Udostępnij
Skomentuj

Waga bagażowa - jaką wybrać? Która najlepsza?

Częste backpackerskie podróże, dłuższe wakacje, a może spontaniczny ,,city break”.

Przy pakowaniu na podróż samolotem przyda się solidna waga bagażowa, która zaoszczędzi stresu na lotnisku.

Waga bagażowa – po co?

Pierwsze skojarzenie z wagą do bagażu wiąże się z podróżami i lotem samolotem. Faktycznie najczęściej na domowe potrzeby waży się bagaż, by sprostać limitom określonym przez daną linie lotniczą. Poza tym waga podróżna jest także niezastąpiona przy wysyłce towarów, przeprowadzce, czy choćby sklepie internetowym. Często swoje zastosowanie znajduje również do ważenia żywności, lub zebranych poza domem owoców bądź warzyw.

Warto wiedzieć!

Waga bagażowa pozwala dokonać bardziej dokładnego pomiaru masy walizki niż użycie tradycyjnej wagi łazienkowej.

Waga bagażowa – jak działa?

Waga podróżna jest niezwykle prosta w obsłudze. Wystarczy wybraną rzecz, plecak, lub walizkę zawiesić na haczyku i podnieść go wraz z wagą. Następnie należy jeszcze tylko przez chwilę przytrzymać wagę z ważonym przedmiotem w pozycji pionowej do ustabilizowania się pomiaru, po czym można już będzie odczytać wagę wyświetloną na cyfrowym wyświetlaczu.

Warto wiedzieć!

Waga walizkowa najczęściej przydaje się bardziej w drodze powrotnej z podróży niż przed nią. Po wakacjach urlopowicze są bardziej beztroscy i obkupieni pamiątkami, co często skutkuje nadpłatą za dodatkowe kilogramy podczas odprawy na lotnisku. Warto zatem zabrać ze sobą wagę bagażową, która zaoszczędzi i stresu i pieniędzy.

Jaka waga bagażowa?

Stojąc przed wyborem wagi do bagażu trzeba zweryfikować następujące kwestie:

  • czytelność wyświetlacza – wyświetlany pomiar powinien być wyraźny do odczytu
  • masa wagi – najlepiej do jednego kilograma, by zabrać ją ze sobą w podróż
  • precyzyjność pomiaru – dokładność pomiaru nie więcej niż 50 gramów
  • maksymalne obciążenie – zazwyczaj do około 40-50 kilogramów
  • dodatkowe funkcje – zamiana jednostki pomiaru z kilogramów na funty
  • sposób zasilania – przeważnie na baterie

Na rynku dostępne są wagi podróżne w różnych kolorach, wzorach i o zróżnicowanej wielkości. Zatem po decyzji związanej z poszczególnymi parametrami można znaleźć także ulubiony design. Ze względu na daną funkcjonalność, jakość oraz wygląd wagi do bagażu mają także odmienne ceny. Najtańsze to koszt około 20 złotych. Chcąc zainwestować w coś solidnego od znanych marek trzeba wydać trochę więcej. Wśród sprawdzonych firm oferujących wagi bagażowe znajdują się między innymi: Optimum, Eldom, TFA, Esperanza, Adler, Beurer, Dymo, Sencor .

Dodatkowa funkcja

Niektóre wagi wyposażone są w automatyczny system wyłączania. Nie używana waga po upływie określonego czasu sama się wyłącza, dzięki czemu oszczędza się zużycie baterii.

Cyfrowa waga bagażowa

Cyfrowa waga do bagażu powinna charakteryzować się prostą obsługą, wygodą podczas transportu (kompaktowy rozmiar) oraz niezawodną funkcjonalnością. Dodatkowo można rozważyć opcje ze zmianą jednostek miar oraz automatycznym wyłączaniem.

Poszczególne wagi bagażowe wyposażone są w haki o zróżnicowanych kształtach oraz paskach do nich przytwierdzonych o odmiennych długościach. Przy licznych podróżach z wieloma typami bagażu wybór uniwersalnego i szczególnie solidnego haka ma duże znaczenie.

Warto wiedzieć!

Dokonując pomiaru zaleca się ostrożność związana z wyborem jednostki miary. Bardzo łatwo popełnić błąd i sprawdzić wagę w innej jednostce niż określa linia lotnicza, a tym samym przekroczyć jej limit. Zdarza się, że waga wskazuje aż cztery jednostki: kg, g, lb i oz.

Podsumowując, waga bagażowa poza podróżami świetnie sprawdza się także do codziennego użytku. Wybierając wagę do bagażu należy sprawdzić jej maksymalne obciążenie, precyzyjność pomiaru oraz jednostki miary, w których wyświetlana jest masa przedmiotu. Zakup wagi od znanej marki to większą gwarancja jakości i niezawodności.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.