Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Warsaw – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o grze

W tym poradniku przedstawimy wszystkie szczegóły na temat Warsaw – ambitnej produkcji o powstaniu warszawskim.

Warsaw – informacje ogólne

Mamy do czynienia z niezwykle oryginalną grą, poruszającą przejmującą tematykę. To pierwsza produkcja, której motywem przewodnim jest powstanie warszawskie. Co należy wiedzieć o Warsaw? 

  • Producent: Pixelated Milk
  • Wydawca: Gaming Company
  • Data premiery na PC – 2 października 2019
  • Data premiery na Nintendo Switch i PS4: 2020 
  • Tryby gry: singleplayer
  • Ograniczenia wiekowe: od 18 lat

Za produkcję gry odpowiada niezależne studio Pixelated Milk. To już kolejny tytuł, który może przynieść warszawskim twórcom duży sukces. Ich pierwszym dziełem było Regalia: Of Men and Monarchs. Gra Warsaw na PC ukazała się już 2 października. Jednak posiadacze PS4 i Nintendo Switch muszą poczekać do 2020 roku. To pozycja deydykowana dla pojedynczego gracza. 

Uwaga!

Rozgrywka w Warsaw przeznaczona została wyłącznie dla osób dorosłych. Specjalne oznaczenia, które mówią o ograniczeniach wiekowych, zostały umieszczone w lewym dolnym rogu opakowań z grą. Na odwrocie możemy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat rodzaju treści niecenzuralnych, jakich można spodziewać się podczas przygody. Umożliwia to odpowiedzialny zakup gier. Cena Warsaw wynosi około 50 zł. 

Warsaw – fabuła, mechanika, detale

Fabuła zabiera gracza do pamiętnego 1944 roku. Pokierujemy losem grupy powstańców, którzy za wszelką cenę próbowali obronić stolicę przed wrogim wojskiem. Należy jednak podkreślić, że produkcja studia Pixelated Milk przedstawia historię maksymalnie zbliżoną do realnych wydarzeń. Bohaterowie, których spotkamy podczas przygody, są inspirowani prawdziwymi postaciami z tamtego okresu. Warto wspomnieć, że gra nie dąży do zmiany prawdy historycznej. Oznacza to, że nasze poczynania ostatecznie zakończą się fiaskiem. Celem przygody jest przedstawienie losów powstańców oraz heroicznej batalii o wolność. Nie zabraknie jednak ciekawej i satysfakcjonującej rywalizacji. 

Warsaw to ciekawe połączenie gry strategicznej z mechanikami znanymi z najlepszych produkcji RPG. Walkę będziemy obserwować z perspektywy 2D. Twórcy nie kryją, że wzorowali się na niezwykle popularnej grze – Darkest Dungeon. Jednym z zadań jest wspieranie poszczególnych dzielnic w zasoby, które pozwolą na rywalizację z wrogiem. Potyczki odbywają się w systemie turowym. Do dyspozycji gracza oddano drużynę złożoną z kilku bohaterów. Każdy z nich ma do opowiedzenia bardzo ciekawą historię i posiada indywidualne umiejętności. Należy wspomnieć, że po śmierci postacie w żaden sposób nie powracają do gry. Każde niepowodzenie znacznie utrudnia ukończenie trybu fabularnego. 

Gra Warsaw na PC wyróżnia się przyjaznym i intuicyjnym sterowaniem. Warstwa graficzna przypomina stylistykę znaną z mrocznych komiksów. Pomysł zastosowania grafiki 2D był strzałem w dziesiątkę. Projekty postaci prezentują się nad wyraz atrakcyjnie. Na każdym kroku czuć ciężki, wojenny klimat. Na wysokim poziomie stoi również ścieżka dźwiękowa, która stale zachęca do dalszych przygód. Doskonale przedstawiona historia, ciekawa mechanika oraz niska cena Warsaw, może sprawić, że gra trafi do szerokiego grona odbiorów. 

Warsaw – wymagania sprzętowe

Chociaż grafika jest nadzwyczaj atrakcyjna, nie zobaczymy tu efektów specjalnych rodem z najnowszych gier akcji. Czy to oznacza, że każdy gamingowy komputer poradzi sobie z konfiguracją sprzętową proponowaną przez producenta? Przekonajmy się. Wymagania sprzętowe prezentujemy w poniższej tabeli. Sprawdź, czy Twój sprzęt pozwoli na komfortową obsługą tej niezwykle ciekawej produkcji. 

Trzeba przyznać, że wymagania Warsaw nie są wysokie, lecz należy pamiętać o kilku niuansach, które mogą okazać się przeszkodą dla słabszych komputerów. Aby móc uruchomić grę należy wyposażyć nasze sprzęty w procesor intel Core i3 drugiej generacji oraz minimum średniej klasy kartę graficzną. Ważnym aspektem jest również pamięć RAM, która powinna wynosić 4 GB. 

Aby cieszyć się rozgrywką bez spadków animacji, warto posiadać nieco lepszy komputer. Dobrym wyborem będzie procesor Intel Core i7-3770K lub AMD FX-8350. Niezbędne okaże się wsparcie pamięci RAM na poziomie 6 GB oraz jedna z proponowanych kart graficznych. Gra nie zajmuje wiele miejsca na dysku twardym i nawet starsze systemy Windows pozwolą wziąć udział w przygodzie. 

Warto wiedzieć!

Chociaż gra Warsaw na PC prezentuje się bardzo atrakcyjnie, nie każdy komputer pozwoli na rozgrywkę bez problemów technicznych. Zapowiedziano jednak wersję konsolową, która ukaże się w 2020 roku. Wszyscy posiadacze PlayStation 4 oraz Nintendo Switch będą mogli poznać realia powstania warszawskiego przedstawione w formie gry video. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.