pierwsza z nich wydana pod koniec zeszłego roku skupia się na działaniach wojennych w Chinach i Korei Południowej. Do dyspozycji gracza zostały udostępnione nowe bronie, uderzenia oraz schematy operatorów. Dodatkowo wraz z nadejściem operacji udostępnione zostały nowe mapy oraz tymczasowy tryb gry — drużynowy tryb dominacji CQB. Druga, tak samo jak pierwsza, skupia się na Chinach, jednak ponadto zostały dodane obszary walki w Japonii. Ponownie otrzymaliśmy nowe bronie, mapy oraz tym razem stały tryb gry FUBAR (immersyjny tryb dla piechoty na dużą skalę).

Na drugą połowę 2023 roku zostały zaplanowane jeszcze dwie operacje osadzone w Turcji oraz Polsce. Wraz z nimi nadejdą nowe bronie, mapy i tryby gry. Każda dotychczasowa operacja, jak i każda następna wprowadza nowe funkcje rozgrywki i poprawki.

Ile map oferuje gra The Farm 51?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, ogromnym plusem gry są zawarte w niej realistyczne mapy oparte na alternatywnych wizjach znanych nam z prawdziwego świata miast położonych w Europie i na całym świecie. Do dyspozycji graczy zostało oddane kilkanaście map, a ich liczba cały czas się zwiększa. Wśród nich znajdziemy największe europejskie metropolie takie jak Berlin, czy Moskwa oraz polskie akcenty — w grze znajduje się wirtualna Warszawa.

Warto wiedzieć!

World War 3 jest dziełem polskiego studia deweloperskiego z Gliwic. Ekipa The Farm 51 nie jest studiem, które stawia swoje pierwsze kroki w gamedevie. Firma ma w swoim portfolio takie tytuły jak Chernobylite, Get Even lub Deadfall Adventures.

World War 3 – czy warto?

W chwili obecnej gra ma ponad 51 tysięcy recenzji na platformie Steam – 54% z nich jest pozytywnych, co daje ogólną ocenę jako mieszaną. Recenzje z ostatniego miesiąca są mniej łaskawe – zaledwie 38% jest pozytywnych, co wiąże się ze statusem: w większości negatywne. Co to oznacza dla samej gry? No cóż, pokonanie serii CoD oraz Battlefield okazało się niewykonalne, ale nie oznacza to, że WW3 nie ma swoich momentów.

Sam gameplay oraz feeling broni może się bardzo podobać. Widać, że twórcy przyłożyli się do realistycznego zachowania oręża. Odstaje trochę mechanika prowadzenia pojazdów, ale na szczęście nie jest to gra wyścigowa. To na co jednak cierpi najbardziej World War 3 to ogromne problemy techniczne, które towarzyszą temu tytułowi od wejścia w early access w 2018 roku. Spora część społeczności ma również żal do twórców, że tytuł przeszedł na F2P po tym, gdy zapłacili oni pieniądze za grę. Tego rodzaju negatywne opinie mogą wydawać się niesłuszne, ale faktem jest, że zaniżają one średnią ocenę gry.

Gra jest obecnie dostępna za darmo, a twórcy dbają o dostarczanie nowej zawartości. Naszym zdaniem dobrym pomysłem jest przekonanie się na własnej skórze, jak wygląda w obecnym stadium niedoszły konkurent serii BF i CoD. Było blisko namieszać na rynku FPS, niemniej sama w sobie, gra WW3 nie jest aż taka zła, by stwierdzić, że należy ją omijać szerokim łukiem.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Gry PC - Klawiatury gamingowe - Myszki gamingowe

Udostępnij
5,0
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:47
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.