Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

World War 3 - wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje

Tematyka ewentualnych konfliktów zbrojnych jest często poruszana w grach, a zwłaszcza III wojna światowa.

W tym właśnie klimacie powstaje sieciowa strzelanka, za przygotowanie której odpowiada polskie studio The Farm 51. W dorobku posiada ono między innymi grę Painkiller: Hell & Damnation, dlatego liczyć możemy na kawał dobrej produkcji.

World War 3 – informacje ogólne o grze

Warto nadmienić, że mamy do czynienia z płatną pozycją sieciową, w ramach której będziemy mogli rywalizować z graczami z całego świata. Co ciekawe, gra stanowi niejako kontynuację projektu, który miał promować polską armię.

  • Producent – The Farm 51
  • Wydawca – The Farm 51
  • Data premiery – 2020 rok (wczesny dostęp od 19 października 2018)
  • Tryb gry – multiplayer

Gra pojawiła sią we wczesnym dostępie na komputerach osobistych. Gracze konsolowi liczą na wydanie World War 3 na PlayStation i Xbox. Konwersja produkcji na te platformy może być jednak dużym wyzwaniem dla producentów, dlatego czekamy na jakiekolwiek informacje na ten temat.

Komputery dla graczy

World War 3 – fabuła, mechanika, detale

Jak można się łatwo domyślić, akcja gry rozgrywka się w alternatywnej rzeczywistości, w której to dochodzi do wybuchu trzeciej wojny światowej. Wzorem wielu innych sieciowych gier tego gatunku, gracze mogą wcielić się w żołnierzy jednej ze stron konfliktu i rywalizować w drużynach o zwycięstwo w bitwach.

Oczywiście poszczególne wydarzenia odbywające się na polu bitwy, a także przewaga konkretnej frakcji ma wpływ na to, jak kształtuje się linia frontu. Jak utrzymują twórcy, gracze będą mogli skorzystać z bardzo szerokiego katalogu broni. Do tego dojdą także pojazdy. Najważniejszym wyróżnikiem gry World War 3 na tle takich gier komputerowych jak seria Battlefield, jest bardzo wysoki realizm. Zadbano nie tylko o zaimplantowanie realistycznego systemu obrażeń czy też modelu kierowania wspomnianymi pojazdami, ale również wpływu strategii na działania wojskowe. Chcąc pokonać przeciwną frakcję, nie wystarczy wysłać żołnierzy do indywidualnej rywalizacji o zabicie jak największej liczby wrogów. Decydująca będzie tu taktyka, a także koordynacja działań całego wojska.

Utrzymanie wysokiego realizmu stało się możliwe dzięki współpracy twórców gry z wojskowymi i specjalistami w tej dziedzinie. Wpłynęło to między innymi na odpowiednie odwzorowanie działania sprzętu, którym będziemy posługiwać się na polu bitwy.

Co więcej, w grze pojawią się prawdziwe lokacje. Walczyć przyjdzie nam między innymi w Warszawie, Berlinie i Moskwie. Producenci utrzymują, że w grze zabraknie mikropłatności wpływających na przebieg rozgrywki. Zaimplementowany zostanie wyłącznie system umożliwiający wykorzystanie modyfikacji sprzętu i pojazdów.

World War 3 zaoferuje dwa tryby rozgrywki. Pierwszym z nich będzie Battle Royale, znany z takich gier jak PUBG czy Fortnite. W jego ramach, gracze zostaną podzieleni na oddziały, które będą musiały przejąć kontrolę nad wybranymi celami. Drugi tryb to Warzone, polegający na walce o miejsca wskazane na mapie.

Premiera World War 3 może być prawdziwym hitem. Czekamy z niecierpliwością, co pokaże polskie studio. Warto na bieżąco śledzić informacje na temat tej produkcji. Niejeden przedstawiciel tego gatunku gier okazał się prawdziwym hitem sprzedażowym.

World War 3 – wymagania sprzętowe

Wczesna wersja gry potwierdza, że producenci postawili na realizm przygotowanych lokacji, a także pojazdów i wyposażenia. Produkcja wyróżnia się atrakcyjną, szczegółową oprawą graficzną, do obsługi której potrzebny jest mocny sprzęt.

World War 3 – minimalne wymagania gry

World War 3 – rekomendowane wymagania gry

  • Procesor: Intel Core i7-4790K 4.0 GHz
  • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970/AMD Radeon R9 290 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Dostępne miejsce na dysku – 35 GB
  • System operacyjny: Windows 7 SP1/8/10 64-bit

Powyższe wymagania sprzętowe World War 3 mogą okazać się bardzo wysokie. Warto zainteresować się zakupem mocnego peceta, aby w pełni przygotować się na premierę tej głośnej produkcji. Odpowiednio szybki procesor, wspierany dużym zasobem pamięci RAM i wysokiej klasy karta graficzna pozwoli nam na komfortową zabawę z rozgrywką.

Warto omówić jeszcze kwestię ceny World War 3. Już dziś możemy otrzymać wczesny dostęp do gry w kwocie 148,09 zł.

World War 3 – jaki komputer do gry?

Jak widać, płynną rozgrywkę zagwarantuje nam tylko porządny sprzęt gamingowy. Warto postawić na przynajmniej 12 GB pamięci RAM, a także przyzwoita kartę graficzną. W wymaganiach rekomendowanych wskazane są jednostki GPU na poziomie GTX 970, jednak ważne celować półkę wyżej, a mianowicie w karty GTX 10, które zagwarantują dodatkowe klatki. Jeżeli chodzi o ceny, tego typu zestawy komputerowe kosztują 2500 złotych wzwyż.

World War 3 – jaki laptop do gry?

Przedstawione wymagania dotyczą komputerów stacjonarnych, dlatego warto zastanowić się, w co powinni celować osoby chcące zainwestować w sprzęt przenośny. W przypadku laptopów, dobrym wyborem okaże się procesor co najmniej czterordzeniowy, wyróżniający się wydajnością na poziomie modeli i7-7700HQ. Jeżeli chodzi o kartę graficzną, tu również warto postawić na jednostkę GTX 10. Laptop spełniający te kryteria zakupimy za około 3500-4000 złotych.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.