Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

The Colonists – wymagania sprzętowe

Pod koniec października na rynku pojawiła się ciekawa gra strategiczna, przygotowana przez niezależne studio.

Produkcja The Colonists jest interesująca ze względu na podejście do często eksploatowanego tematu podróży kosmicznych i kolonizacji innych planet. W przypadku dzieła studia Codebyfire, nie obejmujemy kontroli nad ludzkimi pionierami, lecz nad maszynami, które mają dopiero przygotować nowy dom na przybycie ludzi.

The Colonists – informacje ogólne o grze

Dla deweloperów jest to debiutancka gra, jednak wydaje się, że spotkała się ona z dobrym odbiorem graczy, gdyż w sieci krążą głównie pozytywne opinie na jej temat. Wszystko to sprawia, że warto się nią zainteresować, a także sprawdzić, jaki sprzęt okaże się wystarczający, by mogła zostać uruchomiona na niskich, średnich bądź wysokich detalach graficznych.

  • Producent – Codebyfire
  • Wydawca – Mode 7 Games
  • Data premiery – 24 października 2018 roku
  • Tryb gry – single player i multiplayer

The Colonists – fabuła, mechanika, detale

Warstwa fabularna jest dość prosta. Ludzkość uzyskuje poziom rozwoju technologicznego, który pozwala na dotarcie i zasiedlenie innych planet. Żeby jednak stało się to możliwe, muszą zostać stworzone na nich warunki pozwolące rozwinąć się nowej społeczności. Zapewnić mają to inteligentne roboty, które zostały wysłane na jedno z dobrze rokujących ciał niebieskich.

Naszym zadaniem będzie więc pokierowanie ich pracą w taki sposób, aby planeta została należycie przygotowana na nadejście kolonistów. Nie ogranicza się to jednak to oczyszczenia terenu czy też wzniesienia kilku budynków. Będziemy musieli wprowadzić zmiany, które sprawią, że planeta z globu jałowego rozwinie się w placówkę rozwiniętą pod względem technologicznym. Pod tym względem gra może przypominać takie produkcje jak SimCity oraz serię Anno.

Fundament rozgrywki opiera się na rozwoju ekonomicznym. Biorąc to pod uwagę, do naszych obowiązków należy między innymi tworzenie infrastruktury, zakładów produkcyjnych, systemu rolniczego czy też ciągły rozwój technologiczny. Do tego wszystkiego dochodzą również rozbudowane mechanizmy pozwalające nam na dowolne kształtowanie terenu. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować go w taki sposób, aby możliwe stało się wzniesienie kolejnych budowli czy też osiągnięcie innych celów.

Na pewnym etapie rozgrywki wejdziemy również w interakcje z różnymi rasami obcych. Możemy stworzyć i podtrzymywać z nimi przyjazne stosunki lub zdecydować się na działania wojenne, w których również bierzemy udział. Gdy nasza nowa cywilizacja osiągnie ostatni punkt rozwoju, możliwe staną się również podróże międzyplanetarne.

Warto podkreślić, że The Colonists oferuje różne tryby rozgrywki. Tym podstawowym jest kampania fabularna, przygotowana dla jednego gracza. Bawić możemy się również w trybie swobodnego budowania i tworzenia, a także w sieciowym multiplayerze. Pozwala nam on współpracować lub rywalizować z innymi graczami

https://images.morele.net/news/2021/12/12395/12395_profile_banners8300881320874434601499763395600x200

The Colonists – wymagania sprzętowe

Gra wyróżnia się mocno komiksową oprawą graficzną, która jednak powinna przypaść do gustu miłośnikom podobnych produkcji. Dobrze prezentują się zarówno lokacje, jak i modele postaci oraz budynków. Poniżej przedstawiamy wymagania, których spełnienie pozwoli na obsługę gry.

The Colonists – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Dual Core
  • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 460 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dostępne miejsce na dysku: 1 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10

The Colonists – jaki komputer do gry?

Produkcja zajmuje bardzo mało miejsca na dysku twardym, z jej uruchomieniem nie powinni mieć problemów nawet posiadacze mocno wiekowych komputerów. Potrzebny okaże się wyłącznie dwurdzeniowy procesor, 4 GB pamięci RAM oraz dowolna dedykowana karta graficzna. Wysokie detale graficzne wymagają natomiast użycia 8 GB RAM, szybszego procesora (taktowanie ponad 3.0 GHz) oraz nieco lepszej jednostki GPU (najlepiej z 2 GB pamięci własnej).

The Colonists – jaki laptop do gry?

Budować kolonię możemy na praktycznie każdym sprzęcie, niekoniecznie przystosowanym do obsługi gier. Podobnie jak w przypadku blaszaków, warto postawić na przyzwoity procesor z dwoma rdzeniami, 4 GB pamięci i dedykowaną kartę graficzną.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.