Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

The Universim - wymagania sprzętowe

Studio Crytivo Games pracuje nad strategią ekonomiczną, pozwalającą na rozwój własnej społeczności.

Tak zwane „boskie” RTS-y kilkanaście temu były szalenie popularne wśród osób lubujących się w budowaniu od zera. Takie produkcje jak Black & White czy też Populous: The Beginning na stałe zapisały się w historii elektronicznej rozgrywki. Ich śladem zamierzają pójść twórcy The Unievrsim.

The Universim – informacje ogólne o grze

Mowa o strategii, w ramach której naszym celem nadrzędnym jest powolny, systematyczny rozwój plemienia, które na kolejnych etapach tworzy nowe budowle, poznaje technologie, a także robi wszystko, aby stać się galaktycznym imperium.

 • Producent – Crytivo Games
 • Wydawca – Crytivo Games
 • Data premiery – jeszcze nieogłoszona (wstępny dostęp od 28 sierpnia 2018 roku)
 • Tryb gry – single player

The Universim – fabuła, mechanika, detale

Gra od pewnego czasu jest dostępny w systemie early access, dlatego już teraz możemy powiedzieć nieco o tym, co oferuje. Podstawowe założenia przypominają bardzo wcześniej wymienione produkcje. Na początku do swojej dyspozycji otrzymujemy niewielkie plemię z epoki kamienia łupanego. Jego rozwój stoi więc na bardzo niskim poziomie. Naszym zadaniem jest oczywiście jego rozwój, tak aby możliwe stało się przeobrażenie plemienia w rozwiniętą społeczność, a następnie ogromne imperium, które weźmie we władania nie tylko ziemię całego globu, ale również inne układy planetarne.

The Universim na początku przypomina więc popularne city buildery, by w późniejszych fazach rozgrywki przekształcić się w grę stawiającą na ekspansję. Warto podkreślić, że rozwój naszego plemienia realizowany jest na wiele różnych sposobów. Poznajemy nowe technologie, dzięki którym jesteśmy w stanie zbudować różne typy gospodarki, nastawione na wykorzystanie różnych surowców.

Gdy nasz rozwój pozwoli na podróże międzyplanetarne, możemy postarać się o przejęcie kontroli nad kolejnymi układami. Oczywiście nie każda planeta okaże się zdatna do zamieszkania, dlatego naszym zadaniem będzie przeprowadzenie dokładnej analizy jej struktury i panujących warunków. To od nas zależy, czy koloniści przeżyją i zbudują nowe społeczeństwo. Przy podbijamy nowych planet, nie musimy martwić się przechodzeniem przez kolejne etapy rozwoju. Gra pozwala na wykorzystanie sztucznej inteligencji, która, po wytyczeniu odpowiedniego kierunku, zrobi wszystko za nas.

Rozgrywka w The Universim nie polega tylko na nieskrępowanym rozwoju plemienia. Liczyć musimy się z licznymi niebezpieczeństwami, w postaci na przykład katastrof naturalnych czy też najazdu obcych cywilizacji. Gra tworzona jest przez niezależne studio, które budżet potrzebny do sfinansowania projektu pozyskało z kampanii na Kickstarterze.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/10906368_1070277479656182_9146936855630022174_n.png?_nc_cat=109&oh=6719682c08809e89e7de10753eef92b9&oe=5C6244F4

The Universim – wymagania sprzętowe

Do tej pory nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej premiery gry, jednak wiemy już, jakiego sprzętu potrzebuje, by zapewnić płynną rozgrywkę na odpowiednim poziomie. Wymagania są wyższe niż można się było spodziewać.

The Universim – minimalne wymagania gry

 • Procesor: czterordzeniowy, 2.6 GHz
 • Karta graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/ 4 GB, AMD Radeon R9 290 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 2 GB
 • System operacyjny: Windows 7 SP1/8/10 64-bit

The Universim – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: ośmiordzeniowy, 3.0 GHz
 • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti/8 GB, AMD Radeon RX 390 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 2 GB
 • System operacyjny: Windows 7 SP1/8/10 64-bit

The Universim – jaki komputer do gry?

Choć wydawać by się mogło, że mamy do czynienia z niezależną, niewielką strategią, powyższe dane pokazują, że jest wręcz odwrotnie. Do obsługi potrzebujemy naprawdę solidnego komputera. Chcąc liczyć na uruchomienie średnich lub wysokich detali graficznych, powinniśmy pomyśleć o karcie graficznej z serii GeForce GTX 10. Dobrze sprawdzi się także procesor Intel ósmej generacji. Za taki zestaw przyjdzie nam zapłacić co najmniej 3500 złotych.

The Universim – jaki laptop do gry?

Na podobnym poziomie powinien znajdować się laptop. Warto zainteresować się najlepszymi procesorami z serii AMD Ryzen lub modelami pokroju Intel Core i7-8700K. Do tego obowiązkowo karta graficzna z wysokiej półki jakościowej oraz pamięć RAM typu DDR4. W tym przypadku tez musimy wydać sporo, od 3500 wzwyż.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.