Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Telewizor 75 cali - ranking 2022. TOP 10 najlepszych modeli

Oczekujesz dużych możliwości odtwarzania obrazu? Sprawdź ranking telewizorów 75 cali i wybierz coś dla siebie.

Rozmiar ekranu zazwyczaj jest podstawowym wymaganiem, jakie stawiasz przed odbiornikiem telewizyjnym. Wynika on bardzo często z rozmiarów pomieszczenia, którym dysponujesz i celów, do jakich telewizor ma być wykorzystywany. Twoje zainteresowanie sprzętami o przekątnych 75 cali oznacza, że potrzebujesz modelu, który ma robić wrażenie. Sprawdzi się on bowiem jako wyposażenie pokoju kinowego lub bardzo dużego salonu. Będzie też doskonale prezentował multimedia przed większą widownią w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Ranking najlepszych telewizorów 75 cali

Decydując się na konkretny model telewizora, warto zaczerpnąć wiedzy wśród tych, którzy przetestowali już konkretny odbiornik. Test telewizorów 75 cali zawiera informacje dotyczące funkcjonalności, parametrów oraz wydajności, które wedle własnych doświadczeń oceniają kupujący.

Nasze zestawienie pozwala ocenić jakiego standardu wymagają kupujący od sprzętu z kategorii telewizor 75 cali. Cena, marka czy konkretna funkcjonalność – warto brać te cechy pod uwagę jako wypadkowe, o których decydować mogły wymagania indywidualne. Zauważalna jest jednak pewna uniwersalna tendencja. Klienci oczekują przede wszystkim wielofunkcyjnych rozwiązań, a za dobry telewizor 75 cali uznaje się tylko model o spektakularnych możliwościach odtwarzania obrazu.

Ranking telewizorów 75 - calowych

Plusy i minusy telewizorów 75 cali

Telewizor 75 cali – wymiary ma na tyle odpowiednie, aby w pełni wykorzystać wszystkie możliwości odtwarzania multimediów. Dość popularne są jednak opinie, że to technologia wykorzystana w danym modelu, wymusza na odbiorcach zakup sprzętu o dużych gabarytach. Sugestia ta dotyczy przede wszystkim ultra rozdzielczości. Rzeczywiście, obraz wyświetlany z jakością 4K jest wygodniejszy w odbiorze, jeśli dysponujesz ekranem o dużym rozmiarze.

Obraz w jakości Ultra HD wyświetlany jest w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli. Starsza technologia, Full HD, potrzebuje tylko 1980 × 1080 pikseli. Na mniejszych ekranach, na przykład o przekątnych poniżej 35 cali, można wyświetlić obydwie rozdzielczości, ale efekty są zupełnie inne. Żeby człowiek dostrzegł szczegółowość obrazu w jakości 4K, musi znajdować się maksymalnie w odległości 1,25 metra od ekranu 55 cali. Jeśli odsunie się bardziej, rozdzielczości Full HD i Ultra HD przestaną stanowić dla niego różnicę wizualną. Przy korzystaniu z ekranu 75 cali widoczność efektu 4K jest dostrzegalna nawet z dystansu dwóch metrów.

Właściciele wysokiej jakości sprzętu RTV często przyznają, że jakość Ultra HD była jednym z powodów, dla których zdecydowali się na zakup odbiornika TV o dużym ekranie. Telewizory 75 cali 4K rzeczywiście pozwalają na komfortowy odbiór multimediów odtwarzanych w wyższych rozdzielczościach. Mimo to trudno się zgodzić z opinią, że kinowy standard rozdzielczości spowodował nagły wzrost zainteresowania ekranami o przekątnych 75 cali. Były one równie popularne, kiedy oferowały maksymalną rozdzielczość na poziomie HD, ponieważ pozwalają na lepszy odbiór dowolnej jakości.

Przy obecnych standardach technologicznych dobrym przykładem tego, jak duże ekrany TV dobrze korespondują z jakością odtwarzania obrazu, jest telewizor 75 cali OLED. Ranking najpopularniejszych odbiorników TV nie mógłby się obyć bez przynajmniej kilku modeli wykorzystujących samoemisyjny system organicznych diod elektroluminescencyjnych (Organic Light Emitting Diode). Przede wszystkim dlatego, że są one niezrównane w prezentacji czerni i wszystkich ciemniejszych barw.

Panele OLED zbudowane są z niezwykle cienkich warstw. Dopływ energii elektrycznej wystarcza, aby poszczególne piksele rozbłysły odpowiednio dostosowanym światłem. Jeśli wyświetlona ma być barwa jasna: rozświetlają się mocno, jeśli ciemna: czynią to mniej intensywnie. W przypadku czerni nie dostarczają oświetlenia wcale. W ten sposób uzyskiwany jest obraz, którego kolory są bardzo naturalne. Efekt wizualny dodatkowo staje się niesamowity, ponieważ telewizor OLED 75 cali zawsze będzie dużo cieńszy, niż sprzęt z ekranem LCD.

Wykorzystanie rozświetlenia organicznego gwarantuje także niską wagę, co w parze z cienkimi krawędziami jest w przypadku dużych odbiorników TV szczególnie przydatne. Ekrany o przekątnych powyżej 70 cali mogą ważyć od 30 do 45 kg. Im są lżejsze i bardziej płaskie, tym łatwiej je zamontować w wygodnym dla widza miejscu. Ten aspekt ma wpływ na popularność technologii OLED i wynika ze sposobu, w jaki technicznie rozprowadzają światło. Panele organiczne rozświetlają się samoczynnie i oszczędzają konstrukcji telewizora dodatkowej, ciężkiej warstwy, której wymagał starszy technologicznie system LED.

Fakt, że rozświetlenie OLED jest szczególnie efektywne w przypadku dużych odbiorników telewizyjnych, powoduje kilka czynników, które wzajemnie na siebie wpływają. Wcześniej wspomniana rozdzielczość Ultra HD potrzebuje bardzo dobrej jakości koloru. Dostępne dzięki niej detale prezentują się odpowiednio wyraźnie, jeśli wyświetlane barwy są żywe, a obraz przejrzysty. Dlatego najlepsze telewizory 75 cali doposażane są w system HDR, czyli High Dynamic Range.

System poprawy kontrastowości obrazu zwiększa wizualną dysproporcję pomiędzy bielą a czernią. W ten sposób podkreślane są różnice tonów dla wszystkich prezentowanych barw. Jeśli wyświetlane są one z intensywnością dostępną w technologii OLED oraz z dużą częstotliwością odświeżania ekranu, użytkownik ma na ekranie 75 cali, spektakularne możliwości odtwarzania obrazu. Barwy są niezwykle naturalne, a świat prezentowany przez materiał multimedialny jest wyjątkowo wyraźny i ukazuje obserwującemu wiele szczegółów.

Jako przyszły użytkownik nowego telewizora, musisz pamiętać, że z tradycyjny sygnał telewizyjny bardzo rzadko udostępniany jest w rozdzielczości Ultra HD. Dostarczenie materiałów samodzielnie także bywa kłopotliwe. Multimedia o wysokich rozdzielczościach oznaczają duże rozmiary plików. Blue-ray i nośniki pamięci zewnętrznej są niewystarczające. Problem ten przestaje istnieć, jeśli telewizor 75 cali podłączysz do sieci internetowej.

Materiały w jakości Ultra HD są udostępniane głównie przez twórców kanałów YouTube oraz platformy VOD. Dlatego uwaga, jaką przykładają przyszli właściciele telewizorów do możliwości oprogramowania, jest nie tylko wyrazem subiektywnego gustu. Zdarza się, że niektóre telewizory 75 cali nie są chętnie kupowane, chociaż dysponują dobrej jakości interfejsem Android TV. Wszystko dlatego, że generacja oprogramowania nie odpowiada możliwościom tego konkretnego modelu.

Czasem warto wybrać telewizor 75 cali Samsung z systemem Tizen lub sprzęt LG, który korzysta z autorskiej wersji systemu WebOS. Bez znaczenia bywa fakt, że to Android TV dostarcza największej ilości aplikacji i stanowi najbardziej rozbudowane narzędzie do obsługi multimediów internetowych. Jeśli odbiorcy zależy na jakości dostarczanych materiałów, potrzebuje on najnowszej wersji oprogramowania. Tylko wtedy aplikacje YouTube i Netflix będą miały opcje uruchomienia wybranych treści w dowolnej jakości.

Kiedy na moment zakupu telewizora system Tizen lub WebOS mają pewne ograniczenia, możesz spodziewać się odpowiedniej aktualizacji oprogramowania w przyszłości. Jeśli wybierzesz sprzęt z konkretną wersją Android TV, powinien on już w momencie zakupu mieć wszystkie możliwości, których oczekujesz. W przeciwnej sytuacji materiał, który chcesz odtworzyć będzie dostępny w jakości Ultra HD, a Twój telewizor ją obsłuży, ale oprogramowanie skutecznie tę funkcjonalność mu zablokuje. Żeby się tak nie stało, powinieneś upewnić się co do funkcjonalności, którą mają potrzebne Ci aplikacje.

Drobiazgowe sprawdzenie możliwości systemu operacyjnego, który dostajesz w pakiecie z telewizorem, jest bardzo ważne. Jeśli specyfikacja sprzętu nie podaje odpowiednich danych, prześlij pytanie sprzedawcy. Nawet jeśli wypatrzony przez Ciebie model ma ograniczenia, których nie akceptujesz, to na przykład telewizory 75 cali Sony z najnowszymi wersjami Android TV mogą ją posiadać. Podpowiemy, które z nich są w sam raz dla Ciebie.

Jakie funkcje posiadają telewizory 75 cali?

Oprócz odpowiedniej jakości odtwarzania, od odbiorników TV powinieneś oczekiwać także dobrze przemyślanych funkcji Smart. Wygodne podłączenie do sieci internetowej i obecność przeglądarki jest wymaganym minimum. Możesz się ich spodziewać niezależnie, czy kupujesz jeden z modeli Manta 75 cali, czy interesuje Cię sprzęt Philipsa. Smart TV oznaczać powinien także sprawne zarządzania wyposażeniem inteligentnego domu.

Twój nowy telewizor 75 cali będzie sobie dobrze radził z zarządzaniem czujnikami ruchu, kolektorami słonecznymi oraz smart AGD, jeśli wybierzesz model z odpowiednim do tego oprogramowaniem. Podobnie, jeśli chcesz traktować swój nowy nabytek jako narzędzie pracy. To system operacyjny powoduje, że wyświetlisz na ekranie telewizora podgląd ekranu z telefonu lub tableta. Wybór sprowadza się do trzech możliwości: systemu Tizen Samsunga, WebOS od LG oraz Android TV, z którego korzysta wielu producentów.

Każdy z programów operacyjnych ma swoją specyfikę. Użytkownicy telewizorów działających w oparciu o system Android TV doceniają bogactwo aplikacji oraz częste aktualizacje dostępnych w nich multimediów. Telewizor LG 75 cali WebOS i sprzęt Samsunga z oprogramowaniem Tizen zaskakują estetycznym interfejsem, a także nieskomplikowanym podłączeniem inteligentnych urządzeń. Azjatyccy producenci zadbali bowiem o odpowiednią funkcję dostępną z poziomu menu.

Możesz spotkać się z poglądem, że wygoda korzystania z systemu operacyjnego jest zależna od tego, jakich marek sprzęt masz już na wyposażeniu. Rzeczywiście, jeśli korzystasz z telefonu i tabletu LG lub Samsunga, wybierając telewizor 75 cali tej samej marki, zyskasz dodatkowe możliwości kooperacji pomiędzy urządzeniami mobilnymi. Nie oznacza to jednak, że nie uruchomisz wentylatora LG na telewizorze Samsung 75 cali Tizen. Blokady podłączenia sprzętu alternatywnej marki nie znajdziesz.

Żeby każdy z systemów operacyjnych, jakie masz do wyboru, działał płynnie i nie był przyczyną uciążliwych restartów, potrzebuje dobrego procesora oraz odpowiedniej pojemności pamięci RAM. W przypadku autorskich systemów LG oraz Samsunga na wymagania sprzętowe nie musisz zwracać szczególnej uwagi. Producenci dbają o te kwestie już na etapie projektowania telewizorów. Potwierdzenie, jakie komponenty ma model korzystający z oprogramowania Android TV, powinno zawsze poprzedzać ostateczną decyzję o zakupie.

Od telewizora 75 cali powinieneś wymagać tego, co jest standardem w komputerach graficznych oraz sprzęcie dla graczy. Procesor ósmej lub dziewiątej generacji nie jest przesadą. Niezależnie, czy zależy Ci na jakości odtwarzania obrazu, czy tylko płynności działania sprzętu. Nawet jeśli wybrałeś telewizor 75 cali LED, który obsługuje maksymalnie jakość Full HD, to potrzebuje on dobrej jakości podzespołów, abyś bez zakłóceń obejrzał mecz i ulubiony serial.

Wybierając RTV z ekranem o przekątnej 75 cali, masz niemal nieograniczone możliwości. Dostępne są modele z kwantowym podświetleniem QLED, organicznym OLED lub tradycyjnym ledowym. System HDR znajdziesz także w kilku zróżnicowanych wersjach. Każde z tych rozwiązań technologicznych działa odrobinę inaczej. Podstawą, aby zagwarantowały Ci odpowiednią jakość obrazu i wygodne korzystanie z dowolnych multimediów zawsze są podzespoły oraz wydajny system operacyjny. Wybierzesz je dobrze, jeśli będziesz wymagający.

Popularni producenci telewizorów 75 cali

Każdy z czołowych producentów sprzętu RTV ma w swojej ofercie przynajmniej jeden model telewizora o przekątnej ekranu 75 cali. W czołówce najpopularniejszych jest zazwyczaj Sony, Philips oraz Samsung. Xiaomi czy LG także potrafią zaskoczyć i zdarza się, że odbiorniki właśnie tych marek znajdziesz niemal na szczycie list rankingowych. Warunkiem znalezienia się na ich szczycie jest bowiem nie tyle producent, a możliwości, którymi dysponuje konkretny model sprzętu 75 cali.

Udostępnij
5,0
3 oceny
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

Ile waży telewizor 75 kg? Oczywiście 75 kg :)
Budżetowy i w dobrej jakości tylko Telewizor 75LUW121D 75" WebOS, 4K
Polecam ten telewizor. Naprawdę dobra jakość obrazu. Super czerń. Tuner tv odbiera ostatnie testy DVBT 2 Hevc dzięki temu odbiera sygnał wielu kanałów w HD z anteny naziemnej. Polecam każdemu :)
Specjalista Morele | 00:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.